Lokalny projekt słupskiej policji - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Słupsku

Wiadomości

Lokalny projekt słupskiej policji

Data publikacji 10.10.2019

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku rozpoczęli realizację projektu profilaktycznego #PRAWO#ZDROWIE#ALLMYLIFE. Inicjatywa ma na celu zapoznać młodych ludzi z obowiązującymi ich przepisami i uświadomić o odpowiedzialności karnej nieletnich. Projekt skierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych powiatu słupskiego.

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyło się szkolenie oraz warsztaty dla dzielnicowych z powiatu słupskiego, które poprowadzili wykładowcy ze słupskiej szkoły policji i policjanci wydziału prewencji słupskiej komendy. Jest to efekt lokalnego projektu profilaktycznego, utworzonego przy współpracy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, Szkoły Policji w Słupsku, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Słupsku. Celem szkolenia było zapoznanie dzielnicowych z założeniami projektu, a także przygotowanie ich do prowadzenia zajęć z tematyki odpowiedzialności karnej osób nieletnich, cyberzagrożeń, narkotyków i dopalaczy, a także asertywności.

Na potrzeby projektu opracowana została książka przeznaczona dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych oraz ich rodziców, z której w łatwy i przystępny sposób można zapoznać się z zagadnieniami z zakresu prawa, uzależnień, przemocy czy hejtu, z którymi młodzi ludzie coraz częściej mają do czynienia.

Podczas realizacji projektu, którego koordynatorem jest Komendant Miejski Policji w Słupsku, zaplanowane są zajęcia z uczniami, które przeprowadzą dzielnicowi oraz specjaliści ze współpracujących przy projekcie instytucji. Natomiast policjanci z wydziału prewencji słupskiej komendy spotkają się z rodzicami, aby zwrócić ich uwagę na podejrzane zachowania ich dzieci, które mogą być efektem problemów z prawem czy narkotykami.

Na zakończenie projektu zostanie przeprowadzony konkurs na najlepszy spot profilaktyczny, do którego serdecznie zapraszamy.

Podczas szkolenia dzielnicowi omówili także zagadnienia dotyczące funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przemocy domowej, a także zbliżających się wyborów parlamentarnych.