Wiadomości

DWÓCH NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW ZATRZYMANYCH – JEDEN DRUGIEGO MIAŁ WYCIĄGNĄĆ Z ROWU

Data publikacji 02.01.2020

Policjanci ze Słupska zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców po tym jak otrzymali zgłoszenie o tym, że auto wpadło do rowu. Funkcjonariusze w trakcie kontroli sprawdzili trzeźwość kierującego oraz kierowcy, który przyjechał na pomoc 59-latkowi – okazało się, że obaj byli nietrzeźwi. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę przed godziną 12:00 funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego otrzymali informację o dachowaniu pojazdu w jednej z miejscowości w gminie Główczyce. Na miejscu policjanci ustalili, że 59-letni kierujący wjechał do rowu, po czym dachował. Po chwili na miejsce kolizji przyjechał 22-latek, który ciągnikiem rolniczym miał wyciągnąć auto z rowu. W trakcie kontroli okazało się, że obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. 59-latek w organizmie miał prawie 2 promile, a 22-latek ponad 2 promile i ciążący na nim zakaz prowadzenia pojazdów.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności natomiast za złamanie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów przewidziana jest kara do lat 5.