Wiadomości

WOŚP-wspólne działania policjantów i osób kwestujących w powiecie słupskim

Data publikacji 13.01.2020

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie słupskim przebiegł bardzo spokojnie. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników imprez czuwali słupscy policjanci i słuchacze Szkoły Policji w Słupsku. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów związanych z kwestami.

Podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie powiatu słupskiego nie doszło do poważnych zdarzeń i incydentów związanych z kwestami.  Nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników imprez czuwali słupscy policjanci wspierani przez słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku .

Przed wyjściem na ulice miasta kwestujący spotkali się z funkcjonariuszem z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, który omówił zagrożenia jakie mogą wystąpić podczas zbiórki pieniędzy i przedstawił w jaki sposób reagować na ewentualne niepożądane zachowania i niebezpieczne sytuacje.


Podczas tegorocznego Finału policjanci sprawdzali, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, i zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób prowadzących kwestę. Funkcjonariusze pilnowali również porządku na imprezach oraz służyli pomocą przy konwojowaniu zebranych pieniędzy.

Mundurowi nie odnotowali żadnych incydentów w związku tegorocznym 28 Finałem WOŚP.