Wiadomości

Realizacja projektu pn. Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni

Data publikacji 14.01.2020

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Słupsku spotkali się z dziećmi i młodzieżą, z którymi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych. W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze innych służb. Działania zostały przeprowadzone w ramach programu pn. Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni. Działania funkcjonariuszy cieszyły się dużym zainteresowaniem i spotkały się z pozytywnym odbiorem słuchaczy.

W miniony piątek słupscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i ratownikami medycznymi przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem podczas ferii zimowych. Rozmowy ukierunkowane były na zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas wypoczynku. Spotkanie odbyło się w słupskiej hali Gryfia, która zgromadziła ponad 300 uczniów słupskich placówek edukacyjnych. To pierwsze działania realizowane  w ramach realizacji projektu pn. Szkoła Przyjazna Wodzie - Aktywni Bezpieczni.

Funkcjonariusze opowiedzieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przedstawili scenki sytuacyjne ukazujące sytuacje zagrażające życiu lub zdrowiu, a następnie zaprezentowali, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo własne i udzielić pomocy osobie poszkodowanej. W międzyczasie odbywały się konkursy z nagrodami, a dodatkową atrakcją była prezentacja sprzętu użytkowanego na co dzień przez służby mundurowe.