Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Poniedziałek 17 grudnia 2018 roku
    
Nasze pasje/Krzysztof GałekStarszy sierżant Krzysztof Gałek sędzia piłki nożnej rangi szczebla centralnego

Starszy sierżant Krzysztof Gałek, na co dzień pełni służbę w Referacie Dochodzeniowo Śledczym Komisariatu Policji II w Słupsku. Praca jak sam mówi "pomimo siedzącego trybu jest ciekawa i wbrew pozorom ma charakter niezwykle dynamiczny". Od zawsze chciał być Policjantem i od zawsze interesował się sportem. Już jako uczeń szkoły sportowej w Koszalinie przejawiał zainteresowania dyscyplinami drużynowymi - piłką ręczną i nożną.

Pasja piłkarska spowodowała że już jako 18 letni piłkarz koszalińskiej Gwardii, przyglądał się i zainteresował pracą sędziego na boisku. Już wtedy zaczął dociekać najdrobniejszych aspektów sędziowskiego rzemiosła. Przepisy, dyscyplina, etyka sędziowska, to wszystko koreluje z zawodem jaki obecnie wykonuje. Decyzję o wstąpieniu w szeregi policji podjął jeszcze jako koszalinianin. Pierwsze zetknięcie z prawdziwą Policją było już w Słupsku w roku 2005. To tutaj w Szkole Policji w Słupsku jako słuchacz ocierał pot z czoła, który jak wszyscy wiedzą, nie był tylko wynikiem zajęć z W-F , a głównie kolokwiami z prawa.
- w słupskiej szkole nie było lekko, tym bardziej że w tamtym okresie już aktywnie sędziowałem na boiskach województwa zachodniopomorskiego - mówi Krzysztof
- już będąc w Słupsku otrzymałem propozycję sędziowania na boiskach województwa pomorskiego i z tego skorzystałem :). Teraz z perspektywy czasu oceniam to jako strzał w dziesiątkę. Tutaj w Słupsku środowisko sędziów piłkarskich przyjęło mnie życzliwie. Poznałem wielu wartościowych ludzi od których mogę się uczyć. Mogę śmiało powiedzieć że mentorem dla mnie jest mój przyjaciel Dawid Piasecki (sędzia klasy międzynarodowej), z którym wielokrotnie już sędziowałem na największych boiskach w Polsce. Razem trenujemy i przygotowujemy się do meczów. Jako sędzia liniowy muszę być w ciągłej formie fizycznej, stąd właśnie treningi. W praktyce wygląda to tak ,że zaraz po służbie wracam do domu, spędzam czas z żoną, córką i synem, a około godziny 19-20 rozpoczynam trening. Obowiązkowo - zwykle z Dawidem - przebieżka po lesie, (od 10-15 kilometrów), ćwiczenia rozciągające. I tak średnio 3-4 w tygodniu plus czas poświęcony na odnowę biologiczną i zabiegi wydolnościowe. Ważnym elementem moich przygotowań jest specjalna dieta, która jest nieodzowna do utrzymania odpowiednio, wysokiej formy.

Kariera sędziowska Krzysztofa na dobre rozpoczęła się w Słupsku. Obecnie jest sędzią liniowym rangi szczebla centralnego.
- oznacza to że PZPN zapraszał mnie do udziału w dużych meczach. Pierwszym dla mnie tak ważnym przetarciem z extraklasą był mecz pomiędzy Arką Gdynia i Lechią Gdańsk - wspomina Krzysztof - po cichu dodając - kilka dużych rozgrywek mam już za sobą.
- moje aspiracje są realne i dokładnie zaplanowane. Równolegle zależy mi na rozwoju zawodowym jak i realizacji mojej pasji sędziowskiej. Jako sędzia mam zamiar ubiegać się w przyszłości o kwalifikacje sędziego głównego - ale to melodia przyszłości. Na razie w pracy jestem "dochodzeniowcem" w II Komisariacie Policji w Słupsku i chyba jak obserwuję szczęście mnie nie opuszcza. Jest tutaj świetna zgrana ekipa, potrafiąca pomagać sobie wzajemnie w trudnych sytuacjach. I tak jak na boisku ważny jest każdy zawodnik, tak i tutaj na "dwójce" wszyscy gramy razem.
Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone