Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 19 października 2018 roku

    
Programy prewencyjne


 

SŁUPSKA POLICJA RADZI...
TAK JEST BEZPIECZNIEJ

Policyjny telefon zaufania: 059 848 01 11

Drodzy Rodzice! Drodzy Wychowawcy!

   Problemy bezpieczeństwa należą do najbardziej odczuwalnych przez nasze społeczeństwo. Dotyczy to również naszych dzieci, które często są ofiarami różnych zagrożeń.
nbsp;  Wychodzą naprzeciw skromnym możliwościom szkół, a z drugiej strony wadze problemu jakim jest troska o bezpieczeństwo naszych dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, przekazujemy do szkół materiały do wykorzystania w klasach drugich.

    Chcielibyśmy również mieć wiedzę czy podjęty przez zespół ludzi zaangażowanych do wydania "malowanki" trud jest wysiłkiem celowym i potrzebnym. Wiedza ta jest dla nas niezbędna, ponieważ planujemy kontynuację wydawania podobnych materiałów. Dlatego też bardzo prosimy o Państwa opinię o naszym przedsięwzięciu.
Jednocześnie życzymy satysfakcji i sukcesów w pracy wychowawczej.

Naczelnik Wydziału Oświaty

Przewodniczący Zespołu Bezpieczne Miasto


Bohaterowie książeczki - malowanki prowadzą uczniów poprzez szereg sytuacji niebezpiecznych dla dzieci, z których każdą należy omówić i przeanalizować, bawiąc się jednocześnie w kolorowanie obrazków.

A oto kilka przykładowych rysunków z książeczki - kolorowanki pt. "Dziewiątka":

obrazek

 

Cześć! 
Jesteśmy przyjaciółmi pana policjanta!

Nazywam się

.........................................

To moja siostra Małgorzata.

Jak Ty się nazywasz?

............................................

 

Ta książeczka przeznaczona jest dla Ciebie i innych dzieci, które chcą rozważnie zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach tak, jak my.


Pewnego razu byłam sama w domu sama. Nagle ktoś zapukał do drzwi. Patrzę przez wizjer!... Uważnie przyglądam się nieznanej mi twarzy. Myślę... otworzę! Sądzicie, że jestem lekkomyślna?


Czytałam i słyszałam o szybkiej interwencji policji dzięki pomocy społeczeństwa. Zaraz wyobraziłam sobie taką sytuację. Jak myślicie, co bym wtedy zrobiła?


Kiedyś zdarzyła mi się dziwna historia. Idę sobie, idę, a tu... nieznajomy mężczyzna woła mnie i zaprasza do swojego samochodu. Daje mi dużą czekoladę. Chcecie wiedzieć co zrobiłam? Natychmiast rzuciłam się pędem...


Przedstawiam Wam kilka niebezpiecznych sytuacji, o których niedawno opowiadał mi tatuś. Powiedzcie, kogo trzeba powiadomić w razie zagrożenia?Wyrażamy podziękowanie dla zespołu autorskiego z Opola oraz dla FUNDACJI PRO LEGE z Opola, za udostępnienie praw autorskich.
Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone