Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"


Szkolenie policjantów w walce z kłusownictwem
( Słupsk, 10.04.2015 )

Policjanci ze Słupska uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym zwalczania zagrożeń dla środowiska naturalnego. Zajęcia odbywały się w ramach programu "Policja na straży środowiska naturalnego powiatu słupskiego", którego beneficjentem jest także Komenda Miejska Policji w Słupsku. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego.

Komendant Miejski Policji w Słupsku mł. insp. Andrzej Szaniawski w Gdańskim Urzędzie Marszałkowskim sfinalizował umowę o dofinansowanie projektu "Policja na straży środowiska naturalnego Powiatu Słupskiego". Ta umowa jest częścią programu operacyjnego "Ryby 2007-2013". Środki unijne uzyskane z tego projektu przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do ochrony środowiska oraz walki z kłusownictwem. Łączna kwota na zakup m.in. łodzi motorowej, samochodu terenowego, przyczepy do quada oraz sprzętu noktowizyjnego to ponad 280 tys. złotych. Unijne dofinansowanie wyniesie blisko 200 tys. złotych, natomiast pozostała kwota pochodzi ze środków samorządowych.

Pomysł na wykorzystanie pieniędzy ze środków unijnych na ochronę wartości przyrodniczej powiatu narodził się w ubiegłym roku. Komenda Miejska Policji w Słupsku złożyła za pośrednictwem Słowińskiej Grupy Rybackiej wniosek o dofinansowanie do zakupu sprzętu, który wykorzystany zostanie do zadań związanych ze zwalczaniem kłusownictwa wodnego. Wniosek ten otrzymał najwyższą ocenę wśród ekspertów Słowińskiej Grupy Rybackiej i przekazany został Urzędowi Marszałkowskiemu.

Bardzo ważnym elementem projektu są zaplanowane działania edukacyjne. W maju, w szkołach podstawowych powiatu słupskiego policjanci będą prowadzili pogadanki z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Podczas prelekcji, prowadzący je mundurowi przedstawią min. wyjątkowe walory środowiska naturalnego powiatu słupskiego. Policjanci prezentując je, uświadamiać będą młodzież jakie zagrożenia i straty ponosi społeczeństwo w związku z procederem kłusownictwa wodnego. Przedwczoraj w Sali edukacyjnej Parku Krajobrazowego "Dolina Słupii" w Słupsku odbyło się szkolenie policjantów. Elementem jego było przygotowanie policjantów do merytorycznego przeprowadzania pogadanek w szkołach. Policjanci otrzymali materiały edukacyjne, na podstawie których będą realizowane prelekcje.
Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone