Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Szkolenie dzielnicowych z krajowych map zagrożeń bezpieczeństwa
( Słupsk, 26.04.2017 )

W auli Komisariatu Policji I w Słupsku odbyło się wczoraj szkolenie dla dzielnicowych naszej komendy. Zakres szkolenia obejmował głównie Krajowe Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa. Prowadzący szkolenie omówili również bieżące zadania dzielnicowych oraz podziękowali za udział w programach profilaktycznych.

Dzielnicowi stanowią istotne ogniwo, nie tylko służby prewencyjnej, ale Policji jako takiej w zakresie komunikacji ze społeczeństwem. Charakter wypełnianej misji przez dzielnicowego, wskazuje na potrzebę utrzymywania bliskiego kontaktu ze społecznością, w szczególności w obsługiwanym rejonie służbowym. Właśnie w ramach tej komunikacji, dzielnicowi mają zachęcać mieszkańców do korzystania z aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". W trakcie szkolenia zwrócono uwagę, iż dzielnicowy ma za zadanie szczegółowo informować i objaśniać zasady funkcjonowania aplikacji oraz wyjaśnić procedury związane z weryfikacją zgłoszeń. Prowadzący szkolenie przypomniał, że to dzielnicowy najlepiej potrafi zweryfikować problemy mieszkańców.

Szkolenie było okazją do poruszenia bieżących zadań stojących przed dzielnicowymi. Omówiono również funkcjonowanie aplikacji "Moja komenda" oraz program "Dzielnicowy bliżej nas". Funkcjonariusze otrzymali również podziękowania za zaangażowanie i udział w realizacji programów profilaktycznych na terenie powiatu słupskiego.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone