Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Debata społeczna dotycząca cyberzagrożeń
( Słupsk, 27.04.2017 )

Na terenie gimnazjum nr 5 w Słupsku odbyła się debata społeczna zatytułowana "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" zorganizowana przez słupskich policjantów oraz kierownictwo szkoły. Hasłem przewodnim było bezpieczne korzystanie z internetu i unikanie zagrożeń związanych z cyberprzestępczością.

W debacie uczestniczyli dyrektorzy szkoły, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji I w Słupsku, policjanci słupskiej komendy w tym policjant Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Plakaty informujące o debacie, indywidualne zaproszenia oraz informacja przekazana rodzicom przez elektroniczny dziennik przyczyniły się do dużej frekwencji na debacie.

Policjant zajmujący się tematyką cyberprzestępczości omówił zagadnienia dotyczące przestępstw internetowych i oszustw popełnianych przy użyciu środków elektronicznych. Przedstawił rodzaje zagrożeń związanych z cyberprzestępczością i sposoby reagowania na nie. Sposoby reagowania podparte zostały przykładami czynów zabronionych, takich jak stalking, wykorzystanie wizerunku, włamania na konta internetowe, znieważenie i zniesławienie. Policjant przestrzegł przed oszustwami popełnianymi przy użyciu środków elektronicznych, a także wyjaśnił, co zrobić, by korzystanie z internetu było bezpieczne i o czym należy pamiętać, by nie stać się ofiarą cyberprzestępców. Ponadto przekazano praktyczne informacje dla rodziców o możliwości kontroli rodzicielskiej nad treściami przeglądanymi przez ich dzieci.

Debata była również okazją do omówienia aplikacji "Moja komenda" oraz "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Zainteresowanie mieszkańców, ich pytania i wątpliwości oraz zebrane opinie i komentarze wszystkich uczestników debaty świadczą o potrzebie organizowania tego typu spotkań i będą cennym materiałem informacyjnym przy planowaniu kolejnych działań.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone