Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 19 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


"Moja Komenda" w smartfonie
( Słupsk, 05.05.2017 )

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku realizują policyjny program „Dzielnicowy bliżej nas”. W ramach tego programu spotykają się ze społeczeństwem, diagnozują problemy i pomagają w ich rozwiązaniu. Podczas rozmów zachęcają mieszkańców do korzystania z aplikacji na telefon "Moja komenda", a także o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Słupsku funkcjonuje 37 rejonów służbowych. Na każdym z nich mianowany jest jeden dzielnicowy, który w ramach swojej służby utrzymuje bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną swojego rejonu. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”dzielnicowi regularnie organizują spotkania z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów lokalnych, przedstawicielami oświaty, przedstawicielami wspólnot mieszkalnych oraz przedstawicielami organów administracji publicznej.

Podczas spotkań dzielnicowi przekazują informacje z zakresu stanu bezpieczeństwa, uzgadniają zasady współdziałania służące rozwiązaniu danego problemu, odpowiadają na pytania. Policjanci informują również o nowo funkcjonującym programie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To nowe narzędzie dla mieszkańców, mam realny wpływ na partycypowanie mieszkańców w sferę bezpieczeństwa i porządku publicznego. Każdy z mieszkańców może zwrócić się także bezpośrednio o pomoc do swojego dzielnicowego poprzez kontakt telefoniczny, e-mailowy, który jest dostępny na stronie internetowej słupskiej komendy miejskiej lub poprzez aplikacje telefoniczną na smartfony „Moja komenda”. Ta aplikacja w bardzo przejrzysty sposób bez problemu umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone