Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 19 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Policjanci Oceniali uczniów walczących w turnieju Bezpieczeństwo W Ruchu Drogowym
( Słupsk, 09.05.2017 )

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wzięli udział w zakończeniu powiatowego turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów pod okiem funkcjonariuszy policji zdawali testy z teorii oraz pokonywali rowerem tor przeszkód. Spośród 35 drużyn z całego powiatu słupskiego, do ścisłego - wojewódzkiego finału zakwalifikowały się cztery miejscowe szkoły. Gratulujemy!

Przez cały rok w Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku realizują różne przedsięwzięcia edukacyjne promujące bezpieczeństwo na drodze. Jednym z nich są cyklicznie realizowane w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku egzaminy na kartę rowerową. Egzaminatorami zawsze są policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Pierwszym elementem w zdobyciu upragnionej „karty”-jeszcze na etapie nauki w szkołach są testy wiedzy, do którego przystępują dzieci mające ukończone 10- lat. Następnie odbywają się egzaminy praktyczne, które obejmują przygotowanie roweru do jazdy. Bardzo podobny charakter miała też organizacja ostatniej edycji eliminacji do wojewódzkiego turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”.

Gospodarzem słupskich eliminacji była Szkoła Podstawowa nr 10 w Słupsku. To tutaj policjanci z drogówki zorganizowali wykłady dla dzieci i młodzieży, przeprowadzili testy wiedzy oraz zorganizowali tor przeszkód. Policjanci oceniając wszystkie 35 drużyn, wyłonili cztery szkoły, których przedstawiciele będą reprezentować powiat słupski na turnieju wojewódzkim w Gdańsku. Celem organizacji tego turnieju jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz promowanie roweru jako środka lokomocji przyjaznego środowisku i służącego zachowaniu odpowiedniej kondycji fizycznej.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone