Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Uczniowie ze słupskiej "Dwójki" z wizytą w Komendzie Policji w Słupsku
( Słupsk, 12.05.2017 )

Gośćmi słupskich policjantów byli uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 8 ul. Grottgera. Młodzież przyglądała się pracy przewodników psów służbowych i dowiedziała się na czym na co dzień polega specyfika ich pracy z psem. Odwiedzając stanowisko kierowania "tzw "dyżurkę", uczniowie na "żywo" przekonali się jaką wagę mają dzwoniące niemal non stop telefony alarmowe 997 i 112.

Komendę Miejską Policji w Słupsku odwiedzili w minioną środę uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 8 ul. Grottgera w Słupsku. Goście podczas tej krótkiej wizyty zapoznali się z pracą policjantów z różnych wydziałów. Funkcjonariusze podczas oprowadzania po terenie Komendy Miejskiej w Słupsku, opowiadali uczniom jak wygląda ich codzienna, często niebezpieczna ale bardzo ciekawa służba. Asp. Grzegorz Piołunkowski - na co dzień przewodnik psów służbowych w KMP w Słupsku, opowiadał dzieciom o tym jak bezpiecznie obchodzić się ze zwierzętami. Wytłumaczył uczniom na czym polega specyfika służby w policyjnego przewodnika z psem. Kolejnym punktem były odwiedziny w stanowisku kierowania potocznie nazywanym przez policjantów "dyżurką". Ten aspekt wyjątkowo zaciekawił słuchaczy, gdyż jak sami mówili nie wyobrażali sobie tak wielu osób dzwoniących z prośbą do policji o pomoc. Uczniowie na "żywo" przekonali się jaką wagę mają telefony alarmowe 997 i 112. Podczas tej rozmowy młodzież była zainteresowana jakie konsekwencje i czy w ogóle są wyciągane wobec osób robiących sobie żarty poprzez dzwonienie na telefony alarmowe.

Kolejnym punktem odwiedzin w KMP w Słupsku była możliwość zobaczenia pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a zaraz po tym uczniowie przeszli na plac gdzie czekały na nich motocykle policyjne oraz tzw radiowóz "wypadkowy". Na koniec jak zwykle były pamiątkowe fotografie i ich zapewnienie, że za jakiś czas z częścią tych osób spotkamy się w mundurach. Policjanci w rozmowie z uczestnikami zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi Policji i wskazywali jakie należy spełnić warunki aby zostać mundurowym.


Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone