Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Ukradł ogrodzenie aby sprzedać na złom
( Słupsk, 17.05.2017 )

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku wyjaśnili sprawę kradzieży 14 - przęseł ogrodzeniowych, do której doszło w miniony weekend. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali 48 - letniego mieszkańca gminy Kobylnica. Powstałe straty to blisko 5 tysięcy złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kobylnicy otrzymali informację o kradzieży czternastu metalowych przęseł ogrodzeniowych na szkodę jednego z mieszkańców tej gminy. Pokrzywdzony wycenił wstępne straty na kwotę 5 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Komisariatu II Policji w Słupsku. Policjanci zbierali w tej sprawie informacje, ustalali i przesłuchiwali świadków aby na końcu wytypować osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. Działania kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 48-letniego mieszkańca gminy Kobylnica. Jak się okazało zatrzymany 48- latek, wykorzystując nieobecność właściciela terenu budowy, rozkręcił ogrodzenie aby następnie przewieźć je do pobliskiego punktu skupu złomu i tam sprzedać. Sprawca został wczoraj przesłuchany i usłyszał już zarzuty kradzieży.

Teraz funkcjonariusze ustalać będą czy podejrzany mężczyzna miał związek z innymi podobnymi kradzieżami do których dochodziło w ostatnim czasie. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.
Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone