Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Podróbki na sklepowym regale
( Słupsk, 17.05.2017 )

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku skontrolowali butik, w którym sprzedawano podrobioną odzież. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk podróbek damskiej odzieży, torebek, obuwia oraz okulary. Wartość oryginalnych produktów mogłaby sięgać nawet 30 tys. złotych. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów właścicielce butiku grozi kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą słupskiej komendy uzyskali informację, że w jednym ze sklepów na terenie tego miasta oferowany jest do sprzedaży towar z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. W trakcie kontroli butiku mundurowi natrafili na podrobion torebki, damską odzież i obuwie.

Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk tych "luksusowych" towarów, które wykonaniem znacznie odbiegały jednak od oryginałów. Łączna suma strat oszacowana przez przedstawiciela producentów to kwota prawie 30 tys. złotych. Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej, właściciel sklepu, u którego w tym przypadku znaleziono warte blisko 30 tysięcy zł podróbki, odpowiadać będzie za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi za to kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.
Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone