Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Znaleziony telefon odnieśli do Komisariatu Policji
( Słupsk, 25.05.2017 )

Sześcioro uczniów z gimnazjum nr 2 i 3 w Słupsku otrzymało wczoraj wyróżnienia od Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku. Uczniowie ci, na początku maja znaleźli wartościowy telefon komórkowy zagubiony wcześniej przez mieszkankę Słupska. Gimnazjaliści nie wahając się ani chwili odnieśli go na Policję.

Wczoraj w dwóch słupskich szkołach, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 odbyły się wyjątkowe apele, w trakcie których szóstka gimnazjalistów - uczniów tych szkół otrzymała honorowe wyróżnienia za wyjątkową-obywatelską postawę. Jowita Domżalska, Adrianna Zakrzewska, Oliwia Klimek, Julia Kołrzan, Cezary Tchórzko i Martyna Formela w dniu 1 maja 2017 roku przynieśli do Komisariatu Policji I w Słupsku przy ul. Reymonta 7 znaleziony w Parku Kultury i Wypoczynku wartościowy telefon komórkowy. Okazało się,że kilka godzin wcześniej aparat ten zgubiła przebywająca z dzieckiem w parku słupszczanka.

Telefon był w kieszeni, z której nigdy nie wypadł. Bardzo się zdziwiłam, gdy po kilku godzinach skontaktowała się ze mną policja z informacją, że ktoś odniósł mój telefon na komendę przy ulicy Reymonta. Byłam zaskoczona i zdziwiona. Chcę dzisiaj bardzo podziękować uczniom za uczciwość - mówiła właścicielka telefonu.

W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku inspektora Andrzeja Szaniawskiego, listy pochwalne wręczył i odczytał nadkom. Paweł Molis, Komendant Komisariatu II Policji w Słupsku .- ..,Przynosząc do Komisariatu I Policji w Słupsku zagubiony wcześniej przez mieszkankę naszego miasta, drogocenny telefon komórkowy, pokazaliście, że uczciwość jest jedną z najważniejszych cech definiującą ludzkie działania.-mówił komendant. Komisarz Paweł Molis przekazał także słowa uznania dla dyrekcji szkół i nauczycieli. Życząc im dalszych sukcesów wychowawczych pogratulował wyjątkowych i uczciwych uczniów.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone