Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 19 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Aż 8 pijanych kierowców zatrzymali policjanci w Słupsku
( Słupsk, 29.05.2017 )

Aż ośmiu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policjantów ze Słupska to bilans minionego weekendu na drogach powiatu słupskiego. Jednym ze sprawców tego przestępstwa był 28-letni kierowca seata, który wczoraj podczas kontroli drogowej próbował wręczyć łapówkę dwóm słupskim policjantom. W ten sposób sprawca chciał nakłonić funkcjonariuszy do odstąpienia od dalszych czynności służbowych. Temu kierowcy za próbę wręczenia łapówki grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności . Pozostali nietrzeźwi kierujący oprócz utraty prawa jazdy muszą liczyć się z karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Minione dwie ostatnie doby na drogach powiatu słupskiego potwierdziły, że nie wszyscy kierujący stosują się do przepisów prawa. Wśród kontrolowanych przez policjantów w ten weekend kierowców, aż ośmiu popełniło przestępstwa wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pierwszy nietrzeźwy kierujący zatrzymany został w sobotę przed północą. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie promil alkoholu w organizmie. Kolejna osoba pod jego wpływem zatrzymana została zaraz po tym jak spowodowała kolizję drogową. Jak ustalili policjanci 34- letni kierowca peugeota nie dostosowując prędkości do warunków na drodze uderzył w krawężnik ronda, a następnie znajdujący się w pobliżu znak drogowy. Uszkodzeniu uległ jedynie pojazd-kierowca nie doznał uszczerbku na zdrowiu.

W niedzielę funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali, aż sześciu nietrzeźwych kierujących. Wśród nich był 28 - letni kierowca seata, który podczas kontroli drogowej próbował wręczyć dwóm funkcjonariuszom łapówkę. W ten sposób sprawca chciał nakłonić funkcjonariuszy do odstąpienia od dalszych czynności służbowych. Mężczyzna odmówił także poddania się badania stanu trzeźwości. Policjanci przetransportowali go do placówki medycznej gdzie pobrano od niego krew do badań. Wszystkim ośmiu zatrzymanym nietrzeźwym kierowcom oprócz utraty prawa jazdy grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Za próbę wręczenia korzyści majątkowej sprawca musi się liczyć z konsekwencjami nawet do 8 lat więzienia. Policjanci zapowiadają zwiększone kontrole drogowe podczas który sprawdzany będzie stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego.
Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone