Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 18 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Kolizja w Słupsku - siedmioro dzieci trafiło do szpitala
( Słupsk, 02.06.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczali wczoraj miejsce kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sobieskiego. W zderzeniu trzech pojazdów, w tym autobusu komunikacji miejskiej ucierpiało siedmioro dzieci- uczniów jednej ze szkół podstawowych w Słupsku, opiekunka klasy oraz kierująca uczestniczącego w kolizji citroena.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał informacje o zderzeniu się trzech samochodów na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sobieskiego w Słupsku . Natychmiast w tamto miejsce skierowano policyjne patrole oraz karetki pogotowia. Ze wstępnego zgłoszenia wynikało iz pomocy potrzebują dzieci które jechały w uczestniczącym w kolizji autobusie komunikacji miejskiej.

Na miejscu zdarzenia jako pierwsi pojawili się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Słupsku. Policjanci ustalili wstępne okoliczności wypadku. Wynikało z nich, iż kierowca autobusu nie zachował należytej odległości za poprzedzającym go samochodem citroen i dojeżdżając do skrzyżowania najechał na jego tył. W wyniku uderzenia samochód ten uderzył w poprzedzający go samochód marki Mercedes. Policjanci zabezpieczając miejsce kolizji udzielali pomocy poszkodowanym. Obecne na miejscu karetki pogotowia, natychmiast przetransportowały uczestników kolizji do słupskiego szpitala gdzie udzielono im niezbędnej pomocy i przeprowadzono szczegółowe badania medyczne. W zdarzeniu tym ucierpiało siedmioro uczniów z jednej z miejscowych szkól podstawowych, opiekunka grupy i kierująca citroenem. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości wszystkich kierowców uczestniczących w zdarzeniu. Alkomat nie wykazał aby ktoś z nich był pod wpływem alkoholu. Zabezpieczone ślady, przesłuchania świadków i inne zebrane podczas prowadzonego w tej sprawie postępowania informacje, wyjaśnią szczegółowo co było dokładną przyczyną zaistniałej kolizji.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone