Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 18 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Podsumowanie "Bezpiecznego Weekendu" na słupskich drogach
( Słupsk, 19.06.2017 )

Długi weekend trwający od 14 do 18 czerwca, to czas odpoczynku dla szerokiego grona osób. Dla policjantów ruchu drogowego oznacza to okres wytężonej pracy, by wszyscy, którzy wybierają się w podróż samochodem, mogli czuć się bezpiecznie. Większą niż zwykle liczbę funkcjonariuszy drogówki widać było na ulicach Słupska, trasach wylotowych i wlotowych do miejscowości nadmorskich, szczególnie Ustki, a także na głównych szlakach komunikacyjnych. W czasie kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci.

Podczas długiego weekendu, który obejmował święto Bożego Ciała, na drogach powiatu słupskiego doszło do 43 kolizji. Zatrzymano 1 kierowcę pojazdu znajdującego się po użyciu alkoholu oraz 1 kierowcę w stanie nietrzeźwości. W czasie weekendu nie doszło do wypadków drogowych.

W ciągu pięciu dni trwania wzmożonych działań policyjnych, o bezpieczeństwo osób na drogach dbało łącznie 109 policjantów ruchu drogowego. W działaniach udział wzięli także żołnierze Żandarmerii Wojskowej oraz funkcjonariusze Straży Miejskich i Gminnych.

W porównaniu do ubiegłego roku odnotowano o 10 kolizji więcej. Wzrosła o jednego liczba nietrzeźwych kierujących.
Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone