Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Słuchacze litewskiej Szkoły Policji w słupskiej komendzie
( Słupsk, 28.06.2017 )

Słuchacze litewskiej Szkoły Policji w Kownie odwiedzili wczoraj słupską komendę. Gości przywitał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji, mł.insp. Tomasz Majkowski. W trakcie spotkania omówiono charakterystykę oraz obszar działania naszej jednostki. Atrakcją dla naszych gości był pokaz tresury psów służbowych. Jeszcze w tym tygodniu litewscy słuchacze pełnić będą wspólne służby z naszymi policjantami.

Delegacja z Litwy to słuchacze Szkoły Policji w Kownie. Grupa kilkunastu osób przebywa w Szkole Policji w Słupsku. W ramach współpracy słupskiej szkoły z komendą miejską, słuchacze litewskiej szkoły policji mają okazję poznać praktyczny aspekt pracy policjanta. Wczoraj poznali charakterystykę naszej jednostki, zakres działania oraz główne zadania jakie wykonujemy. Przewodnik psa służbowego przeprowadził dla gości pokaz tresury naszego czworonożnego funkcjonariusza. Wśród litewskich gości znalazły się osoby, które spróbowały sił jako pozoranci.

Na czwartek i piątek zaplanowano litewskim kadetom wspólne służby z dzielnicowymi z słupskiej komendy. W praktyce poznają oni służbę obchodową oraz główne zadania dzielnicowych. Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte w czasie wspólnych służb zaowocuje w przyszłości.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone