Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 18 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Słupscy policjanci podczas obchodów amerykańskiego Święta Niepodległości
( Słupsk, 06.07.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku uczestniczyli w festynie zorganizowanym z okazji amerykańskiego święta niepodległości. Uroczystości odbyły się w podsłupskim Redzikowie gdzie powstaje baza antyrakietowa. Udział w festynie wzięło około 3 tysięcy mieszkańców powiatu i turystów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali nie tylko sprzęt policyjny ale równi chętnie fotografowali się z policjantami.

Festyn w podsłupskim Redzikowie gdzie powstaje baza antyrakietowa był jak się okazało bardzo dużą atrakcją nie tylko dla mieszkańców powiatu słupskiego ale także turystów którzy mieli jedyną okazję z bliska przyjrzeć się w jaki sposób amerykanie obchodzą bardzo ważny dla ich kultury, Dzień Niepodległości. Z tej okazji organizatorzy festynu przewidzieli szereg atrakcji: występy dzieci, parada z flagami i hymn narodowy, odczytanie noty historycznej Dnia Niepodległości. Były też stoiska z amerykańskim jedzeniem. Udział w festynie wzięło około 3 tysięcy mieszkańców powiatu i turystów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali wszystkie przygotowane na ten dzień atrakcje. Jedną z nich i niewątpliwie dużą był udział Policjantów ze słupskiej Komendy Miejskiej oraz Szkoły Policji. Policjanci prezentowali nie tylko sprzęt policyjny radiowozy i wyposażenie ale także odpowiadali na pytania uczestników festynu, których interesowały zagadnienia związane z codzienną służbą w mundurze. Szczególnie młodzież i dzieci zainteresowane były przymierzaniem elementów umundurowania pododdziałów zwartych. Jak sami mówili w przyszłości chcieli by być policjantami.

W trakcie imprezy nad bezpieczeństwem dojeżdżających na festyn osób czuwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Dzięki ich profesjonalizmowi, powstające korki zostały szybko rozładowane. Jednym z bardziej interesujących punktów Festynu z Okazji Dnia Niepodległości był pokaz interwencji policyjnej z w trakcie której policjanci zatrzymywali uzbrojonych i ostrzeliwujących się przestępców. Szczelnym zainteresowaniem cieszyła się policyjna łódź motorowa oraz automatyczna wyrzutnia granatów łzawiących. Impreza zakończyła się przed północą pokazem sztucznych ogni.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone