Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Samorząd Gminy Ustka wspiera policjantów - w wakacje na bezpieczeństwem turystów czuwać będzie więcej funkcjonariuszy
( Słupsk, 07.07.2017 )

Od początku lipca nad bezpieczeństwem turystów i mieszkańców w Rowach czuwa większa liczba policjantów. Komendant Miejski Policji w Słupsku inspektor Andrzej Szaniawski osobiście przywitał 8 funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Gdańska, którzy wspólnie z policjantami z Ustki w sezonie letnim będą dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny w Gminie Ustka. To przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu samorządu tej gminy.

Delegowani do służby w Rowach (gm. Ustka) funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, swoją pracę rozpoczęli od odprawy z Komendantem Miejskim Policji w Słupsku inspektorem Andrzejem Szaniawskim, który osobiście przywitał ich w usteckim Komisariacie Policji. W odprawie wziął udział nadkom. Grzegorzem Gadoś - Komendant Komisariatu Policji w Ustce.

Po tej uroczystości funkcjonariusze z Gdańska zapoznali się ze specyfiką pracy w Rowach, poznali rejony gdzie będą pełnić służbę oraz gdzie występują zagrożenia, z którymi należy walczyć.

Funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji gdańskiej komendy swoje zadania będą realizować z innymi policjantami na stałe służącymi w Komisariacie Policji w Ustce. Ta współpraca przyniesie na pewno wiele korzyści nie tylko dla turystów oraz mieszkańców regionu ale także dla funkcjonariuszy, dla których pobyt w Rowach będzie elementem szkolenia i wymianą zawodowych doświadczeń. Policjanci w trakcie służb mają objąć swoim nadzorem miejsca szczególnie zagrożone przestępczością oraz wykroczeniami najbardziej uciążliwymi dla mieszkańców. Dodatkowe siły policyjne z pewnością wpłyną na wzrost poczucia bezpieczeństwa w kurorcie. Ten fakt doceniły władze samorządowe gminy Ustka, które wsparły finansowo to przedsięwzięcie. Dzięki temu nad bezpieczeństwem turystów i mieszkańców czuwać będzie znacznie więcej policjantów.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone