Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Kolejna wizyta litewskich policjantów w Słupsku
( Słupsk, 11.07.2017 )

Słuchacze litewskiej Szkoły Policji z Kowna, po raz kolejny już gościli w Słupsku. Wizyta gości z za wschodniej granicy odbywała się w ramach europejskiego programu "Erasmus plus”. Wczoraj Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski pożegnał wracających do domu litewskich funkcjonariuszy.

Słuchacze z litewskiej Szkoły Policji w Kownie przyjechali do Polski w ramach współpracy ze słupską Szkołą Policji. Program ich wizyty w Słupsku, obejmował min. kilku dniowy staż w Komendzie Miejskiej Policji, gdzie wspólnie z miejscowymi funkcjonariuszami, uczestniczyli w służbach patrolowych na terenie miasta i powiatu słupskiego. Ich udział miał charakter obserwatorów. Służby te oprócz elementu wymiany doświadczeń miały na celu ukazać charakterystykę pracy policjanta w Polsce. Jak sami mówili, podczas wspólnych służb zauważyli jak niewielkie są różnice pomiędzy służbą w obu krajach.

Wczoraj Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski pożegnał wracających do domu litewskich funkcjonariuszy. Życzył im owocnej służby i wyraził nadzieję, iż zdobyte w KMP w Słupsku i słupskiej Szkole Policji Słupsku doświadczenie będzie owocowało podczas ich codziennej pracy w ich kraju.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone