Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Zatrzymani przez policjantów w chwili gdy okradali dom
( Słupsk, 13.07.2017 )

Policjanci z Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do budynku w trakcie budowy. Przestępcy próbowali ukraść instalację elektryczną, którą wcześniej zerwali ze ścian domu. Pokrzywdzony właściciel budynku wycenił już straty na kwotę 5 tysięcy złotych. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty włamania, za które kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II, otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w budowie w Słupsku. Po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia, funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy w jednym z pomieszczeń chowali do worków kable elektryczne, które wcześniej jak się okazało zerwali ze ścian. Zaskoczeni wizytą policjantów sprawcy, nie byli w stanie wytłumaczyć okoliczności i podstaw ich pobytu w tym domu. Mężczyźni zostali zatrzymani a następnie trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu lęborskiego w wieku 24 i 22 lata. Funkcjonariusze zajmując się tą sprawą wezwali na miejsce przedstawiciela wykonawcy budowy, który wycenił straty na kwotę 5 tysięcy złotych.

Obaj zatrzymani mężczyźni dzisiaj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty włamania za które grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz funkcjonariusze ustalać będą czy zatrzymani mieli związek z podobnymi przestępstwami mającymi miejsce w ostatnim czasie.
Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone