Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Akcja profilaktyczna na dworcu PKP w Słupsku
( Słupsk, 24.07.2017 )

Słupscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku przeprowadzili na dworcu PKP w Słupsku akcję profilaktyczną pod nazwą ,,Bezpieczna wakacyjna podróż”. Akcja skierowana była do pasażerów komunikacji publicznej i dotyczyła m.in. profilaktyki w zakresie „dopalaczy” oraz zakażeń HIV/AIDS.

W piątek na dworcu PKP w Słupsku, policjantka słupskiej komendy wraz z pracownikiem PSSE w Słupsku, w ramach akcji „Bezpieczna wakacyjna podróż”, rozdawały ulotki informacyjne oraz prowadziły rozmowy profilaktyczne z osobami korzystającymi z komunikacji kolejowej. Celem akcji było zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania w trakcie korzystania ze środków komunikacji oraz bezpieczny wypoczynek podczas wakacji. Ponadto omówiono szkodliwość zażywania substancji psychotropowych w tym tzw. ,,dopalaczy”, profilaktykę zakażeń HIV/AIDS.

Udzielono informacji o darmowych i bezpłatnych badaniach oraz przekazywano wizytówki zawierające dane o infolinii turystycznej.

Prowadzona akcja była dla wielu pasażerów miłym zaskoczeniem, a słupscy policjanci już planują kolejne akcje w celu poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców i turystów wypoczywających nad polskim morzem.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone