Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 19 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


W Ustce zatrzymano oszustów na tzw. „banknot”
( Słupsk, 03.08.2017 )

Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o oszustwa na tzw. „banknot”. Sprawcy zostali zatrzymani chwilę po tym, jak próbowali oszukać sprzedawcę w jednym ze sklepów w Ustce. Właściciel sklepu wezwał policjantów, którzy zatrzymali oszustów. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 8 lat więzienia.

Metoda oszustów polega na tym, że jeden z nich robi zakupy, płaci banknotem o dużym nominale, po otrzymaniu reszty sprawnie chowa ją do kieszeni, a następnie twierdzi, że nie otrzymał całej reszty i żąda jej wydania. Jak ustalili policjanci, w ten sposób zatrzymani mężczyźni próbowali oszukać ekspedientkę w jednej z usteckich lodziarni. Wczoraj natomiast, w ten sam sposób usiłowali oszukać sprzedawcę w jednym ze sklepów. Czujny właściciel powiadomił policjantów, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn.

Zatrzymani to mieszkańcy województwa małopolskiego w wieku 37 i 50 lat. Obecnie przebywają w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszą zarzuty.

Policjanci nie wykluczają, że oszuści mogli działać od dłuższego czasu na terenie kilku miejscowości. Obecnie śledczy ustalają świadków oraz osoby pokrzywdzone, które padły ofiarą oszustów.

Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat więzienia.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone