Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w Ustce
( Słupsk, 07.08.2017 )

W piątek w godz. 10:00 do 12:00 na plaży w Ustce została przeprowadzona akcja profilaktyczna w ramach działań "Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą", którego patronatem jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Policjantka wspólnie z ratownikiem WOPR i pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku przekazywali turystom informacje w zakresie bezpieczeństwa. W trakcie akcji rozdawane były opaski dla dzieci oraz ulotki informacyjne.

Słupska policjantka realizując ogólnopolską kampanię pod patronatem Ministra MSWiA pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", przeprowadziła wspólnie z pracownikami słupskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz ratownikiem WOPR rozmowy z turystami przebywającymi na plaży w Ustce. Funkcjonariuszka w trakcie spotkania instruowała dzieci i młodzież jak zachowywać się nad wodą, zwróciła uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach. Mundurowa apelowała do młodych uczestników o rozsądek i całkowitą powściągliwość w zażywaniu jakichkolwiek używek takich jak alkohol, narkotyki i dopalacze. Z pewnością przekazała gościom wiele niezbędnych porad, dzięki którym nie tylko wypoczynek nad wodą będzie bezpieczny. Ponadto ratownik WOPR rozdawał dzieciom opaski-zegarki, na których wpisać można numer telefonu do opiekuna.

Były to kolejne wspólne działania słupskich służb, którym przyświeca jeden cel -bezpieczeństwo osób wypoczywających nad morzem.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone