Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Policyjny pościg za pijanym kierowcą
( Słupsk, 09.08.2017 )

Pijany 36 letni kierowca Audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał ulicami Słupska. Po policyjnym pościgu mężczyzna został zatrzymany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego blisko półtora promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem.

Dzisiejszej nocy, słupscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki Audi. W tym celu użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca samochodu nie zważając na wydawane sygnały zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg, w którym uczestniczyły dwa radiowozy. Kierujący Audi uciekając przed policjantami popełniał szereg wykroczeń drogowych. Na ul. Kotarbińskiego kierowca zatrzymał pojazd na parkingu osiedlowym i zaczął uciekać pieszo. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 36 letni mieszkaniec Słupska. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego blisko półtora promila alkoholu.

Samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu. Kierowca Audi usłyszy zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości oraz zgodnie z nowelizacją przepisów, odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, które zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Grożą mu także sankcje za szereg wykroczeń w ruchu drogowym.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone