Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 19 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Uciekał przed Policją - odpowie za przestępstwo
( Słupsk, 24.08.2017 )

Policjanci Komisariatu Policji w Główczycach prowadzili pościg za kierowcą samochodu marki Toyota, który nie zatrzymał się dzisiejszej nocy do kontroli drogowej. Po przejechaniu kilku kilometrów doszło do zatrzymania 22 letniego mężczyzny prowadzącego pojazd. Jak się okazało powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania, brak polisy OC. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Dzisiejszej nocy w miejscowości Główczyce, policjanci próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki Toyota. Kierujący mimo wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania podjął próbę ucieczki.

Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po kilku kilometrach w rejonie miejscowości Wykosowo, uciekający samochód zjechał w polną drogę. Jak się później okazało, samochód uległ awarii. Policjanci zatrzymali kierującego. Okazał się nim 22 letni mieszkaniec gminy Główczyce. Tłumacząc powód ucieczki, kierowca wskazał brak uprawnień do kierowania oraz aktualnego ubezpieczenia OC. Był trzeźwy. Okazało się, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

Kierowca odpowie za przestępstwo jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które grozi do 5 lat więzienia oraz jazdę bez uprawnień.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone