Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 18 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Komendant wyróżnił asp. Marcina Trzaskusia
( Słupsk, 28.08.2017 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku, insp. Andrzej Szaniawski wyróżnił dzisiaj asp. Marcina Trzaskusia, którego nieszablonowe zachowanie uwiecznione na zdjęciach w czasie ulewy w Słupsku, zyskało sympatię internautów i było szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego znany jest ze swojego optymizmu i niesienia pomocy innym.

W dniu 22 sierpnia 2017 roku nad Słupskiem przeszły ulewy, które sparaliżowały ruch na wielu skrzyżowaniach. Utrudnienia w ruchu wymuszały organizowanie objazdów i ręczne kierowanie ruchem. Na jednym ze skrzyżowań, przez pięć godzin służbę pełnił asp. Marcin Trzaskuś, którego pracę uwiecznił na zdjęciach słupski dziennikarz. Sfotografował policjanta, który udrażnia zapchaną studzienkę kanalizacyjną, a następnie z uśmiechem na twarzy, stojąc w kałuży kieruje ruchem.

Opublikowane przez dziennikarza zdjęcia na portalu społecznościowym zyskiwały z każdą minutą popularność i były udostępniane przez ogólnopolskie media oraz oficjalną stronę Policji.

Dzisiaj w obecności kadry kierowniczej słupskiej komendy, insp. Andrzej Szaniawski wyróżnił policjanta nagrodą motywacyjną za jego postawę, która buduje pozytywny wizerunek Policji.

Nagrodzony policjant pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego od 2004 roku. Mówiono o nim w mediach trzy lata temu, kiedy uratował życie turyście z Warszawy, którego użądliła osa. Dzisiaj również można przeczytać z nim wywiad.

Link do wywiadu z asp. Marcinem Trzaskusiem (za zgodą autora):

http://ziemiaslupska.pl/2017/08/23/super-policjant-ze-slupska/


Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone