Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 18 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Dzielnicowi zatrzymali włamywacza do mieszkań i samochodów
( Słupsk, 01.09.2017 )

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Słupsku zatrzymali 19-letniego słupszczanina, który włamał się do mieszkania i samochodu na jednym z osiedlowych parkingów. Działania policjantów doprowadziły także do odzyskania wszystkich skradzionych przedmiotów. Złodziej został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Dyżurny Komendy Policji w Słupsku otrzymał telefoniczne zgłoszenie o podejrzanym zachowaniu na jednym z osiedli. Osoba zgłaszająca zauważyła młodego mężczyznę, który próbował przez okienko dostać się piwnicy jednego z budynków. Jak się później okazało był to sprawca włamania, który ukradł z wnętrza pomieszczenia plecak z zawartością drobnego sprzętu elektronicznego.

Dyżurny natychmiast na miejsce skierował patrol dzielnicowych, który znajdował się najbliżej miejsca zgłoszenia. Policjanci mając rysopis włamywacza zauważyli stojącego w pobliżu mężczyznę i natychmiast go zatrzymali. Jak się okazało 19-letni mieszkaniec Słupska, zaskoczony widokiem policjantów nie potrafił wytłumaczyć swojej obecności w tym miejscu. Miał przy sobie plecak, wewnątrz którego były skradzione z piwnicy rzeczy. Dodatkowo działania mundurowych na miejscu zdarzenia doprowadziły do ustaleń wskazujących, iż mężczyzna może mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami, w tym włamaniami do samochodów. 19-latek wskazał policjantom gdzie ukrył przedmioty pochodzące z tych kradzieży. Funkcjonariusze zabezpieczyli CB radia, aparaty fotograficzne, radia samochodowe, nawigację i zestawy kluczy. Całość odzyskanych przedmiotów, po ustaleniu ich właścicieli zostanie im przekazana. Podczas przesłuchania 19 - latek usłyszał zarzuty włamań do mieszkań i samochodów. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone