Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Policjanci oddawali krew potrzebującym
( Słupsk, 08.09.2017 )

Policjanci, pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku we czwartek oddawali krew dla osób potrzebujących. Przed słupską komendą policji przy ulicy 3- go maja, przez cały dzień zaparkowany był autobus, w którym personel medyczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku obsługiwał zgłaszających się krwiodawców. Dzięki organizacji tej szczytnej akcji udało się zebrać 5 litrów krwi, która wspomoże tzw "bank krwi". Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.

Na głównym parkingu przed wejściem do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Słupska. Choć krew mógł oddać każdy to w akcję szczególnie zaangażowani byli policjanci i pracownicy cywilni słupskiej komendy policji. Odpowiedzieli oni na apel miejscowej stacji krwiodawstwa, która coraz głośniej sygnalizuje,iż brakuje krwi. Szczególnie grupa mundurowa jaką są policjanci ratowanie życia ludzkiego maj wpisane w zawód. Mundurowi doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew np. dla osób poszkodowanych w wypadkach.

Wczorajsza akcja to wynik dobrej współpracy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku z miejscowym oddziałem Centrum Krwiodawstwa. Na apel oddania krwi zgłosiło się kilkunastu policjantów i pracowników cywilnych, którzy po wstępnych badaniach zakwalifikowani zostali do pobierania krwi. Warto powiedzieć, iż każda osoba, która chciała oddać krew musiała wcześniej wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Obsługa autobusu zapewniła komfort zabiegów i dopisywał humor. Dzięki temu udało się zebrać 5 litrów krwi, która wspomoże "bank krwi". Jak się okazało wśród oddających krew policjantów są tacy, którzy od wielu lat oddają honorowo krew i mogą poszczycić się nawet kilkunastoma litrami oddanej krwi. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach.


Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone