Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 18 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Dwaj pijani spowodowali kolizję drogową
( Słupsk, 12.09.2017 )

Za jazdę pod wpływem alkoholu (2 promile w organizmie), złamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów i kolizję drogową odpowiedzą dwaj (60 i 40 lat) mieszkańcy gminy Główczyce. Za popełnienie tych przestępstw ponownie grozi im kara do 3 lat więzienia.

W niedzielę wieczorem wieczorem dyżurny słupskiej komendy policji został poinformowany, o tym ,że na drodze w miejscowości Witkowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Z relacji świadka wynikało, iż jadąc za kierowcą samochodu vw golf zauważył, iż ten w pewnym momencie najechał na tył poprzedzającego go motoroweru. Podczas interwencji i ustalania okoliczności kolizji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego słupskiej Komendy Miejskiej, funkcjonariusze sprawdzając stan trzeźwości uczestników kolizji. Okazało się, że zarówno pokrzywdzony - kierujący motorowerem 60 letni mieszkaniec gminy Główczyce oraz sprawca - 40 letni kierowca golfa są nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało u każdego z nich ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Dalsze sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, iż uczestnicy tej kolizji mają także aktualne zakazy kierowania pojazdów za podobne przestępstwa. W związku z zaistniałą sytuacją obydwaj mężczyźni zostali wezwani już na przesłuchanie do Komisariatu Policji. Obydwaj usłyszą zarzuty, za które sąd może wymierzyć im karę nawet do 3 lat więzienia.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone