Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Policjanci w ranach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły" w markecie rozdawali odblaski
( Słupsk, 14.09.2017 )

Dzielnicowi z Kobylnicy w jednym z miejscowych hipermarketów przeprowadzili akcję profilaktyczną dla klientów sklepu. Funkcjonariusze rozdawali odblaski dzieciom i ich opiekunom. Policjanci rozmawiali o "Bezpiecznej Drodze do Szkoły" i zwracali uwagę rodzicom na podstawowe elementy w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo ich dzieci.

To już kolejna akcja kobylnickich policjantów na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców tej gminy. Tym razem o bezpieczeństwie rozmawiano w jednym z miejscowych hipermarketów. Tematem była "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach tej ogólnopolskiej akcji mundurowi przypomnieli najmłodszym w jaki sposób korzystać z chodnika i drogi aby bezpiecznie dotrzeć zarówno do szkoły oraz do domu. Maluchy i ich rodzice, którzy odwiedzili hipermarket z uwagą wysłuchały policyjnej " mikroprelekcji". Na koniec każde z dzieci otrzymało pamiątkowe i zarazem praktyczne odblaski. Policjanci wręczając je dzieciom zwracali uwagę na to aby nie trafiły one do "szafy" tylko przypięte zostały do plecaka czy elementów garderoby .Z uwagi na to, iż odbiorcami akcji były dzieci głównie pochodzące głównie z terenów wiejskich, policjanci tłumaczyli im i ich rodzicom o konieczności noszenia kamizelek oraz elementów odblaskowych na odzieży.

Uwaga: Zgodnie z Przepisami Prawo o Ruchu Drogowym, pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone