Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z przedszkolakami
( Słupsk, 19.09.2017 )

Poważnie ale i na wesoło, taką formułę spotkania przyjęli Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze słupskiej komendy podczas spotkania z maluchami w przedszkolu "Nadzieja". Funkcjonariusze mówili dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym ,w autobusach i innych środkach komunikacji publicznej.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przez cały rok prowadzą działania mające na celu propagowanie bezpiecznych zachowań. Organizują spotkania i akcje prewencyjne, podczas których przekazują młodym ludziom z jakiego rodzaju zagrożeniami mogą się spotkać w swoim życiu i jak się przed nimi ustrzec. Właśnie tego dotyczyło spotkanie, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w przedszkolu "Nadzieja".

Adresatem spotkania były dzieci w wieku przedszkolnym, a formuła prelekcji była luźna i na wesoło. Połączenie tej konwencji z przekazaniem treści jakże istotnych dla ich bezpieczeństwa okazało się trafne. Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego, podkom. Lesław Kot opowiadał dzieciom jak zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Mówił także o elementach odblaskowych na odzieży i podkreślał jak ważne jest ich umieszczenie na odzieży.

-Zaleca się je umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców - wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego- podkreślał i pokazywał przedszkolakom podkom. Lesław Kot.

Kolejnym punktem tej prelekcji było rozmowa z dziećmi o bezpieczeństwie w autobusie i podróży samochodem. Podczas tej pogadanki, dzieci dowiedziały się jak ważnym jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.


Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone