Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 18 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Słupski policjant uhonorowany przez Prezydenta
( Słupsk, 22.09.2017 )

Aspirant Marcin Trzaskuś, funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, z rąk Prezydenta Roberta Biedronia otrzymał nagrodę pieniężną i gratulacje za wyjątkowo nieszablonową postawę podczas nawałnicy deszczu, która pod koniec sierpnia sparaliżowała miasto. Uczestniczący w spotkaniu Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski, odebrał także od Prezydenta gratulacje za postawę „uśmiechniętego” podwładnego.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Prezydenta Roberta Biedronia, który jak mówił wysoko ocenia pracę słupskich policjantów.

-Pan Marcin Trzaskuś jest symbolem bohaterstwa słupskich policjantów. Pomimo trudnej sytuacji zachował spokój i uśmiech. To przysporzyło mu sympatii mieszkańców i władz miasta - mówił Prezydent.

Przypomnijmy: 22 sierpnia 2017 roku nad Słupskiem przeszły gwałtowne i niebezpieczne ulewy, które sparaliżowały ruch na wielu skrzyżowaniach miasta. Utrudnienia w ruchu wymuszały organizowanie objazdów i ręczne kierowanie ruchem. Na jednym ze skrzyżowań, przez pięć godzin służbę pełnił asp. Marcin Trzaskuś, którego pracę uwiecznił na zdjęciach słupski dziennikarz. Sfotografował on policjanta, w chwili gdy ten udrażniał zapchaną studzienkę kanalizacyjną, a następnie z uśmiechem na twarzy, brodząc po kostki w rwącym strumieniu kieruje ruchem.

Aspirant Marcin Trzaskuś jest w słupskiej drogówce od 2004 roku. Był wielokrotnie nagradzany jednak nie czuje się bohaterem. Jak sam mówi : To, co dziś mnie spotkało jest bardzo miłe. Robiłem to, co do mnie należy, a robiłem to po prostu z uśmiechem na twarzy.

Komendant Miejski Policji w Słupsku, insp. Andrzej Szaniawski, pod koniec sierpnia wyróżnił Marcina Trzaskusia. Wręczając mu nagrodę podkreślił, że to nieszablonowe zachowanie uwiecznione na zdjęciach w czasie ulewy w Słupsku, zyskało sympatię nie tylko policjantów- kolegów z pracy ale także internautów, którzy bardzo pozytywnie komentują naszą formację w mediach społecznościowych.


Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone