Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 19 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Policjanci na debacie z uczniami liceum
( Słupsk, 22.09.2017 )

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zorganizowali debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Słupsku w ramach programu "Bądź świadomym kierowcą". Program ten jest skierowany do młodych kierowców i osób ubiegających się o prawo jazdy. Celem jego jest uświadomienie zagrożeń związanych z ruchem drogowym, skutków kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu lub z lekceważeniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Akcja "Bądź świadomym kierowcą" ma trafić do młodych kierowców i osób dopiero ubiegających się o prawo jazdy, a jej celem jest uświadomienie zagrożeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Policjanci na spotkaniach z młodzieżą omawiają zagrożenia, jakie stwarzają kierowcy przekraczający dopuszczalne prędkości oraz prowadzący auta pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Program został opracowany przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Słupsku.

Wczorajsza debata z młodzieżą słupskiego " I LO " oraz nauczycielami miała na celu zwrócenie uwagi na szeroko pojęte bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczniom prezentowano filmy ukazujące jak zmieniają się reakcje kierujących pod wpływem alkoholu. Przestawiono i omówiono także skutki przekraczania dopuszczalnej prędkości samochodem czy motocyklem.

Prowadzący spotkanie, kom. Lesław Kot z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Słupsku zaakcentował aspekt minionego "wakacyjnego luzu". -W tych okresach wolnych od nauki często zapominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i poddajemy się emocjom.- podkreślał policjant, argumentując, że wielu niebezpiecznych sytuacji można uniknąć, zachowując rozsądek i rozwagę.

Ta debata zakończona dyskusją miała na celu min. ukazać jakie mogą być konsekwencje wsiadania za kierownice pod wpływem alkoholu, bądź bycie pasażerem nietrzeźwego kierującego. Zajęcia bezpieczeństwa spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Z uwagą uczniowie wysłuchali wykładu. Później zadawano pytania i dyskutowano na tematy trudne dla każdej ze stron. Tego typu przedsięwzięcie będzie kontynuowane w innych szkołach powiatu słupskiego.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone