Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 19 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Bezpieczna droga do szkoły - lekcja w Potęgowie
( Słupsk, 22.09.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji z nadejściem nowego roku szkolnego rozpoczęli już cykl spotkań z przedszkolakami i uczniami powiatu słupskiego. Wrzesień i październik to miesiące, w których najważniejszym tematem realizowanych prelekcji jest "Bezpieczna Droga do Szkoły". Wczoraj jedno z takich spotkań odbyło się w Potęgowie. W lekcji z policjantami wzięło udział blisko 60 dzieci z miejscowych placówek pedagogicznych.

Mł asp Emilia Kowalska z Posterunku Policji w Potęgowie, podczas prelekcji w miejscowym przedszkolu, inaugurowała akcję " Bezpieczna Droga do Szkoły". W ramach tej ogólnopolskiej akcji mundurowi przypomnieli najmłodszym w jaki sposób korzystać z chodnika i drogi aby bezpiecznie dotrzeć zarówno do szkoły oraz do domu. Maluchy z uwagą wysłuchały pouczającej policyjnej lekcji, a następnie w sposób praktyczny zrealizowały ćwiczenia na przejściu dla pieszych. Ważną częścią prelekcji było omówienie zasad zachowania się w kontaktach z nieznajomymi. Podczas spotkania obecni byli opiekunowie dzieci, którzy wspierali policjantów zachęcając dzieci do rozmowy i aktywnego słuchania. W związku z tym, iż słuchaczami były dzieci pochodzące głównie z terenów wiejskich, zaistniała potrzeba wytłumaczenia im konieczności noszenia kamizelek i elementów odblaskowych na odzieży. Po części teoretycznej maluchy wraz z asp. Emilią Kowalską udały się na lekcję praktyczną. Przed budynkiem przedszkola mogły dowiedzieć się i zobaczyć jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych i na czym polega sygnalizacja świetlna. Każde z dzieci-modelowo- ubrane było w kamizelkę odblaskową.

Uwaga: Zgodnie z Przepisami Prawo o Ruchu Drogowym, pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.


Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone