Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Rozegrali towarzyski mecz w piłkę siatkową o puchar dowódcy NSF Redzikowo i Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku
( Słupsk, 27.09.2017 )

Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zagrała w piątek towarzyski mecz w siatkówkę z amerykańskimi marynarzami z "bazy" w Redzikowie. Obydwie reprezentacje prezentując wysoki poziom gry stanęły na wysokości zadania. Walka na parkiecie była o każdą piłkę, jednak co najważniejsze nie zabrakło uśmiechu i bardzo dobrej atmosfery tego wydarzenia.

Piątkowe spotkanie - mecz w siatkówkę pomiędzy drużynami Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, a amerykańskimi żołnierzami z NSF REDZIKOWO odbyło się w hali sportowej Zespołu Szkół w Redzikowie. Było ono naturalną konsekwencją dobrej współpracy pomiędzy tymi dwoma jednostkami. Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski oraz dowódca bazy antyrakietowej Marynarki Wojennej USA kapitan Rick Gillbert już wielokrotnie spotykali się na gruncie służbowym. W trakcie jednego z tych spotkań pojawił się pomysł zorganizowania wspólnych rozgrywek sportowych, gdzie policjanci i żołnierze mieli by okazję lepiej poznać się, nawiązać wspólne relacje.

W piątek na parkiecie sali gimnastycznej w Redzikowie, punktualnie o godzinie 17.00 stawiły się dwie drużyny - Komenda Miejska Policji w Słupsku kontra żołnierze z Marynarki Wojennej USA. Zawodnicy, w meczu towarzyskim rywalizowali o wspólny puchar dowódcy NSF Redzikowo i Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku. Spotkanie od samego początku było dynamiczne. Amerykanie wykazali się szybkością i doskonałym refleksem. Widać było u nich, że są świetne wyszkoleni pod względem fizycznym. Walka była o każdą piłkę, jednak ostatecznie klasę w meczu pokazali zawodnicy z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Policjanci wywalczyli najwięcej punktów, wykazali się precyzją oraz zgraniem całego zespołu. Ta postawa poskutkowała zwycięstwem w całym meczu. Kapitanem drużyny policyjnej i spinającym grę zespołu był Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski. Puchar przechodni zwycięzcom wręczył osobiście dowódca bazy antyrakietowej Marynarki Wojennej USA kapitan Rick Gillbert, który już teraz zapowiedział rewanż-w koszykówkę. Drużyna słupskich policjantów na pamiątkę spotkania wręczyła amerykańskim zawodnikom specjalnie na tą okazję przygotowane medale w formie odznaki policyjnej.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone