Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Kradł prąd
( Słupsk, 28.09.2017 )

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcja ze słupskiej komendy miejskiej ujawnili wczoraj osobę, która podłączając się do sieci elektrycznej nielegalnie pobierała prąd. Teraz funkcjonariusze ustalać będą wysokość poniesionych przez zakład energetyczny strat. Kradzież prądu jest przestępstwem za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją słupskiej komendy miejskiej przeprowadzili wczoraj kontrolę kilku posesji na terenie gminy. Tam, jak wynikało z policyjnych ustaleń miało tam dochodzić do kradzieży prądu. Jak się okazało, w jednym przypadku informacje okazały się potwierdzone. Właściciel mieszkania na jednym z miejscowych osiedli nielegalnie podłączył się do sieci elektrycznej w sposób nie tylko prowizoryczny ale zagrażający bezpieczeństwu innych osób. Wobec tego ze względów bezpieczeństwa na miejsce wezwano pracowników zakładu energetycznego, którzy potwierdzili także nielegalność tych łączy.

Teraz policjanci prowadząc postępowanie ustalają jak długo trwał ten proceder. Straty spowodowane tymi kradzieżami, jak przypuszczają śledczy mogą być znaczne - nawet kilka tysięcy złotych.

Za kradzież energii elektrycznej grozi kar a od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone