Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Policjanci zdawali egzamin strzelecki
( Słupsk, 28.09.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku od kilku dni realizowali kolejny cykl szkolenia doskonalącego umiejętności w posługiwaniu się bronią palną- krótką. W tym obowiązkowym strzelaniu udział biorą wszyscy policjanci z całej jednostki. Tego typu szkolenia prowadzone są systematycznie co kilka miesięcy w ramach doskonalenia zawodowego policjantów.

W nowoczesnym kompleksie strzelnicy słupskiej Szkoły Policji odbywają się kolejne już w tym roku -planowe szkolenia dotyczące używania broni palnej przez policjantów Komendy Miejskiej w Słupsku. W szkoleniu uczestniczą wszyscy policjanci i karda kierownicza całej jednostki. Funkcjonariusze doskonalą min. strzelanie "szybkie", polegające na oddaniu w ciągu kilku sekund 6 strzałów do oddalonego o 10 lub 15 metrów celu-tarczy strzelniczej. Podczas tych ćwiczeń zwraca się uwagę na umiejętność szybkiego podejmowania broni, obycie się z nią oraz na odpowiednią postawę strzelecką uczestnika. Każdy z policjantów przystępujący do tego egzaminu zapoznaje się z zasadami strzelania i warunkami bezpieczeństwa obowiązującymi na strzelnicy. Ten aspekt jest bardzo przestrzegany przez prowadzących strzelanie instruktorów.

W świetle obowiązujących przepisów, broń palna traktowana jest jako ostateczny i szczególny środek przymusu bezpośredniego. Każdy funkcjonariusz zanim nauczy się korzystać z broni palnej , jeszcze na etapie szkolenia w Szkołach Policyjnych przechodzi bardzo rygorystyczne egzaminy z zakresu budowy broni, oraz przypadków jej użycia.

Wszystkie aspekty użycia broni palnej, utrwalane są i doskonalone na takich właśnie jak to w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku szkoleniu. Zadaniem takich ćwiczeń jest wyrobienie u policjantów nawyku bezpiecznego i zgodnego z prawem posługiwania się bronią palną.
Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone