Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 19 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Słupskie obchody Święta Niepodległości
( Słupsk, 13.11.2017 )

Przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego na słupskim Placu Zwycięstwa odbyły się miejskie uroczystości odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ze strony Policji kwiaty pod pomnikiem złożyli Komendant Miejski Policji w Słupku inpsp. Andrzej Szaniawski oraz Komendant Szkoły Policji Słupsku insp. Jacek Gil.

Miejskie obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbywały się pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na słupskim Placu Zwycięstwa Poczet sztandarowy wystawiony przez Szkołę Policji reprezentował wszystkich policjantów podczas miejskich uroczystości kolejnej już rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po mszy św. w kościele Mariackim, w której oprócz mieszkańców udział wzięli także parlamentarzyści, samorządowcy i kombatanci, uczestnicy uroczystości przeszli na plac Zwycięstwa, gdzie odbywała się dalsza część obchodów. Delegacja Policji i Straży Pożarnej złożyła kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na placu Zwycięstwa. Z ramienia Policji, kwiaty pod pomnikiem złożyli: Komendant Miejski Policji insp. Andrzej Szaniawski, Komendant Szkoły Policji Słupsku insp. Jacek Gil, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. Krzysztof Ulaszek oraz Dyrektor Aresztu Śledczego w Słupsku ppłk. Artur Kaczmarek.

W apelu poległych mowa była między innymi o policjantach Policji Państwowej, którzy po wybuchu II wojny światowej zostali straceni przez NKWD. Mowa była również o radosnym obchodzeniu Święta Niepodległości.

Tegorocznej edycji wyjątkowo nie sprzyjała pogoda. Nad miejscem uroczystości - w trakcie obchodów - przeszła burza gradowa i intensywne opady deszczu.

W uroczystości przed ratuszem uczestniczyły też kompanie Wojska Polskiego i Marynarki Stanów Zjednoczonych. Dalszą częścią obchodów był Bieg Niepodległości, który wystartował z ulicy Nowobramskiej, naprzeciw kościoła Mariackiego.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone