Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 19 października 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Komendant inaugurował cykl lekcji w klasach policyjnych
( Słupsk, 15.11.2017 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku inspektor Andrzej Szaniawski spotkał się wczoraj z uczniami Zespołu Szkół Akademickich w Słupsku. W ten sposób inaugurował cykl lekcji wychowawczych, na których młodzież będzie miała okazję spotkać się z policjantami pełniącymi służbę w pionie kryminalnym, ruchu drogowego, prewencji, czy zajmujących się cyberprzestepczością.

Spotkania uczniów Zespołu Szkół Akademickich w Słupsku z policjantami ze słupskiej komendy miejskiej możliwe są dzięki porozumieniu zawarte zostało pomiędzy Komendą Miejską Policji w Słupsku, a dyrekcją tej szkoły. W nowo powstałej placówce utworzone zostały klasy o profilach mundurowych, w tym klasa policyjna. To wspólne przedsięwzięcie ma na celu realizację zadań z zakresu nie tylko edukacji i propagowania bezpieczeństwa publicznego ale także promocji Policji jako nowoczesnej formacji, do wstąpienia której aspirują kończący szkołę młodzi ludzie.

Wczorajsze spotkanie Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku insp. Andrzeja Szaniawskiego z młodzieżą doskonale zapoczątkowało ten ciekawy cykl lekcji wychowawczych. Uczniowie mieli jedyną okazję porozmawiać z komendantem na tematy policyjne. Szef słupskich funkcjonariuszy wytłumaczył w przystępny sposób na czym polega służba w Policji. Opowiedział młodzieży o swojej ścieżce służbowej, wspomnieniach z pierwszych swoich dni gdy wstąpił do Policji. W trakcie wykładu młodzież dowiedziała się w jaki sposób na przestrzeni lat zmieniała się policja. Z formacji gdzie do pisania używano maszyn z kalką, na Policję posiadającą najnowocześniejszy sprzęt, laboratoria kryminalistyczne pomagające wyjaśnić zawiłe kryminalne historie sprzed lat.

Kolejne spotkanie już niebawem. Tym razem młodzież zapozna się z pracą policjantów służby kryminalnej i techników kryminalistycznych.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone