Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 18 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


"Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" była tematem debaty społecznej w Urzędzie Gminy Kępice
( Słupsk, 15.11.2017 )

W sali konferencyjnej UM w Kępicach odbyła się debata społeczna dotycząca zasad funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Moderatorem panelu byli policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Inicjatorami i organizatorami spotkania była Burmistrz Miasta Kępice Pani Magdalena Gryko oraz Komendant Komistriatu Policji w Kępicach, asp.szt. Andrzej Zoppa.

Policjanci już na samym początku spotkania zwrócili uwagę na wykroczenia i przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę społeczności lokalnych. Mundurowi podczas multimedialnego wykładu wskazali nowe narzędzie do walki z tego typu zachowaniami. Zachęcali słuchaczy do partycypowania w bezpieczeństwo lokalne prezentując działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia dla obywateli. Dzięki temu narzędziu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach. Przypomniano, że z tej możliwości skorzystało już wielu mieszkańców naszego województwa. Spośród 30 - tysięcy różnych zgłoszeń potwierdzono aż 9 tysięcy.

Policjanci podczas debaty przypomnieli także, iż strona Krajowej Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Należy odpowiedzialnie korzystać z aplikacji. Kolejne zgłoszenie można dodać dopiero po 24 godzinach.

Pomimo tego, że zakres debaty obejmował głównie Krajowe Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa to omówiono również funkcjonowanie aplikacji "Moja komenda" oraz program "Dzielnicowy bliżej nas".

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone