Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 18 stycznia 2019 roku
    
Serwis informacyjny


Bezpieczna droga do szkoły - lekcja w gminie Słupsk
( Słupsk, 20.11.2017 )

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku w ramach profilaktycznej akcji pt. ,,Uczę się bezpieczeństwa", odwiedzili uczniów z trzech szkół podstawowych z terenu gminy Słupsk. W lekcjach z policjantami wzięło udział blisko 60 dzieci z Siemianic Włynkowa i Bierkowa.

Asp. Marek Koniewski i Rafał Bogdanowski z Komisariatu Policji II w Słupsku, podczas prelekcji w trzech szkołach podstawowych z Tereny Gminy Słupsk w ramach profilaktycznej akcji pt. Mundurowi przypomnieli najmłodszym w jaki sposób korzystać z chodnika i drogi aby bezpiecznie dotrzeć zarówno do szkoły oraz do domu. Uczniowie z uwagą wysłuchali pouczającej policyjnej lekcji, a następnie w sposób praktyczny zrealizowali ćwiczenia na przejściu dla pieszych. Ważną częścią prelekcji było omówienie zasad zachowania się w kontaktach z nieznajomymi. Podczas spotkania obecni byli opiekunowie dzieci, którzy wspierali policjantów zachęcając dzieci do rozmowy i aktywnego słuchania. W związku z tym, iż słuchaczami były dzieci pochodzące głównie z terenów wiejskich, zaistniała potrzeba wytłumaczenia im konieczności noszenia kamizelek i elementów odblaskowych na odzieży. Po części teoretycznej maluchy wraz z policjantami udały się na lekcję praktyczną. Przed budynkiem szkół mogły dowiedzieć się i zobaczyć jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych i na czym polega sygnalizacja świetlna. Każde z dzieci otrzymało od policjantów odblaskowe worki na obuwie

Uwaga: Zgodnie z Przepisami Prawo o Ruchu Drogowym, pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2019
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone