Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Poniedziałek 17 grudnia 2018 roku
    
Serwis informacyjny


„Kieruj się sercem – bądź świadom na drodze”- wspólna akcja samorządu i Policji w Kępicach.
( Słupsk, 05.12.2017 )

Policjanci z Kępic wspólnie z miejscowymi strażakami oraz Urzędem Miasta Kępice przeprowadzili wczoraj akcję, mającą na celu promowanie właściwych postaw u kierowców. Spośród 100 samochodów mijających miejsce gdzie miało dojść do „pozorowanego” wypadku drogowego, tylko 10 kierowców zareagowało na leżącego przy drodze mężczyznę.

Na drodze między Obłężem, a Kępicami pozorant - strażak ochotnik położył się przy drodze,a obok niego leżał rower. Wszystko wyglądało tak i było przygotowane aby wskazywało, że chwilę wcześniej w tym miejscu doszło do wypadku drogowego-potrącenia rowerzysty. Policjanci z Kępic przygotowując się do tego happeningu zadbali o bezpieczeństwo wszystkich, którzy przejeżdżali w pobliżu tego wyreżyserowanego zdarzenia drogowego. Chodziło o to aby wzbudzić wśród kierowców refleksję i uwrażliwić ich na okoliczności, które mogą zastać ich na drodze. Jak się okazało, spośród 100 samochodów mijających miejsce gdzie miało dojść do wypadku drogowego, tylko 10 - kierowców zareagowało na leżącego przy drodze pozoranta i zatrzymało się. Odpowiednia reakcja, zatrzymanie się, wezwanie pogotowia- udzielenie poszkodowanemu pierwszej pomocy są obowiązkiem każdego z nas. Pierwszą osobą, która zatrzymała się, była przedstawicielka handlowa, która jechała w interesach.– Bardzo dużo jeżdżę i doskonale zdaję sobie sprawę, że na drodze może wydarzyć się wszystko. Czasem bywa niebezpiecznie. Dlatego reaguję – powiedziała policjantom tuż po zatrzymaniu się.

Kierowcy, którzy nie zareagowali się w miejscu pozoracji byli zatrzymywani kilkaset metrów dalej przez patrol dzielnicowych z Komisariatu Policji w Kępicach. Najczęściej tłumaczyli, że spieszą się do pracy, no widzieli, ale może ktoś inny zareaguje, albo, że skoro leży to pewnie pijany. Otrzymali od policjantów ulotki w których opisano zasady udzielania pomocy poszkodowanym. Natomiast wszyscy ci, którzy zatrzymali się otrzymali apteczki samochodowe z logo inicjatorów akcji.

Akcja „Kieruj się sercem – bądź świadom na drodze” obyła się z inicjatywy Urzędu Miasta w Kępicach , Komisariatu Policji w Kępicach i miejscowych strażaków. Działania kontynuowane będą niebawem w Kobylnicy i Potęgowie.


Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone