Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Poniedziałek 17 grudnia 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Nielegalny tytoń i papierosy w piwnicy 53- letniej słupszczanki
( Słupsk, 20.12.2017 )

17- tysięcy sztuk podrobionych papierosów oraz 30 - kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wczoraj policjanci ze Słupska. Straty na szkodę skarbu państwa szacowane są na kwotę conajmniej 40- tys. tysięcy złotych. W związku ze sprawą Policjanci zatrzymali i przesłuchali 53-letnią słupszczankę. Za nielegalne posiadanie wyrobów bez znaków akcyzy właścicielce posesji, w której znaleziono tytoń i papierosy, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i przepadek zabezpieczonego mienia.

Policjanci z wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Słupsku ustalili, że na jednej z posesji w Słupsku znajduje się magazyn nielegalnego tytoniu. Podczas przeprowadzonej wczoraj akcji, w piwnicy należącej do 53-letniej słupszczanki, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 17 tysięcy sztuk podrobionych papierosów oraz 30 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Kryminalni zajmując się tą sprawą już oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego stracił na tym procederze co najmniej 40- tysięcy złotych. W związku ze sprawa kryminalni zatrzymali i przesłuchali właścicielkę mieszkania.

Za nielegalne posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy właścicielce posesji, w której znaleziono tytoń i papierosy, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i przepadek zabezpieczonego mienia.

Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone