Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Piątek 19 października 2018 roku
    
Sprostowania do informacji prasowychSłupsk, dnia 2008-11-07

Pan
Redaktor Naczelny
"GŁOSU POMORZA"

W związku z artykułem "Oprawcy w mundurach" zamieszczonym w "Głosie Pomorza" z 30 października 2008r. wskazuję, że wspomniana publikacja zawiera treści naruszające dobra osobiste instytucji jaką jest Policja. Autor wspomnianego artykułu ( Michał Kowalski) w sposób rażący naruszył dobra osobiste tj. dobre imię. Kodeks Cywilny w art. 23 jak również ustawa Prawo Prasowe przewiduje ochronę prawną dóbr osobistych ( w tym czci i dobrego imienia ).
O ile dopuszczalna jest konstruktywna krytyka działań Policji, o tyle niedopuszczalne są działania na łamach prasy prowadzące do łamania prawa i dobrych obyczajów. Tytuł wspomnianego artykułu "Oprawcy w mundurach" ma wydźwięk zdecydowanie pejoratywny i osądzający. Ponadto w przedmiotowej sprawie wydane zostało przez Prokuraturę Rejonową w Wejherowie postanowienie z 25 września 2008r o umorzeniu śledztwa wobec braku znamion czynu zabronionego. Sygn. 1Ds 1222/08.
Wspomniany powyżej redaktor już wielokrotnie opisywał "sensacyjne" sprawy z udziałem Policji, które nie znalazły jakiegokolwiek potwierdzenia na gruncie prawnym.
W zaistniałej sytuacji zmuszony jestem podjąć zdecydowane działania zmierzające do ochrony dobrego imienia Policji.

Komendant Miejski Policji w Słupsku
insp. Krzysztof Zgłobicki

wróć
Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone