Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Poniedziałek 17 grudnia 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Policjantka z Kępic spełniła marzenie
( Słupsk, 14.12.2018 )

Policjantka z Kępic st.sierż Beata Toczyńska- Czutro spełniła marzenie Pana Marka- mieszkańca Kępic, który jest podopiecznym miejscowego Środowiskowego Domu Samopomocy. Mężczyzna marzył o tym żeby spotkać się z policjantką i porozmawiać. W realizacji marzenia pomógł realizowany w Gminie Kępice projekt "SamoDZIELNI" współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Możliwe utrudnienia w centrum Słupska
( Słupsk, 14.12.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku informują, iż związku z organizacją uroczystości pogrzebowych słupskiej parlamentarzystki Jolanty Szczypińskiej, w dniu 17 grudnia na czas przejazdu kolumn rządowych i pojazdów uprzywilejowanych należy spodziewać się utrudnień w ruchu i parkowaniu pojazdów. Szczególnie w centrum Słupska obowiązywać będzie zmodyfikowana organizacja ruchu, czasowo zmienione będzie oznakowanie ulic aż do dnia pogrzebu.

Policjanci szkolą nauczycieli
( Słupsk, 12.12.2018 )

,,Kompetentny nauczyciel i bibliotekarz gwarantem bezpiecznego i odpowiedzialnego funkcjonowania w środowisku szkolnym". Taki temat nosiła konferencja, w której prelegentami byli min. policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Słupsku.

"Bezpieczny Senior"- czyli jak nie dać się oszukać i okraść debata społeczna w Ustce
( Słupsk, 12.12.2018 )

W Ustce odbyło się spotkanie pn. "Bezpieczny Senior". Moderatorami byli policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku i z Ustki. Inicjatorami i organizatorami spotkania byli studenci z Uniwersytetu III Wieku w Ustce oraz policjanci z Komisariatu Policji w Ustce.

Policjanci pomagają bezdomnym
( Słupsk, 04.12.2018 )

Policjanci ze Słupska w miniony piątek przeprowadzili działania, w trakcie których sprawdzali miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Celem akcji było uchronienie tych osób przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami m.in. wychłodzeniem organizmu.

Cyberwywiadówka z policjantami
( Słupsk, 26.11.2018 )

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wykorzystując dzień otwarty w szkole w Siemianicach, podczas wywiadówek przeprowadzili prelekcję dla rodziców, których dzieci uczęszczają do tej szkoły. Spotkanie to było poświęcone bezpieczeństwu dzieci w Internecie-dotyczyło cyberzagrożeń.

Dzięki publikacji nagrania policjanci zatrzymali sprawcę rozboju
( Słupsk, 23.11.2018 )

Kryminalni z KMP w Słupsku zatrzymali 28-latka podejrzewanego o przestępstwo rozboju. Dzięki publikacji wizerunku sprawcy w mediach, funkcjonariusze zdobyli informacje, które pomogły w ustaleniu personaliów tej osoby. Dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzuty.

Za nielegalny spirytus i tytoń grozi mu nawet 3 lata wiezienia
( Słupsk, 23.11.2018 )

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, ustalili i zatrzymali 52-letniego mężczyznę, mającego związek z handlem i dystrybucją nielegalnego tytoniu. Podczas przeszukania mieszkania kryminalni zabezpieczyli kilkadziesiąt worków z krajanką tytoniu bez polskich znaków akcyzy, 5000 sztuk papierosów oraz 20 litrów spirytusu. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, iż właściciel nielegalnego towaru naraził Skarb Państwa na straty co najmniej w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Dwaj kłusownicy zatrzymani na rzece Skotawie
( Słupsk, 23.11.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wspólnie ze strażnikami Państwowej Straży Rybackiej patrolują tereny przyległe do rzek ,w ten sposób realizując działania w ramach "Akcji Troć". Celem nadrzędnym jest ochrona tarlisk łososia atlantyckiego i troci wędrownej przed kłusownikami. Za kłusownictwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policja ostrzega, kupując ryby złowione w okresie ochronnym stajemy się paserem można ponieść konsekwencje finansowe i karne nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policyjni krwiodawcy i słupszczanie oddawali wczoraj krew
( Słupsk, 21.11.2018 )

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wczoraj oddawali krew dla osób potrzebujących. Na apel funkcjonariuszy o pomoc w zbiórce krwi odpowiedzieli także mieszkańcy Słupska. W ambulansie zaparkowanym przed Komisariatem Policji I w Słupsku , 21 krwiodawców oddało łącznie 10 litrów tego życiodajnego płynu.

Zaginął słupszczanin Policja prosi o pomoc
( Słupsk, 21.11.2018 )

Komisariat Policji I w Słupsku został powiadomiony o zaginięciu Arkadiusza Pawłowskiego lat 42 zam. Słupsk ul. Kosynierów Gdyńskich

Życzenia kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Słupsku z okazji święta Służby Cywilnej
( Słupsk, 16.11.2018 )

Rocznica Odzyskania Niepodległości zbiegła się z wyjątkowym świętem Służby Cywilnej. Z tej okazji Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Leszek Gurski zaprosił wszystkich pracowników cywilnych słupskiej jednostki na uroczyste spotkanie przy kawie, które odbyło się w minioną środę w auli KMP w Słupsku.

Kryminalny ostatni dzień w służbie
( Słupsk, 16.11.2018 )

Wczoraj w słupskiej komendzie policji odbyła się wyjątkowa uroczystość. Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KMP w Słupsku nadkom. Sylwester Poninkiewicz, we czwartek 15 listopada, zakończył swoją służbę w Policji.

Policja prosi o pomoc w identyfikacji sprawcy rozboju
( Słupsk, 14.11.2018 )

Wydział Kryminalny KMP w Słupsku prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży telefonu komórkowego należącego do nieletniego słupszczanina.

Zakończenie protestu policjantów
( KWP Gdańsk, 08.11.2018 )

W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

Praktyki słuchaczy w Komendzie Miejskiej w Słupsku
( Słupsk, 07.11.2018 )

Od kilku dni mieszkańcy Słupska mogą na ulicach tego miasta spotkać więcej policyjnych patroli. Trwa kolejna edycja praktyk słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku. Kilkudziesięciu młodych funkcjonariuszy przez cały listopad pełnić będzie służby pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji ze Słupska.

Policjanci na spotkaniu z seniorami ze Środowiskowego Domu Samopomocy
( Słupsk, 07.11.2018 )

W świetlicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Słupsku odbyło się spotkanie z pacjentami tej placówki pt. "Bezpieczeństwo seniorów i jak nie dać się oszukać”. Inicjatorami i organizatorami spotkania byli policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku oraz pracownicy tej placówki.

Bezpieczna akcja ”znicz 2018”
( Słupsk, 06.11.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku podsumowali tegoroczną „akcję znicz”, która trwała na polskich drogach przez pięć dni. Od 31 października do 4 listopada funkcjonariusze odnotowali 33 kolizje drogowe i zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego samochodem.

Propozycje Mswia dla funkcjonariuszy - pełna treść projektu porozumienia
( MSWiA, 03.11.2018 )

Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej. Przedstawiamy pełną treść projektu tego porozumienia.

Policjanci Rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów podczas dni otwartych ZUS
( Słupsk, 31.10.2018 )

Policjanci z komendy miejskiej w Słupsku wzięli udział w spotkaniu z seniorami, które odbyło się z siedzibie ZUS w Słupsku . Jednym z prelegentów była zaproszona do przeprowadzenia wykładu st. asp. Barbara Gawłowicz-Witkiewicz z KWP w Gdańsku.

POLICJANCI O HANDLU LUDZI NA PRELEKCJI W KINIE REJS
( Słupsk, 31.10.2018 )

Aby zwiększyć świadomość młodych ludzi na temat problemu jakim jest proceder handel ludźmi zorganizowano w kinie ,,Rejs" w Słupsku spotkanie profilaktyczne oraz omówiono obejrzany na kinowym ekranie film tematyczny.

Dzielnicowi na spotkaniu z pierwszakami
( Słupsk, 31.10.2018 )

,,Tak jest bezpieczniej. Z nami bezpieczniej" to hasło programów, w ramach których policjanci ze Słupska spotykają się z uczniami klas pierwszych i omawiają zasady bezpieczeństwa na drodze.

Oszuści sprzedając pościel okradli staruszków ze Słupska
( Słupsk, 26.10.2018 )

Dwoje seniorów ze Słupska straciło kilkanaście tysięcy złotych wpuszczając do mieszkania domokrążców oferujących sprzedaż pościeli i koców. Policjanci ostrzegają przed takimi osobami, przed wpuszczaniem do mieszkań osób, których nie znamy. Sprawcom za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Kilka tysięcy osób pokrzywdzonych- policjanci ze słupska rozbili grupę przestępczą wyłudzającą pożyczki
( Słupsk, 25.10.2018 )

Słupscy policjanci specjalizujący się w walce z przestępczością gospodarczą współpracując z funkcjonariuszami z KWP w Gdańsku oraz Prokuraturą w Słupsku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wyłudzaniem pożyczek, praniem pieniędzy oraz licznymi oszustwami. Jak szacują funkcjonariusze w całym kraju osób poszkodowanych może być co najmniej 3 tysiące osób. Oszuści działając głównie w "cyberprzestrzeni" wyłudzili od instytucji para bankowych ponad 1127 pożyczek na kwotę 1mln 700 tyś złotych. Policjanci realizując akcję w poniedziałek równolegle zatrzymali 10 osób mieszkańców woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego w wieku od 20 do 36 lat. Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone są dalsze zatrzymania osób.

Akcja Policji "Trzeźwy dojazd do pracy i bezpieczny powrót"
( Słupsk, 18.10.2018 )

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego słupskiej komendy miejskiej przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy dojazd do pracy i bezpieczny powrót" . Akcja odbyła się w powiecie słupskim. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 200 kierowców. Dwóch z kontrolowanych kierowców, wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu. Obydwaj kontrolowani stracą prawo jazdy, a ich sprawa trafi do sądu. Kolejne tego typu akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa Ruchu Drogowego niebawem.

„Bądź rozsądny w sieci”- policjanci z Kobylnicy o cyberprzemocy
( Słupsk, 17.10.2018 )

Atakujące w sieci wirusy, hejt, cyberprzemoc oraz mit internetowej anonimowości są głównym zagadnieniem kampanii profilaktycznej zorganizowanej przez policjantów z posterunku w Kobylnicy. Akcja ta skierowana jest do uczniów najstarszych klas w gminie Kobylnica. Realizowana jest wspólnie ze Stowarzyszeniem Bezpiecznym Region Słupski pod hasłem ,,Stop cyberprzemocy".

Ruszyła policyjna akcja "TROĆ"
( Słupsk, 15.10.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku włączyli się do realizowanej co roku akcji "TROĆ". Od 1 października do 31 grudnia w związku z obowiązującym całkowitym zakazem połowu troci wędrownej i łososia atlantyckiego, funkcjonariusze słupskiej komendy policji będą obserwować miejsca gdzie w poprzednich latach dochodziło do nielegalnego połowu ryb. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym oraz przy użyciu sprzętu kłusowniczego, sprawcom tych przestępstw grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Słupszczanka odzyskała skradziony rower -sprawca kradzieży usłyszał zarzuty
( Słupsk, 15.10.2018 )

Policjanci z słupscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży roweru górskiego wartego 2200 złotych. Odzyskany rower mundurowi przekazali już właścicielowi. Sprawcą kradzieży okazał się 37-letni mieszkaniec Słupska. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz śledczy ustalają czy miał on związek z innymi podobnymi kradzieżami. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Szukamy świadków śmiertelnego wypadku w Wierzbięcinie
( Słupsk, 09.10.2018 )

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku proszą o kontakt osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat wypadku drogowego, w którym zginął leżący na jezdni 59 - letni mieszkaniec Bruskowa Wielkiego. Do tragedii doszło 29 sierpnia br. około godziny 21.30, a 22.00 na drodze w miejscowości Wierzbięcin.

Koncert "NIEĆPA" z udziałem słupskich policjantów
( Słupsk, 05.10.2018 )

Propagowanie życia bez nałogów, profilaktyka uzależnień to główne przesłanie cyklu ogólnopolskich koncertów pod nazwą "NIEĆPA". W tegorocznej imprezie, która odbyła się w piątek w hali "Gryfia" wzięli udział jak co roku także policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Uczestnikom koncertu przekazywali ulotki i dyskutowano na temat zagrożeń związanych z narkomanią oraz alkoholizmem. Gwiazdą wieczoru była Ewa Farna.

Nowe przepisy ruchu drogowego
( POLICJA, 03.10.2018 )

Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem. W związku z tym, w przypadku uczestniczenia w kolizji drogowej (wypadku, w którym nie ma zabitych lub rannych) przypominamy, że zgodnie z art. 44 ustawy Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany podać m.in. swoje dane personalne, dane o pojeździe oraz ubezpieczeniu OC bez konieczności wzywania Policji.

Poczet sztandarowy Policjantów ze Słupska na Jasnej Górze
( Słupsk, 02.10.2018 )

XVII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego wpisują się w rocznicę obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę. W miniony weekend na Mszy Świętej w Częstochowskiej Jasnej Górze udział wzięli oprócz policjantów z całego kraju także przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Słupsku z mł. insp. Wojciechem Jakubowskim Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku, kapelanem słupskich policjantów księdzem Jarosławem Aleksandrowiczem oraz Pocztem Sztandarowym naszej jednostki na czele.

Lekcja bezpieczeństwa przed seansem w Multikinie
( Słupsk, 28.09.2018 )

O potrzebie noszenia odblasków bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w drodze do szkoły i ze szkoły rozmawiali słupscy policjanci z przedszkolakami, które w Multikinie przed filmem wzięły udział w spotkaniu profilaktycznym .Na wielkim kinowym ekranie dzieci oglądały obrazki przedstawiające niebezpieczne zachowania, a następnie wspólnie z policjantami słupskiej Komendy Miejskiej omawiały ucząc się bezpiecznych zachowań.

"Narkotyki, dopalacze … uzależnienie od śmierci" -debata o dopalaczach
( Słupsk, 27.09.2018 )

Wczoraj w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Słupsku odbyła się debata społeczna dotycząca przeciwdziałania powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych. Udział w tym wydarzeniu wzięło ponad 120 uczniów, nauczyciele, przedstawiciele rodziców oraz zaproszeni goście. Wśród prelegentów był nadkom. Robert Czerwiński -Oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku oraz Piotr Dęga z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku -Ratownik Medyczny - na co dzień marynarz z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

List ministra Joachima Brudzińskiego do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy służb mundurowych podległych MSWiA
( MSWiA, 26.09.2018 )

Porozumienie z pracownikami cywilnymi Policji podpisane
( MSWiA, 26.09.2018 )

Pracownicy cywilni Policji otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat. Porozumienie w tej sprawie podpisali w MSWiA w środę (26 września br.) przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. Niezależnie od tego pracownicy od 1 stycznia 2019 r. otrzymają 300 zł podwyżki z Programu Modernizacji.

Dziękujemy za rekordowe poparcie dla działań Policji
( KGP, 24.09.2018 )

Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest na pierwszym miejscu spośród ocenianych instytucji. Policja oceniana jest wyżej m. in. od samorządów czy telewizji, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów. - Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście. Jest to najlepszy prezent jaki możemy otrzymać za codzienną wytężoną pracę, trud i poświęcenie policjantów i pracowników Policji z całego kraju - powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Projekt Edward - 19 września 2018 r.
( KGP, 17.09.2018 )

Projekt Edward (European Day Without Road Death) - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach - to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest "wizja zero" - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Konferencja o narkotykach w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku
( Słupsk, 14.09.2018 )

Skutki społeczne uzależnienia od substancji psychoaktywnych w tym dopalaczy oraz zakażenia wirusem hiv, były głównym tematem wczorajszej konferencji, która odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku. Spotkanie, w którym uczestniczyli dzielnicowi z Komendy Miejskiej w Słupsku oraz zaproszeni do udziału przedstawiciele Sanepidu w Słupsku, zorganizowane zostało przez Samodzielny Publiczny Oddział Opieki Zdrowotnej MSWiA w Koszalinie. Uczestnicy z uwagą wysłuchali wykładów oraz włączali się do dyskusji prowadzonej przez zaproszonych prelegentów.

Bezpieczna droga do szkoły
( Słupsk, 11.09.2018 )

Po raz kolejny policjanci ze Słupska i Smołdzina włączyli się w powakacyjną akcję zorganizowaną dla najmłodszych. W ramach ogólnopolskich działań "Kręci mnie bezpieczeństwo...bezpieczna droga do szkoły" funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi z najmłodszych klas o ich pierwszych szkolnych wrażeniach. Podczas spotkań policjanci uświadamiają najmłodszych jak się zachować w drodze do szkoły. Dzieci podczas tej akcji rozmawiają o zasadach na przejściach dla pieszych.

Policjanci i słupszczanie oddali 10-litrów krwi
( Słupsk, 10.09.2018 )

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku we czwartek oddawali krew dla osób potrzebujących. Na apel funkcjonariuszy o pomoc w zbiórce krwi odpowiedzieli także mieszkańcy Słupska. W ambulansie zaparkowanym przed Komisariatem Policji I w Słupsku , 21 krwiodawców oddało łącznie 10 litrów tego życiodajnego płynu.

W Polsce co minutę potrzebny jest litr krwi! Policjanci zapraszają do kolejnej już akcji oddawania krwi
( Słupsk, 04.09.2018 )

Zapowiedz kolejnej już zbiorki krwi, która odbędzie się w najbliższy czwartek 6 września o godzinie 8.00 przed Komisariatem Policji I przy ulicy Reymonta była doskonałym pretekstem do zorganizowania spotkania Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku insp. Leszka Gurskiego z nowym Dyrektorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku Panią Izabelą Krystyną Gadzalińską.

"Ostatni weekend" na drogach powiatu słupskiego był bezpieczny
( Słupsk, 03.09.2018 )

Więcej patroli, kontroli trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów to wynik działań słupskich policjantów pn. "Ostatni weekend wakacji". Ich celem było zapewnienie jak największego bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zadanie zostało wykonane

"Bezpieczny weekend-ostatni weekend wakacji" - akcja Policji
( Słupsk, 31.08.2018 )

Już za chwilę koniec wakacji. Najbliższy weekend, jest ostatnim przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Dlatego policjanci jak co roku spodziewając się wzmożonego ruchu na drogach w trosce o bezpieczeństwo powracających z wakacji rozpoczynają akcję "Bezpieczny weekend- ostatni weekend wakacji".

W centrum rakietowym o dopalaczach
( Słupsk, 24.08.2018 )

O zagrożeniach związanych z dopalaczami oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym rozmawiali dziś policjanci z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach. W spotkaniu zorganizowanym wspólnie ze słupskim sanepidem wzięło udział blisko 30 dzieci z powiatu słupskiego.

Prędkość, trzeźwość, pasy, foteliki - akcja policjantów drogówki w powiecie słupskim
( Słupsk, 24.08.2018 )

Od dzisiaj do niedzieli pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Prędkość". Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci.

Rusza konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”
( MSWiA, 24.08.2018 )

Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.

18 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Bicykl"
( Słupsk, 17.08.2018 )

W najbliższą sobotę, 18 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bicykl”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.

Złodzieje ukradli koła ratunkowe
( Słupsk, 13.08.2018 )

Patrol policji w Ustce "na gorącym uczynku" zatrzymał dwóch pijanych turystów, którzy ukradli trzy koła ratunkowe z usteckiego portu. Sprawcy, którymi okazali się 18 i 19-letni mieszkańcy województwa łódzkiego w chwili zatrzymania byli pijani. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Pójdą siedzieć za pozbawienie wolności
( Słupsk, 10.08.2018 )

Na wniosek policjantów i prokuratora, słupski sąd wczoraj tymczasowo aresztował dwóch zatrzymanych przez kryminalnych mężczyzn. Sprawcy, którymi okazali się 29 i 26-letni mieszkańcy powiatu słupskiego, kilka dni temu skrępowali taśmą techniczną 36-letniego pokrzywdzonego, a następnie bijąc go i podduszając wrzucili do bagażnika samochodu. Grożąc mu pozbawieniem życia więzili go przez kilkanaście godzin. Za pozbawienie wolości człowieka grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjant nagrodzony przez Burmistrza Ustki
( Słupsk, 09.08.2018 )

Asp. Mariusz Kępa z Komisariatu Policji w Ustce uratował życie 75-letniemu ustczaninowi, który z objawami zawału serca, stracił przytomność w jednym z miejscowych sklepów . Wczoraj za swój czyn, za szybką i pełną zaangażowania interwencję otrzymał z rąk Burmistrza Jacka Graczyka gratulacje i podziękowania.

Policjant z Ustki uratował życie 70-letniemu mężczyźnie
( Słupsk, 03.08.2018 )

Asp. Mariusz Kępa z Komisariatu Policji w Ustce uratował życie 75-letniemu ustczaninowi, który z objawami zawału serca, stracił przytomność w jednym z miejscowych sklepów. Tylko dzięki szybkiej diagnozy policjanta rozpoczęła się akcja ratownicza. Przez kilkanaście minut do przyjazdu karetki pogotowia policjant prowadził masaż serca. Akcja zakończyła się sukcesem - mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i natychmiast został przetransportowany do szpitala.

Strzelał z wiatrówki do ludzi-zatrzymali go policjanci w Słupsku
( Słupsk, 01.08.2018 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali 25-letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o strzelanie z wiatrówki do przechodniów. W wyniku przeprowadzonych w tej sprawie czynności kryminalni zabezpieczyli krótką broń pneumatyczną, śrut i dopalacze. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbek na zdrowiu sprawcy grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci zabezpieczali miejsce śmiertelnego wypadku
( Słupsk, 31.07.2018 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę na trasie pomiędzy Górzynem, a Stowięcinem. Zginął 42- letni kierowca vw passata. Kierowany przez niego pojazd uderzył w przydrożne drzewo. W pojeździe znajdowało się także czterech mężczyzn w wieku od 19 do 37 lat, którzy w ciężkimi obrażeniami ciała przewiezieni zostali do słupskiego gdzie nadal pozostają pod opieką lekarzy. Funkcjonariusze apelują do kierowców aby zachowali szczególną ostrożność oraz stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

Tłumy na pikniku z okazji Święta Policji w KMP w Słupsku
( Słupsk, 30.07.2018 )

W Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. Policjanci jak co roku zorganizowali piknik dla dzieci i mieszkańców Słupska, gdzie można było zapoznać się z kulisami pracy Policji, obejrzeć sprzęt policyjny i wziąć udział w wielu ciekawych konkursach.

Nietrzeźwy kursant na egzaminie na prawo jazdy
( Słupsk, 24.07.2018 )

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku do egzaminu państwowego na prawo jazdy przystąpił kursant będący pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości i urządzenie wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do lat 2.

Zapraszamy na piknik z okazji święta Policji
( Słupsk, 22.07.2018 )

W najbliższy czwartek 26 lipca na terenie Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przy Alei 3 Maja 1, odbędzie się piknik z okazji święta Policji. Już od godziny 9:00 można oznakować swój rower, obejrzeć policyjne radiowozy, wojskowe hummery oraz sprzęt ratowniczy strażaków. Dla dzieci i młodzieży przewidzieliśmy szereg konkursów i atrakcji. Będą nagrody i upominki. Każdy kto nas odwiedzi będzie mógł dowiedzieć się więcej na temat Policji i służby policjantów.

Zarzuty za to że uśmiercił szczeniaki
( Słupsk, 17.07.2018 )

Policjanci z Kępic sprawdzają okoliczności uśmiercenia pięciu szczeniąt. Jak wynika z relacji świadka, który o wszystkim powiadomił funkcjonariuszy, sprawca najpierw ogłuszył zwierzęta w siatce, a następnie je zakopał. Zatrzymany przez policjantów 48-latek był pijany, wczoraj po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. W związku z tym, iż działał ze szczególnym okrucieństwem, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

"Kreci mnie bezpieczeństwo…" policjanci na spotkaniu z harcerzami
( Słupsk, 16.07.2018 )

Kolejne spotkanie Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wspólnie ze słupskimi strażakami kontrolowali obozy harcerskie stacjonujące w gminie Kępic. Mundurowi podczas tych wizyt rozmawiali z uczestnikami nie tylko o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedzieli również jak zachować się w sytuacji kryzysowej takiej jak nadejście burzy, czy pożar w lesie. Takie działania będą prowadzone przez służby cały sezon letni.

Półkolonie z policjantami
( Słupsk, 11.07.2018 )

Gośćmi słupskich policjantów były wczoraj dzieci spędzające wakacje na półkolonii w Młodzieżowym Centrum Kultury ze Słupska. Młodzież przyglądała się pracy funkcjonariuszy, obejrzała policyjny sprzęt i stanowisko kierowania.

Policjanci zabezpieczali miejsce śmiertelnego wypadku na krajowej szóstce
( Słupsk, 10.07.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej ze Słupska ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na przedmieściach Słupska. W zderzeniu seata z autobusem zginął 82-letni kierowca osobówki.

Mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia
( KGP, 06.07.2018 )

Wysokie poczucie bezpieczeństwa - 86% Polaków uważa, że w Polsce czuje się bezpiecznie, a aż 93% deklaruje, że w okolicy, gdzie zamieszkuje jest bezpiecznie. Komenda Główna Policji podsumowała pierwsze półrocze 2018 roku w zakresie przestępczości szczególnie dokuczliwej dla osób, które zazwyczaj nie mają do czynienia z przestępczością zorganizowaną czy gospodarczą, a znacznie częściej spotykają się z przestępczością tzw. pospolitą. W minionym półroczu, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, odnotowano spadek przestępczości, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, przy jednoczesnym wzroście ich wykrywalności. To także codzienna, ciężka praca funkcjonariuszy i pracowników Policji na rzecz obywateli.

"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" czyli "Bezpieczne wakacje" -policjanci na prelekcjach u harcerzy.
( Słupsk, 05.07.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wspólnie z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku odwiedzili uczestników dwóch obozów harcerskich w powiecie słupskim. W trakcie wizyty udzielano rad jak spędzić bezpiecznie wakacje.

W wypadku szybowca zginął 17 letni kursant
( Słupsk, 05.07.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku lotniczego w pod słupskich Łupinach. Podczas lotu szkoleniowego, szybowiec "Bocian" pilotowany przez 70- letniego instruktora uderzył w ziemię. Zginął 17-letni kursant. Pilot w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Czynności w tej sprawie prowadzi również Komisja Badań Wypadków Lotniczych.

Praktyki słuchaczy w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku
( Słupsk, 29.06.2018 )

Od poniedziałku mieszkańcy Słupska oraz turyści z Ustki mogą na ulicach tych miast spotkać więcej policyjnych patroli. Jest to wynikiem rozpoczęcia się kolejnej tury praktyk słuchaczy Szkoły Policji w regionie słupskim. Łącznie prawie 150 funkcjonariuszy do połowy wakacji pełnić będą służby pod okiem doświadczonych policjantów z Komendy Miejskiej Policji ze Słupska.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku na wykładach dla słuchaczy szkoły policji
( Słupsk, 29.06.2018 )

Przewodnicy psów służbowych z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Słupsku przeprowadzili w słupskiej szkole policji zajęcia praktyczne i wykład dotyczący zasad szkolenia psa służbowego. Zajęcia odbyły się w ramach popołudniowych godzin fakultatywnych. Słuchacze aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach, zadawali pytania i sami także mogli wcielić się w rolę "pozoranta".

Policjanci ostrzegają przed wynajmowaniem wakacyjnych - fikcyjnych kwater
( Słupsk, 27.06.2018 )

Mieszkanka województwa mazowieckiego, która chciała spędzić wakacje w Ustce, wykupiła noclegi w nieistniejącej kwaterze. Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że w okresie wakacyjnym liczba oszustw na tzw. wirtualne pensjonaty i hotele wzrasta.

Akcja "Trzeźwy poranek" w Słupsku
( Słupsk, 26.06.2018 )

W poniedziałek w związku z rozpoczynającymi się wakacjami, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego słupskiej komendy miejskiej przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Akcja odbyła się na jednej z dróg dojazdowych do miasta Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości prawie 200 kierowców. Dwóch z kontrolowanych kierowców, w tym jeden prowadzący autobus, wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Obydwaj kontrolowani stracą prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu. Kolejne tego typu akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa Ruchu Drogowego niebawem.

Znasz tę osobę? -Ukradł kartę i wypłacił pokaźną sumę.
( Słupsk, 26.06.2018 )

Policjanci ze Słupska prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży i nieautoryzowanego użycia karty płatniczej. Wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem zarejestrowała kamera. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciach mężczyznę proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku przy al.3 go maja w Słupsku

Zaatakował kobietę na plaży-policjanci poszukują sprawcy przestępstwa na tle seksualnym
( Słupsk, 20.06.2018 )

Policjanci z Ustki apelują do wszystkich osób, które rozpoznają mężczyznę przedstawionego na zdjęciach. Mężczyzna ten podejrzewany jest o dokonanie przestępstwa innej czynności seksualnej. Prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem Policji w Ustce pod nr telefonu 59-815-27-00 lub z inną, najbliższą jednostką Policji. Można też dzwonić pod numery 997 i 112. zapewniamy dyskrecję i anonimowość otrzymanych informacji.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w oparciu o Mapę Zagrożeń
( Słupsk, 18.06.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wczoraj prowadzili działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa "niechronionych uczestników ruchu drogowego". Cykliczna organizacja tych działań ma spowodować nie tylko zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych ale także ma wpłynąć na zwiększenie świadomości pieszych i rowerzystów zakresie wzajemnego bezpieczeństwa. Podczas akcji funkcjonariusze objęli nadzorem miejsca min. wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń.

Uciekał skradzionym skuterem
( Słupsk, 13.06.2018 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali 61-letniego mężczyznę, uciekającego skradzionym skuterem. Motorower należał do pracownika ochrony sklepu, który w tym czasie pilnował porządku z wewnątrz marketu. Za kradzież sprawcy grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Sprzedawał w Internecie kradzione pluszaki
( Słupsk, 12.06.2018 )

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku przedstawili zarzuty 40-latkowi, który na początku czerwca włamał się do hali magazynowej i ukradł produkowane tam materiałowe zabawki oraz poduszki. W związku ze sprawą zarzuty usłyszał także paser, w mieszkaniu którego kryminalni zabezpieczyli warte 25-tysiecy złotych skradzione wcześniej przedmioty. Śledczy ustalili, że sprawcy wystawiali je do sprzedaży na portalach aukcyjnych.

Zatrzymany za zabójstwo
( Słupsk, 11.06.2018 )

Za zabójstwo odpowie 63-letni mieszkaniec gminy Główczyce, który w piątek podczas awantury zadał nożem kilka ciosów swojemu znajomemu. Mężczyzna zmarł przed przyjazdem wezwanej na miejsce karetki pogotowia. W trakcie policyjnych czynności zatrzymany sprawca przyznał się do winy. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Policjanci wręczyli nagrody dla uczestników turnieju "Prewencja Ale Inaczej"
( Słupsk, 08.06.2018 )

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, wzięli udział zakończeniu turnieju edukacyjno-sportowego "Prewencja ale inaczej". Organizatorami przedsięwzięcia już od wielu lat oprócz funkcjonariuszy jest Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski. Mundurowi z komendy miejskiej, w ten sposób propagują wiedzę na temat pracy Policji, unikania zagrożeń i zachowania w niebezpiecznych sytuacjach.

Funkcjonariusze i pracownicy z Komendy Miejskiej w Słupsku oddawali krew
( Słupsk, 08.06.2018 )

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oddawali wczoraj krew dla osób potrzebujących. Przed Komisariatem Policji w Słupsku na ul Reymonta zaparkowany był autobus, w którym personel medyczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku obsługiwał zgłaszających się krwiodawców. W akcję zbiórki krwi włączyli się także dzielnicowi, którzy wręczając ulotki zachęcali mieszkańców Słupska do oddania krwi na szczytny cel.

Atak terrorystyczny w Słupsku- policjanci uwolnili zakładników
( Słupsk, 06.06.2018 )

W wtorek do Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku wtargnęli dwaj terroryści. Napastnicy byli uzbrojeni i posiadali ładunek wybuchowy. Wezwani na miejsce policjanci ze słupskiej komendy oraz antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji z Gdańska podjęli błyskawicznie działania, które w rezultacie pozwoliły na sprawną ewakuację zakładników i zatrzymanie terrorystów. Choć zdarzenie okazało się być tylko symulacją i ćwiczeniami, wszyscy uczestnicy tych działań podeszli do nich bardzo poważnie i na serio. Scenariusz ten stworzony został na potrzeby policyjnych ćwiczeń.

Policja apeluje o ostrożność nad wodą!
( KGP, 05.06.2018 )

Za nami kolejne ciepłe dni. Upalna pogoda sprawiła, że wiele osób postanowiło wolny czas spędzić nad wodą. Tylko w Boże Ciało utonęło 10 osób. W ciągu pierwszych 3 dni czerwca życie w wodzie straciło 12 osób. Łącznie od 1 kwietnia do 3 czerwca utonęło w Polsce już 101 osób.

Dzień Dziecka ze słupskimi policjantami
( Słupsk, 05.06.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku aktywnie włączyli się do zorganizowanych przez różnego rodzaju instytucje festyny z okazji Dnia Dziecka. Dzieci w nich uczestniczące miały okazję m.in. bliżej przyjrzeć się specjalistycznemu wyposażeniu policjantów, zobaczyć tresurę psów służbowych czy też sprawdzić swoje umiejętności w jeździe na rowerze na profesjonalnie przygotowanym torze.

BRAKUJE KRWI.!!!! POLICJANCI ZAPRASZAJĄ DO KOLEJNEJ JUŻ AKCJI ODDAWANIA KRWI
( Słupsk, 05.06.2018 )

We czwartek 7 czerwca od godziny 9.00 do 12.00 (tym razem parking przed Komisariatem Policji I na Reymonta w Słupsku ) odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Tym razem zapraszamy na parking przed komisariat policji i na Reymonta w Słupsku. Tam podstawiony zostanie krwiobus gdzie będzie można oddać krew.

Pijana, bez uprawnień najechała na tył radiowozu
( Słupsk, 01.06.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku zatrzymali 41-letnią kobietę, która najechała na tył radiowozu. Okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania i jest pijana - miała ponad 2,5promila w organizmie. Samochód ,którym jechała zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Kobieta odpowie teraz za spowodowanie kolizji, jazdę po pijanemu i bez uprawnień.

Prelekcje w kinie
( Słupsk, 30.05.2018 )

Temat anonimowości, przestępczości w Internecie, a także uzależnienia od niego, czym jest i powoduje w codziennym życiu? Na te i inne odpowiedzi szukała młodzież ze słupskich szkół podczas zorganizowanej dyskusji z policjantem w Multikinie. Po zakończeniu prelekcji uczniowie (prawie 200 osób) obejrzało dwa filmy "offline" oraz " najlepszy". Obydwie produkcje nawiązujące do profilaktyki zagrożeń dedykowane są dla młodzieży szkolnej.

Pirat drogowy uciekał przed policyjnym radiowozem
( Słupsk, 29.05.2018 )

Nawet 5-lat więzienia grozi zatrzymanemu przez policjantów słupskiej drogówki 18- latkowi, który volkswagenem passatem uciekał przed policjantami. Sprawca pomimo policyjnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymywał się do kontroli, wjechał w leśną drogę, a gdy samochód zsunął się ze skarpy zaczął uciekać pieszo.

Akcja "Trzeźwy poranek" na słupskim ringu
( Słupsk, 28.05.2018 )

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego słupskiej komendy miejskiej przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Akcja odbyła się na "słupskim ringu". Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości prawie 500 - kierowców. Jeden z kontrolowanych kierowców wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. 43 - latek straci prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu. Kolejne tego typu akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa Ruchu Drogowego niebawem.

Skuter dla dzielnicowych w Kobylnicy
( Słupsk, 25.05.2018 )

Policjanci z posterunku w Kobylnicy otrzymali wczoraj skuter, który wykorzystywany będzie głównie przez dzielnicowych w codziennej służbie. Kluczyki od pojazdu wręczył policjantom Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński, którego urząd w całości sfinansował zakup tego motocykla.

Plebiscyt na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim
( Słupsk, 25.05.2018 )

W województwie pomorskim w komendach miejskich / powiatowych Policji służbę pełni etatowo 411 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.

Policjanci w Słupsku kontrolowali prędkość
( Słupsk, 24.05.2018 )

Wczoraj na drogach powiatu słupskiego policjanci ze słupskiej drogówki przeprowadzili działania „Prędkość". Akcja realizowana była równocześnie na wszystkich drogach krajowych województwa pomorskiego.

Policjanci w Słupsku odzyskali skradzioną biżuterię wartą 60 tysięcy złotych
( Słupsk, 24.05.2018 )

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku wyjaśnili sprawę kradzież sześciu włamań do mieszkań, lombardu i jubilera w Słupsku. W związku ze sprawą zatrzymany został 31 letni słupszczanin i jego 28 – letnia konkubina. Jak ustalili kryminalni pomagała ona w zbyciu skradzionego mienia. Za to przestępstwo grozi jej do 5 lat więzienia. Główny podejrzany musi liczyć się z karą pozbawienia wolności nawet do lat 10. Śledczy w mieszkaniu podejrzanych zabezpieczyli złotą i srebrną biżuterię wartą około 60 tysięcy złotych.

Na poddaszu miał plantację marihuany
( Słupsk, 14.05.2018 )

Policjanci z Ustki na poddaszu jednego z domów zabezpieczyli plantację 12 krzewów marihuany należącej do 24-letniego ustczanina. Podczas przeszukania mieszkania należącego do zatrzymanego mężczyzny, kryminalni zabezpieczyli dodatkowo prawie 300 gramów suszu marihuany oraz 20 gramów amfetaminy. Uprawa i posiadanie narkotyków jest przestępstwem za, które zatrzymanemu grozić może kara nawet do 8 lat więzienia.

Konkurs -"POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ"
( Słupsk, 10.05.2018 )

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu "POLICJANT KTÓRY MI POMÓGŁ". Celem konkursu jest wyróżnienie funkcjonariuszy Policji, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie, empatią oraz zaangażowaniem w budowanie lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze.

Europejski piknik z policjantami w Słupsku
( Słupsk, 10.05.2018 )

Policyjny sprzęt i wyposażenie mogli oglądać uczestnicy pikniku, który zorganizowano w centrum Słupska z okazji przypadającego dziś Dnia Unii Europejskiej. Prezentację policyjną przygotowali wspólnie policjanci z Komendy Miejskiej i wykładowcy słupskiej Szkoły Policji.

Policjanci ze Słupska włączają się do akcji „Smog”
( Słupsk, 09.05.2018 )

10 maja na drogach powiatu słupskiego będzie można spotkać większą ilość funkcjonariuszy wyposażonych w analizatory spalin. Celem działań „Smog” jest wyeliminowanie z ruchu pojazdów, których stan zagraża środowisku.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
( MSWiA, 02.05.2018 )

2 maja każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie flagi państwowej w swoim domu lub w inny sposób m.in. poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju uroczystościach związanych z Dniem Flagi Rzeczypospolitej. MSWiA przygotowało specjalny miniprzewodnik "Biało-Czerwona".

Policjanci wręczyli nagrody uczestnikom "41 finału Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym"
( Słupsk, 30.04.2018 )

kom. Lesław Kot z Wydziału Ruchu Drogowego słupskiej komendy miejskiej wziął udział w przygotowaniu i organizacji powiatowych eliminacji 41 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 10 im. Polonii w Słupsku. Podczas finałów organizatorzy wręczyli dzieciom nagrody i gratulacje z osiągniętych wyników.

Znęcał się nad swoją córką – dwa miesiące spędzi w areszcie
( Słupsk, 25.04.2018 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali 45 – letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o stosowanie przemocy domowej wobec swojej ciężko chorej 19-letniej córki. Jak ustalili śledczy sprawca co najmniej od roku stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną, był wulgarny, popychał ją i szarpał. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd aresztował go na dwa miesiące. Pokrzywdzona znajduje się w szpitalu – nadal jest pod opieką lekarzy.

Podsumowanie kolejnej akcji słupskich policjantów „Trzeźwy Autobus”
( Słupsk, 24.04.2018 )

Wczoraj od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu słupskiego policjanci ze Słupska realizowali działania pod kryptonimem „Trzeźwy Autobus”. Akcja ta miała na celu w szczególności sprawdzenie trzeźwości kierujących autobusami oraz stanu technicznego tych pojazdów.

POLICJANT KTÓRY MI POMÓGŁ-nowa edycja konkursu
( Słupsk, 23.04.2018 )

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu "POLICJANT KTÓRY MI POMÓGŁ". Celem konkursu jest wyróżnienie funkcjonariuszy Policji, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie, empatią oraz zaangażowaniem w budowanie lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze.

Policjanci kontrolowali prędkość
( Słupsk, 23.04.2018 )

W miniony piątek na drogach powiatu słupskiego policjanci ze słupskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Kaskadowy pomiar prędkości". Akcja realizowana była równocześnie na wszystkich drogach krajowych województwa pomorskiego.

Insp. Leszek Gurski nowym Komendantem Miejskim Policji w Słupsku
( Słupsk, 17.04.2018 )

Dzisiaj w auli konferencyjnej Komendy Miejskiej w Słupsku odbyła się wyjątkowa uroczystość wprowadzenia nowego szefa słupskich policjantów. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, insp. Jarosław Rzymowski mianował na to stanowisko inspektora Leszka Gurskiego, który dotychczas kierował Komendą Powiatową Policji w Pucku. Obecni na uroczystości przedstawiciele lokalnych władz, życzyli nowemu komendantowi sukcesów w pełnieniu bezpiecznej służby na rzecz społeczności.

Podsumowanie akcji "Alkohol i narkotyki"
( Słupsk, 11.04.2018 )

Dzisiaj rano zakończono działania policyjne w ramach akcji "Alkohol i Narkotyki", podczas której policjanci drogówki przeprowadzali wzmożone kontrole na drogach. Działania skierowane były przede wszystkim przeciwko tym kierowcom, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze sprawdzali również czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach. Dzisiaj podsumowano działania.

Policyjna akcja "Alkohol i narkotyki"
( Słupsk, 10.04.2018 )

Przez dwa dni na terenie powiatu słupskiego prowadzona będzie policyjna akcja "Alkohol i Narkotyki", podczas której policjanci drogówki przeprowadzą wzmożone kontrole na drogach. Działania skierowane są przede wszystkim przeciwko tym kierowcom, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze sprawdzą również czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach. Celem tego typu działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

80 gramów marihuany ukrył w mieszkaniu
( Słupsk, 30.03.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku zatrzymali wczoraj 26-letniego mieszkańca tego miasta w związku z posiadaniem narkotyków. W jego mieszkaniu śledczy zabezpieczyli dwa worki foliowe, wewnątrz którego znajdowało się prawie 80- gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pomorscy Policjanci przeprowadzą działania "Prędkość"
( Słupsk, 29.03.2018 )

Już 30 marca policjanci przeprowadzą działania "Prędkość", których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, a także przypomnienie o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.

Systematycznie podnosimy wynagrodzenia w służbach podległych MSWiA
( MSWiA, 27.03.2018 )

Od 1 maja br. kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy. Kolejne podwyżki - dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb -zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku.

Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na lód
( KWP Gdańsk, 27.03.2018 )

Mimo apeli o zachowanie ostrożności na zamarzniętych akwenach, nie brakuje osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwo, wchodzą na lodową taflę. Przy obecnych zmiennych warunkach pogodowych poruszanie się po lodzie może okazać się bardzo ryzykowne. Pamiętaj, wraz ze wzrostem temperatury powietrza, spada wytrzymałość lodu, w okresie wiosennym w ogóle nie wchodź na lód!

Gratulacje dla dzielnicowego Rafała Bogdanowskiego od Prezydenta Słupska
( Słupsk, 20.03.2018 )

Aspirant Rafał Bogdanowski, dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Słupsku otrzymał list gratulacyjny i nagrodę pieniężną od Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia. Uroczystość odbyła się w słupskim ratuszu i była wynikiem ofiarnej interwencji dzielnicowego, który dwa tygodnie temu wyprowadził z płonącego budynku głuchoniemą kobietę.

Zapraszamy na debatę społeczną
( Słupsk, 22.03.2018 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr II w Słupsku zapraszają uczniów szkół średnich, rodziców oraz mieszkańców Słupska na kolejną debatę społeczną poświęconą poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym mieście. Spotkanie odbędzie się w dniu 26 marca 2018r. (poniedziałek) godz. 12.30 w Auli LO nr II przy ulicy Mickiewicza 32 w Słupsku.

Burmistrz Ustki gratuluje policjantom
( Słupsk, 20.03.2018 )

Młodszy aspirant Wojciech Szołtysik i sierżant sztabowy Andrzej Paul z Komisariatu Policji w Ustce otrzymali z rąk Burmistrza Jacka Graczyka gratulacje i podziękowania za ofiarną interwencję, w trakcie której uratowali życie tonącemu mężczyźnie.

W tym tygodniu kierowców czekają kontrole prędkości
( Słupsk, 19.03.2018 )

Od 20 do 21 marca br. funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzić będą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na głównych szlakach komunikacyjnych naszego powiatu. Będziemy zwracać szczególną uwagę na kierujących, niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Dzielnicowy uratował głuchoniemą z pożaru bloku w Słupsku
( Słupsk, 13.03.2018 )

Podczas piątkowej akcji ratunkowej asp. Rafał Bogdanowski - dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Słupsku wykazał się niezwykłą odwagą i znajomością mieszkańców ze swojego rejonu służbowego. Nie bacząc na zagrożenie, wyprowadził z płonącego domu głuchoniemą kobietę, która nie słyszała trwającej w jej bloku ewakuacji. Kobieta z objawami zaczadzenia trafiła do szpitala. Wczoraj słupszczanka przyszła do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku osobiście podziękować dzielnemu policjantowi za ocalenie jej życia.

Działania kontrolne słupskiej drogówki
( Słupsk, 12.03.2018 )

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego słupskiej komendy miejskiej przeprowadzili w minionym tygodniu dwie akcje kontrolno - prewencyjne ukierunkowane na „Alkohol i narkotyki” oraz kierujących pojazdami firm ochroniarskich i pojazdami uprzywilejowanymi. Dzisiaj słupscy funkcjonariusze realizują kolejne zadania, tym razem związane ze sprawdzaniem pojazdów do nauki jazdy i egzaminowania. O wynikach tych działań poinformujemy w najbliższym czasie.

Policjanci z Ustki uratowali topiącego się mężczyznę
( Słupsk, 09.03.2018 )

Patrol Policji w Ustce w nocy, z narażeniem własnego życia uratował i wyciągnął na brzeg topiącego się w usteckim kanale portowym mężczyznę. Ofiarne działanie funkcjonariuszy doprowadziło do tego, że wycieńczonego, zmarzniętego ale przytomnego 38-latka, przetransportowano do szpitala gdzie pozostaje pod opieką lekarzy. Poszkodowanym okazał się obywatel Ukrainy.

"Świadomy i bezpieczny senior" policjanci o bezpieczeństwie
( Słupsk, 07.03.2018 )

Pod takim hasłem policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wspólnie z z Powiatową Stacja Sanitarno - Epidemiologiczną przy współpracy uczniów Policyjnego Liceum przy Zespole Szkół Informatycznych realizują od poniedziałku akcję profilaktyczną skierowaną do seniorów. W autobusach, na przystankach autobusowych, ulicach Słupska pojawiły się wspólne patrole, które w rozmowach z seniorami przekazują min. informacje jak zadbać o bezpieczeństwo. Funkcjonariusze w rozmowach z seniorami zwracali im także uwagę na bezpieczeństwo w środkach komunikacji miejskiej oraz ostrzegali przed kieszonkowcami.

Patrol policji zapobiegł włamaniu do mieszkania
( Słupsk, 05.03.2018 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali trzech 22 - letnich mieszkańców powiatu słupskiego, którzy próbowali włamać się do jednego z mieszkań na terenie miasta. W piwnicy należącej do jednego z nich funkcjonariusze znaleźli kradzione elektronarzędzia i sprzęt elektroniczny. Sprawcy zostaną przesłuchani. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie
( Słupsk, 02.03.2018 )

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

Odprawa policjantów prewencji i ruchu drogowego
( Słupsk, 01.03.2018 )

Wczoraj na auli słupskiej komendy odbyła się odprawa służbowa policjantów wydziału prewencji oraz ruchu drogowego. Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku mł.insp. Tomasz Majkowski, odebrał informacje o pracy policjantów w 2017 roku od kierownictwa wydziałów.

Nie bądź obojętny wobec osób potrzebujących pomocy
( Słupsk, 23.02.2018 )

Synoptycy na najbliższy tydzień prognozują spadek temperatur nawet do kilkunastu stopni poniżej zera. Taka pogoda szczególnie zagraża osobom bezdomnym i nietrzeźwym. Codziennie policyjne patrole zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem. Funkcjonariusze apelują, aby widząc osobę leżącą w parku, na dworcu lub w innym miejscu, nie przechodzić obojętnie i sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Prosimy dzwonić na numery alarmowe i informować o takich sytuacjach. Policjanci sprawdzą, czy i jaka pomoc jest potrzebna. Nie bądźmy obojętni. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Policjanci zatrzymali siedem osób - sprawa włamań do kilkunastu samochodów wyjaśniona
( Słupsk, 22.02.2018 )

Policjanci z I Komisariatu w Słupsku w jednym z pokoi hotelowych w Słupsku zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 20 do 40 - lat podejrzewanych o włamania do samochodów. W pomieszczeniu tym śledczy zabezpieczyli worki z kradzionymi elektronarzędziami, drobnym sprzętem elektronicznym, radiami głośnikami i nawigacjami samochodowymi. Za włamania ustalonym sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

19-25 Lutego- Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
( KWP Gdańsk, 21.02.2018 )

Wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Ideą ww. przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Niszcząc klif wydobywali bursztyn
( Słupsk, 20.02.2018 )

Zdecydowana i szybka reakcja usteckich policjantów doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie wydobywali bursztyn. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 200 gramów tej kopaliny oraz sprzęt służący do tego procederu. Za popełnione wykroczenie grozi im kara aresztu i grzywny.

W Internecie sprzedawała podróbki
( Słupsk, 20.02.2018 )

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli podrobioną odzież obuwie czapki, zegarki i biżuterię należące do 42-letniej słupszczanki. Obecnie śledczy ustalają rzeczywistą wartość strat. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów kobiecie grozi kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.

„Błyśnij miłością do dziecka”-policjanci wręczali odblaski
( Słupsk, 16.02.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wspólnie z organizatorami finansowanego przez Urząd Miasta Projektu „Zdrowie – Mama i Ja” na terenie miasta rozdawali odblaski mamom przewożącym dzieci w wózkach. Podczas tej akcji zatytułowanej „Błyśnij miłością do dziecka” uświadamiano jak ważne jest bezpieczne przewożenie dzieci w wózkach i samochodach.

Akcja "Trzeźwy poranek" w Ustce
( Słupsk, 16.02.2018 )

Wczoraj policjanci z Ustki wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 500 kierowców. Podczas całodniowych działań na terenie miasta i gminy Ustka nie ujawniono nikogo kto wsiadłby za kierownicę pod wpływem alkoholu. Kolejne tego typu akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa Ruchu Drogowego niebawem.

Wspólne o bezpieczeństwie w ruchu drogowym kobiet w ciąży
( Słupsk, 15.02.2018 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, podkom. Lesław Kot oraz st. sierżant Edyta Żuk przeprowadzili szkolenie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Słuchaczkami były kobiety ciężarne ze słupskiej „Szkoły Rodzenia”. Podczas zajęć uczestniczki dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować samochodem w ciąży oraz z małym dzieckiem.

Spotkanie z dzielnicową na koniec ferii
( Słupsk, 09.02.2018 )

To już ostatnie dni tegorocznych ferii zimowych. Podczas półkolonii zorganizowanych w Gminie Kobylnica, policjanci przypomnieli dzieciom nie tylko podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw ale także w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Dwaj dzielnicowi ze Słupska zatrzymali złodzieja perfum
( Słupsk, 06.02.2018 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi powiatu słupskiego, którego za kradzież perfum wartości 650 złotych zatrzymali dwaj dzielnicowi z Komisariatu II w Słupsku. Teraz kryminalni ustalają czy zatrzymany miał związek z innymi podobnymi przestępstwami.

Prawie 30 - lat w mundurze - insp. Andrzej Szaniawski Komendant Miejski Policji w Słupsku emerytem
( Słupsk, 02.02.2018 )

Uroczystość pożegnania Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku- odszedł na emeryturę Dzień 31 stycznia 2018 roku, był ostatnim dniem służby Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku insp. Andrzeja Szaniawskiego, który po blisko 30-latach służby w Policji odchodzi na emeryturę. W uroczystości uczestniczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan, kadra kierownicza słupskiej jednostki , samorządowcy. Komendant Wojewódzki powierzył obowiązki komendanta miejskiego młodszemu inspektorowi Tomaszowi Majkowskiemu.

Policjanci z drogówki wyposażeni w terminale płatnicze
( Słupsk, 30.01.2018 )

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyło się szkolenie funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z obsługi terminali płatniczych będących niebawem na wyposażeniu słupskiej drogówki. Dzięki temu urządzeniu sprawca wykroczenia będzie mógł wybrać sposób płatności za mandat kartą płatniczą, blik czy kartą podarunkową.

Odprawa roczna w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku
( Słupsk, 30.01.2018 )

W Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się roczna odprawa służbowa poświęcona wynikom pracy słupskich policjantów w 2017 roku. W odprawie oprócz kierownictwa słupskiej komendy i podległych komisariatów, uczestniczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa doskonale się sprawdza w powiecie słupskim
( Słupsk, 23.01.2018 )

Słupscy policjanci podsumowali dotychczasowe funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wpływ wszystkich zgłoszonych zdarzeń na bezpieczeństwo w powiecie. Dzięki temu narzędziu od początku funkcjonowania „mapy” mieszkańcy regionu słupskiego zgłosili ponad 2200 interwencji. Każde zdarzenie zostało poddane analizie i sprawdzeniu. Spośród nich aż 44 procent zostało potwierdzone przez interweniujących funkcjonariuszy.

Punkty kontroli autokarów
( KWP Gdańsk, 22.01.2018 )

Policjanci przygotowują się do wzmożonych działań podczas rozpoczynających się wkrótce ferii zimowych. W całej Polsce przygotowano punkty kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek

Kampania społeczna "Twoje bezpieczne przejście"
( KWP Gdańsk, 19.01.2018 )

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą "Twoje bezpieczne przejście" - mającej na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych w obrębie tzw. zebry - powstał spot reklamowy wzywający do myślenia i ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Hasło przewodnie kampanii brzmi "NIECH ŻYJE ZABRA".

Policja - "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"
( KGP, 19.01.2018 )

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno - edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Okradał automaty do rozmieniania pieniędzy
( Słupsk, 19.01.2018 )

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 31 - letniemu mieszkańcowi Słupska podejrzanemu o włamania do automatów służących rozmienianiu pieniędzy na samoobsługowych myjniach samochodowych. Jak ustalili śledczy sprawca ma na swoim koncie conajmniej pięć kradzieży z włamaniem na łączną kwotę 15- tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Pijana matka w mieszkaniu z noworodkiem
( Słupsk, 12.01.2018 )

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miała 38-letnia mieszkanka Słupska, która opiekowała się noworodkiem. Na miejscu w mieszkaniu słupszczanki interweniowali policjanci. Nieodpowiedzialna matka wkrótce odpowie przed sądem rodzinnym.

Zdążyła uciec tuż przed wybuchem gazu
( Słupsk, 10.01.2018 )

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Słupsku ustalają okoliczności i przyczynę wczorajszego wybuchu gazu oraz pożaru pawilonu gastronomicznego w centrum tego miasta. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał, będąca wcześniej w lokalu pracownica zdążyła uciec tuż przed eksplozją gazu.

23-latkowie zatrzymani za kradzieże perfum
( Słupsk, 08.01.2018 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm 23-letnim mieszkańcom powiatu słupskiego i lęborskiego, zatrzymanym za kradzieże sklepowe. Sprawcy w okresie przedświątecznym ukradli z miejscowych galerii handlowych perfumy o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych. Teraz policjanci ustalają czy zatrzymani mieli związek z innymi podobnymi przestępstwami.Wydarzenia z roku 2017

Wydarzenia z roku 2016

Wydarzenia z roku 2015

Wydarzenia z roku 2014

Wydarzenia z roku 2013

Wydarzenia z roku 2012Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2018
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone