Start | Mapa | Twój dzielenicowy | Kontakt
Dzisiaj jest Sobota 20 stycznia 2018 roku
    
Serwis informacyjny


Pijana matka w mieszkaniu z noworodkiem
( Słupsk, 12.01.2018 )

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miała 38-letnia mieszkanka Słupska, która opiekowała się noworodkiem. Na miejscu w mieszkaniu słupszczanki interweniowali policjanci. Nieodpowiedzialna matka wkrótce odpowie przed sądem rodzinnym.

Zdążyła uciec tuż przed wybuchem gazu
( Słupsk, 10.01.2018 )

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Słupsku ustalają okoliczności i przyczynę wczorajszego wybuchu gazu oraz pożaru pawilonu gastronomicznego w centrum tego miasta. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał, będąca wcześniej w lokalu pracownica zdążyła uciec tuż przed eksplozją gazu.

23-latkowie zatrzymani za kradzieże perfum
( Słupsk, 08.01.2018 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm 23-letnim mieszkańcom powiatu słupskiego i lęborskiego, zatrzymanym za kradzieże sklepowe. Sprawcy w okresie przedświątecznym ukradli z miejscowych galerii handlowych perfumy o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych. Teraz policjanci ustalają czy zatrzymani mieli związek z innymi podobnymi przestępstwami.

Aby było bezpieczniej - porady sylwestrowe
( Słupsk, 29.12.2017 )

Policjanci ze Słupska apelują do handlowców o rozwagę i rozsądek przypominając, iż zgodnie przepisami obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Niestosowanie się do tych przepisów jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Po amfetaminie spowodował wypadek drogowy
( Słupsk, 29.12.2017 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają okoliczności czołowego zderzenia się dwóch samochodów: audi ze skodą, do którego doszło na krajowej szóstce pomiędzy Mianowicami, a Domaradzem. Jak ustalili policjanci, sprawcą okazał się 19- letni kierowca audi. Mężczyzna w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem amfetaminy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zabezpieczali miejsce śmiertelnego wypadku na krajowej szóstce
( Słupsk, 27.12.2017 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze pomiędzy Słupskiem, a Sycewicami. Zginął 43-letni kierujący renault megane. Policjanci ustalają, dlaczego samochód kierowany przez tego mężczyznę zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.

Życzenia świąteczne Komendanta Głównego Policji
( MSWiA, 22.12.2017 )

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

Życzenia świąteczne szefów MSWiA oraz podległych służb
( MSWiA, 22.12.2017 )

Pamiętajmy o tych, którzy są na służbie i czuwają nad naszym bezpieczeństwem - podkreśla minister Mariusz Błaszczak. Część policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i BOR spędzi święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok na służbie. Są gotowi nieść pomoc i będą czuwać nad życiem i zdrowiem tych, którzy gromadzą się w świątyniach, odwiedzają tradycyjne szopki, odpoczywają w rodzinnej atmosferze, biesiadują, bawią się i podróżują. Wśród wielu serdeczności są też życzenia: śniegu jak confetti, nadziei, która nigdy nie gaśnie, radości, która nie zna granic, BOR-dzo pięknej choinki i samych słonecznych dni w każdym nowym kalendarzu…

Nielegalny tytoń i papierosy w piwnicy 53- letniej słupszczanki
( Słupsk, 20.12.2017 )

17- tysięcy sztuk podrobionych papierosów oraz 30 - kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wczoraj policjanci ze Słupska. Straty na szkodę skarbu państwa szacowane są na kwotę conajmniej 40- tys. tysięcy złotych. W związku ze sprawą Policjanci zatrzymali i przesłuchali 53-letnią słupszczankę. Za nielegalne posiadanie wyrobów bez znaków akcyzy właścicielce posesji, w której znaleziono tytoń i papierosy, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i przepadek zabezpieczonego mienia.

Nowy radiowóz dla policjantów z Kępic
( Słupsk, 15.12.2017 )

W Komisariacie Policji w Kępicach odbyło się uroczyste przekazanie miejscowym policjantom nowego radiowozu Opel Astra. Zakup tego 200 konnego pojazdu możliwy był dzięki wsparciu finansowemu budżetu Policji oraz samorządu Kępic.

Na miejscu zostawił dowód osobisty
( Słupsk, 11.12.2017 )

Policjanci z Komisariatu I ze Słupska zatrzymali 34-letniego mężczyznę, podejrzanego o włamanie do magazynu jednej z miejscowych firm i kradzież 4 butli gazowych wartości 400 złotych. Dotarcie policjantów do zatrzymanego mężczyzny nie przysporzyło im większych trudności, ponieważ sprawca w pośpiechu zgubił na miejscu zdarzenia dowód osobisty. Zatrzymany słupszczanin usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

„Kieruj się sercem – bądź świadom na drodze”- wspólna akcja samorządu i Policji w Kępicach.
( Słupsk, 05.12.2017 )

Policjanci z Kępic wspólnie z miejscowymi strażakami oraz Urzędem Miasta Kępice przeprowadzili wczoraj akcję, mającą na celu promowanie właściwych postaw u kierowców. Spośród 100 samochodów mijających miejsce gdzie miało dojść do „pozorowanego” wypadku drogowego, tylko 10 kierowców zareagowało na leżącego przy drodze mężczyznę.

Słupszczanin w domu miał tabletki extasy marihuanę i amfetaminę
( Słupsk, 01.12.2017 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji Słupsku ustalili i zatrzymali kolejną w tym tygodniu osobę odpowiedzialną za posiadanie narkotyków. 21-letni mieszkaniec Słupska w swoim mieszkaniu ukrywał tabletki extasy, marihuanę i amfetaminę. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Amfetamina ukryta w mieszkaniu
( Słupsk, 30.11.2017 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komedy Miejskiej w Słupsku zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Słupsk, który w swoim mieszkaniu miał ukryte znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Narkotyki były zapakowane w foliowych-dilerskich porcjach. Za posiadanie znacznych ilości tych substancji 31-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W internecie sprzedawał podróbki
( Słupsk, 21.11.2017 )

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli podrobioną odzież obuwie i perfumy należące do 26- letniego słupszczanina. Wstępna wartość oryginalnych produktów mogłaby sięgać nawet kilkanaście tyś. złotych. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów mężczyźnie grozi kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.

Bezpieczna droga do szkoły - lekcja w gminie Słupsk
( Słupsk, 20.11.2017 )

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku w ramach profilaktycznej akcji pt. ,,Uczę się bezpieczeństwa", odwiedzili uczniów z trzech szkół podstawowych z terenu gminy Słupsk. W lekcjach z policjantami wzięło udział blisko 60 dzieci z Siemianic Włynkowa i Bierkowa.

Zatrzymany kłusownik kłusował szarpakiem
( Słupsk, 16.11.2017 )

W ręce policjantów z I Komisariatu Policji w Słupsku wpadł kolejny kłusownik, który na rzece Słupi nielegalnie łowił ryby. Mężczyzna zatrzymany został w pościgu tuż po tym jak szarpakiem próbował wyciągnąć z rzeki rybę. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

"Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" była tematem debaty społecznej w Urzędzie Gminy Kępice
( Słupsk, 15.11.2017 )

W sali konferencyjnej UM w Kępicach odbyła się debata społeczna dotycząca zasad funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Moderatorem panelu byli policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Inicjatorami i organizatorami spotkania była Burmistrz Miasta Kępice Pani Magdalena Gryko oraz Komendant Komistriatu Policji w Kępicach, asp.szt. Andrzej Zoppa.

Komendant inaugurował cykl lekcji w klasach policyjnych
( Słupsk, 15.11.2017 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku inspektor Andrzej Szaniawski spotkał się wczoraj z uczniami Zespołu Szkół Akademickich w Słupsku. W ten sposób inaugurował cykl lekcji wychowawczych, na których młodzież będzie miała okazję spotkać się z policjantami pełniącymi służbę w pionie kryminalnym, ruchu drogowego, prewencji, czy zajmujących się cyberprzestepczością.

Słupskie obchody Święta Niepodległości
( Słupsk, 13.11.2017 )

Przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego na słupskim Placu Zwycięstwa odbyły się miejskie uroczystości odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ze strony Policji kwiaty pod pomnikiem złożyli Komendant Miejski Policji w Słupku inpsp. Andrzej Szaniawski oraz Komendant Szkoły Policji Słupsku insp. Jacek Gil.

Podróbki klocków na sklepowym regale
( Słupsk, 13.11.2017 )

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku skontrolowali sklep, w którym sprzedawano podrobione zabawki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 sztuk zestawów klocków. Wartość zabezpieczonych produktów wyniosła ponad 30 tysięcy złotych. 39 - letniemu właścicielowi sklepu za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Kryminalni zabezpieczyli kradzione części samochodowe
( Słupsk, 10.11.2017 )

Policjanci Wydziału Kryminalnego ze Słupska zabezpieczyli na terenie tego miasta części samochodowe warte co najmniej 200 tysięcy złotych. Biegli wstępnie zidentyfikowali te przedmioty jako pochodzące ze skradzionych pojazdów z Niemiec i Polski. Do sprawy zatrzymano jedną osobę, która usłyszała już zarzuty paserstwa. Za to przestępstwo 33 - latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Kampania społeczna MSWiA promująca szacunek dla Flagi RP i Hymnu RP
( KWP Gdańsk, 10.11.2017 )

Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP

CBOS: Polacy dobrze oceniają pracę Policji
( KWP Gdańsk, 10.11.2017 )

Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.

W piwnicy miał narkotyki warte co najmniej 50 tysięcy złotych
( Słupsk, 02.11.2017 )

Łącznie ponad kilogram amfetaminy, marihuanę i kokainę zabezpieczyli kryminalni z zespołu do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę. Sąd w Słupsku przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora o tymczasowym aresztowaniu jego na okres trzech miesięcy. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi mu kara na czas nie krótszy od lat 2 do 12 lat więzienia.

II edycja konkursu "Policjanci w służbie historii"
( KWP Gdańsk, 31.10.2017 )

Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w II edycji konkursu "Policjanci w służbie historii". Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących i techników, gdzie przedmioty nauczania rozszerzone są o przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji czyli tzw. klas policyjnych. Zgłoszenie przez rejestrację do dnia 20 listopada 2017r. (na platformie internetowej).

Uroczyste podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy
( Słupsk, 31.10.2017 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski podpisał wczoraj porozumienie z przedstawicielami Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Słupsku. Akt ten reguluje realizację wspólnych działań i zasady wzajemnej współpracy. Związkowców reprezentował Maciej Stasiak-przewodniczący słupskiego oddziału NSZZ Policjantów.

Egzamin strzelecki w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku
( Słupsk, 27.10.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku w tym tygodniu zakończyli cykl zajęć doskonalących umiejętności w posługiwaniu się bronią palną. W tym obowiązkowym strzelaniu udział biorą wszyscy policjanci z całej jednostki. Tego typu szkolenia prowadzone są systematycznie co kilka miesięcy w ramach doskonalenia zawodowego policjantów.

"Nie Zabijaj" - Inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierowców
( KGP, 27.10.2017 )

Podczas briefingu pod Cmentarzem Wojskowym na Powązkach przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Inauguracja akcji została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. "Znicz".

Policjanci ze Słupska na najwyższym podium
( Słupsk, 26.10.2017 )

Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zajęła I miejsce w Mistrzostwach Policji Garnizonu Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej. Słupscy policjanci z KMP otrzymali także puchary dla najbardziej wyróżniających się zawodników mistrzostw. Najlepszym bramkarzem wybrany został asp.szt. Paweł Kubiak, najlepszym strzelcem drużyny został sierż.szt. Marcin Podedworny. Kapitanem słupszczan był Komendant Komisariatu II Policji w Słupsku, nadkom Paweł Molis.

Policjanci przygotowani do święta zmarłych
( Słupsk, 25.10.2017 )

Zbliża się okres Święta Zmarłych. W tych dniach większość z nas odwiedzi groby najbliższych. Wielu wyjedzie poza swoje miejsce zamieszkania aby zapalić świeczkę na grobach. Słupscy policjanci jak co roku będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Jednak aby uchronić się od nieprzyjemnych zdarzeń oraz bezpiecznie i spokojnie dotrzeć do "celu" musimy pamiętać o kilku zasadach.

Ukradł rower sąsiadce
( Słupsk, 25.10.2017 )

Wczoraj po południu policjanci z Główczyc ustalili sprawców kradzieży roweru górskiego wartego 600 złotych. Podejrzanymi są dwaj mieszkańcy gminy w wieku 18 i 20-lat, którzy wiedząc kim jest właściciel pozostawionego pod halą sportową roweru i tak postanowili go ukraść. Policjanci odzyskali rower, który jak się okazało za 200 złotych szybko sprzedany został paserowi.

Pomóż rannemu policjantowi wrócić do zdrowia
( CBŚP, 24.10.2017 )

Omni modo - to znaczy wszelkimi sposobami, ta łacińska sentencja towarzyszy nam na co dzień w pracy w Wydziale III Zarządu III Centralnego Biura Śledczego Policji" - takie słowa napisali przyjaciele policjanta, który został postrzelony podczas działań w Inowrocławiu. Ranny policjant przeszedł kilka operacji, a teraz czeka go długa rehabilitacja. Pomóżmy w jej sfinansowaniu przekazując dowolną kwotę na podany niżej numer konta.

Chował amfetaminę w zamrażarce
( Słupsk, 23.10.2017 )

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli ponad 200 gramów amfetaminy w jednym z mieszkań na terenie tego miasta. Funkcjonariusze w związku ze sprawą zatrzymali 42-letniego słupszczanina. Mężczyzn ukrył narkotyki w lodówce. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi
( KGP, 18.10.2017 )

Dziś (18 października) w całej w całej Unii Europejskiej obchodzony jest już po raz jedenasty Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy. Każdy, kogo ten problem dotyka lub zna takie osoby, albo ma wiedzę na przestępcach trudniących się handlem ludźmi bądź o ich ofiarach może skontaktować się z Policją przez specjalnie przygotowaną skrzynkę e-mail: handelludzmibsk@policja.gov.pl. Można też dzwonić pod numer telefonu: +48 664 974 934. Taka wiadomość lub telefon może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni. Tragedii można zapobiec!

Policjanci przekazali do muzeum pistolety Vis i Mauser
( Słupsk, 13.10.2017 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski, uroczyście przekazał do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku dwa pochodzące z okresu II wojny światowej pistolety VIS WZ - 35 oraz Mauser. Dzięki staraniom min. Fundacji Indygo, Stowarzyszenia Eksploracyjno - Historycznego "Gryf" oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Słupskiej, pistolety te będą eksponatami muzealnymi na Zamku Książąt Pomorskich.

Ruszyła policyjna akcja "TROĆ"
( Słupsk, 06.10.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku włączyli się do realizowanej co roku akcji "TROĆ". Od 1 października do 31 grudnia w związku z obowiązującym całkowitym zakazem połowu troci wędrownej i łososia atlantyckiego, funkcjonariusze słupskiej komendy policji będą obserwować miejsca gdzie w poprzednich latach dochodziło do nielegalnego połowu ryb. Za nielegalny połów ryb w okresie ochronnym oraz przy użyciu sprzętu kłusowniczego, sprawcom tych przestępstw grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

15 miesięcy funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na Pomorzu
( KWP Gdańsk, 05.10.2017 )

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny - zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku pod Słupskiem
( Słupsk, 05.10.2017 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na trasie pomiędzy Siemianicami, a Lubuczewem. 44 - letni kierowca hyundaia zjechał na przeciwległy pas drogi zderzył się czołowo z nadjeżdżającym volkswagenem. Sprawca jak się okazało był nietrzeźwy i miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Za spowodowanie wypadku drogowego i kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany z posiadanie znacznej ilości narkotyków
( Słupsk, 05.10.2017 )

Kryminalni z Komisariatu I w Słupsku zatrzymali 25-letniego mieszkańca tego miasta, który miał przy sobie blisko 25 gramów amfetaminy. Za posiadanie znacznej ilości tych narkotyków grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

"ŚWIEĆ PRZYKŁADEM"
( KGP, 29.09.2017 )

Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą "ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!", skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Międzynarodowy Dzień Mediacji
( Słupsk, 29.09.2017 )

W związku z obchodami w dniu 19 października 2017 roku Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji obchodzonego w dniach 16-20 października 2017 roku informujemy, że w ramach działań na rzecz promocji mediacji, na terenie Sądu Okręgowego w Słupsku oraz podległych sądów rejonowych w Słupsku, Lęborku, Chojnicach, Człuchowie, Miastku i Bytowie odbędą się dyżury mediatorów. Udzielane będą informacje o istocie mediacji i możliwości korzystania z tej formy rozwiązywania konfliktów i sporów.

Zatrzymany za posiadanie narkotyków
( Słupsk, 29.09.2017 )

Kryminalni z Komendy Miejskiej w Słupsku na jednym z miejscowych osiedli zatrzymali 34-letniego mieszkańca tego miasta, który miał przy sobie foliowy worek z amfetaminą i marihuaną . Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zdawali egzamin strzelecki
( Słupsk, 28.09.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku od kilku dni realizowali kolejny cykl szkolenia doskonalącego umiejętności w posługiwaniu się bronią palną- krótką. W tym obowiązkowym strzelaniu udział biorą wszyscy policjanci z całej jednostki. Tego typu szkolenia prowadzone są systematycznie co kilka miesięcy w ramach doskonalenia zawodowego policjantów.

Kradł prąd
( Słupsk, 28.09.2017 )

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcja ze słupskiej komendy miejskiej ujawnili wczoraj osobę, która podłączając się do sieci elektrycznej nielegalnie pobierała prąd. Teraz funkcjonariusze ustalać będą wysokość poniesionych przez zakład energetyczny strat. Kradzież prądu jest przestępstwem za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Rozegrali towarzyski mecz w piłkę siatkową o puchar dowódcy NSF Redzikowo i Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku
( Słupsk, 27.09.2017 )

Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zagrała w piątek towarzyski mecz w siatkówkę z amerykańskimi marynarzami z "bazy" w Redzikowie. Obydwie reprezentacje prezentując wysoki poziom gry stanęły na wysokości zadania. Walka na parkiecie była o każdą piłkę, jednak co najważniejsze nie zabrakło uśmiechu i bardzo dobrej atmosfery tego wydarzenia.

Ewaluacyjna debata o zagrożeniu cyberprzestepczością
( Słupsk, 26.09.2017 )

Atakujące w sieci wirusy, wszechobecna przemoc i cyberprzemoc oraz mit internetowej anonimowości były głównymi zagadnieniami ewaluacyjnej debaty zorganizowanej przez Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Bezpieczna droga do szkoły - lekcja w Potęgowie
( Słupsk, 22.09.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji z nadejściem nowego roku szkolnego rozpoczęli już cykl spotkań z przedszkolakami i uczniami powiatu słupskiego. Wrzesień i październik to miesiące, w których najważniejszym tematem realizowanych prelekcji jest "Bezpieczna Droga do Szkoły". Wczoraj jedno z takich spotkań odbyło się w Potęgowie. W lekcji z policjantami wzięło udział blisko 60 dzieci z miejscowych placówek pedagogicznych.

Policjanci na debacie z uczniami liceum
( Słupsk, 22.09.2017 )

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zorganizowali debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Słupsku w ramach programu "Bądź świadomym kierowcą". Program ten jest skierowany do młodych kierowców i osób ubiegających się o prawo jazdy. Celem jego jest uświadomienie zagrożeń związanych z ruchem drogowym, skutków kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu lub z lekceważeniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Słupski policjant uhonorowany przez Prezydenta
( Słupsk, 22.09.2017 )

Aspirant Marcin Trzaskuś, funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, z rąk Prezydenta Roberta Biedronia otrzymał nagrodę pieniężną i gratulacje za wyjątkowo nieszablonową postawę podczas nawałnicy deszczu, która pod koniec sierpnia sparaliżowała miasto. Uczestniczący w spotkaniu Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski, odebrał także od Prezydenta gratulacje za postawę „uśmiechniętego” podwładnego.

Spełnij swoje marzenia - zostań policjantem!
( KWP Gdańsk, 20.09.2017 )

Pomorska Policja zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby w Policji złóż dokumenty, po uprzedniej rejestracji na adres e-mailowy: dobor@gd.policja.gov.pl.

Marihuanę miał w mieszkaniu
( Słupsk, 20.09.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku zatrzymali wczoraj 37-letniego mieszkańca tego miasta w związku z posiadaniem narkotyków. W jego mieszkaniu śledczy zabezpieczyli worek foliowy, wewnątrz którego znajdowało się prawie 80- gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z przedszkolakami
( Słupsk, 19.09.2017 )

Poważnie ale i na wesoło, taką formułę spotkania przyjęli Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze słupskiej komendy podczas spotkania z maluchami w przedszkolu "Nadzieja". Funkcjonariusze mówili dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym ,w autobusach i innych środkach komunikacji publicznej.

Ćwiczenia EGIDA-17
( KWP Gdańsk, 18.09.2017 )

W czterech jednostkach policji na terenie województwa pomorskiego odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość koordynował Główny Sztab Policji KGP.

Poszukiwany przez sąd mężczyzna miał przy sobie amfetaminę
( Słupsk, 18.09.2017 )

Kryminalni z I Komisariatu Policji w Słupsku zatrzymali 28 - letniego mieszkańca Słupska poszukiwanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna miał przy sobie worek foliowy z zawartością prawie 50 gramów amfetaminy . Słupczanin trafił już do aresztu. W związku z posiadaniem przez niego znacznej ilości narkotyków, grozi mu jeszcze kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w ranach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły" w markecie rozdawali odblaski
( Słupsk, 14.09.2017 )

Dzielnicowi z Kobylnicy w jednym z miejscowych hipermarketów przeprowadzili akcję profilaktyczną dla klientów sklepu. Funkcjonariusze rozdawali odblaski dzieciom i ich opiekunom. Policjanci rozmawiali o "Bezpiecznej Drodze do Szkoły" i zwracali uwagę rodzicom na podstawowe elementy w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo ich dzieci.

Dwaj pijani spowodowali kolizję drogową
( Słupsk, 12.09.2017 )

Za jazdę pod wpływem alkoholu (2 promile w organizmie), złamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów i kolizję drogową odpowiedzą dwaj (60 i 40 lat) mieszkańcy gminy Główczyce. Za popełnienie tych przestępstw ponownie grozi im kara do 3 lat więzienia.

Policjanci oddawali krew potrzebującym
( Słupsk, 08.09.2017 )

Policjanci, pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku we czwartek oddawali krew dla osób potrzebujących. Przed słupską komendą policji przy ulicy 3- go maja, przez cały dzień zaparkowany był autobus, w którym personel medyczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku obsługiwał zgłaszających się krwiodawców. Dzięki organizacji tej szczytnej akcji udało się zebrać 5 litrów krwi, która wspomoże tzw "bank krwi". Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.

Bezpieczna droga do szkoły - lekcja w Kobylnicy
( Słupsk, 08.09.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji z nadejściem nowego roku szkolnego rozpoczęli już cykl spotkań z uczniami szkół powiatu słupskiego. Wrzesień i październik to miesiące, w których najważniejszym tematem realizowanych prelekcji jest "Bezpieczna Droga do Szkoły". Wczoraj jedno z takich spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej w podsłupskiej Kobylnicy. W lekcji z policjantami i strażnikami Straży Gminnej z Kobylnicy wzięło udział blisko 80 uczniów tej szkoły.

Dzielnicowi zatrzymali włamywacza do mieszkań i samochodów
( Słupsk, 01.09.2017 )

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Słupsku zatrzymali 19-letniego słupszczanina, który włamał się do mieszkania i samochodu na jednym z osiedlowych parkingów. Działania policjantów doprowadziły także do odzyskania wszystkich skradzionych przedmiotów. Złodziej został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Odpowie za posiadanie ekstazy
( Słupsk, 31.08.2017 )

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 20 – letniego mieszkańca tego miasta, u którego w mieszkaniu zabezpieczono woreczek z tabletkami ecstasy oraz marihuanę. Za to przestępstwo słupszczanin może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Sezonowe podróbki na sklepowym regale
( Słupsk, 31.08.2017 )

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku skontrolowali jeden z usteckich butików, w którym sprzedawano podrobioną odzież. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk podróbek głównie sportowej odzieży, koszulek oraz bluz dresowych. Wartość oryginalnych produktów mogłaby sięgać nawet 15 tyś. złotych. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów właścicielce sklepu grozi kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.

Komendant wyróżnił asp. Marcina Trzaskusia
( Słupsk, 28.08.2017 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku, insp. Andrzej Szaniawski wyróżnił dzisiaj asp. Marcina Trzaskusia, którego nieszablonowe zachowanie uwiecznione na zdjęciach w czasie ulewy w Słupsku, zyskało sympatię internautów i było szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego znany jest ze swojego optymizmu i niesienia pomocy innym.

Europejskie działania "Prędkość"
( KGP, 25.08.2017 )

We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn.Prędkość. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.

Uciekał przed Policją - odpowie za przestępstwo
( Słupsk, 24.08.2017 )

Policjanci Komisariatu Policji w Główczycach prowadzili pościg za kierowcą samochodu marki Toyota, który nie zatrzymał się dzisiejszej nocy do kontroli drogowej. Po przejechaniu kilku kilometrów doszło do zatrzymania 22 letniego mężczyzny prowadzącego pojazd. Jak się okazało powodem ucieczki był brak uprawnień do kierowania, brak polisy OC. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
( Słupsk, 22.08.2017 )

Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla obywateli, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach. Z jej możliwości skorzystali mieszkańcy Damna oraz ul. Wileńskiej w Słupsku. Nanieśli na mapę zgłoszenia o miejscu grupowania się osób i spożywaniu alkoholu.

Terroryzm - co robić w sytuacji zagrożenia
( MSWiA, 18.08.2017 )

Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.

Policjanci odzyskali kradziony telefon i okulary
( Słupsk, 17.08.2017 )

Wczoraj w południe, w trakcie udzielanego wywiadu dla lokalnych mediów na terenie teatru "Rondo", przedstawicielka Słupskiego Ośrodka Kultury stała się ofiarą kradzieży telefonu komórkowego oraz okularów, które pozostawiła na chwilę na parapecie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że związek z kradzieżą ma mężczyzna, którego wizerunek uwiecznił monitoring teatru. Sprawne działania policjantów Komisariatu Policji I doprowadziły do zatrzymania 50 letniego mieszkańca Słupska, który usłyszał zarzut kradzieży. Odzyskany telefon i okulary wróciły do właścicielki.

Podsumowano "Sierpniowy weekend"
( Słupsk, 16.08.2017 )

Pod nazwą "Sierpniowy weekend" prowadzone były działania policjantów ruchu drogowego na drogach powiatu słupskiego. Policjanci kontrolowali prędkość pojazdów, badali trzeźwość kierowców, sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Wszystko w celu poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Dzisiaj policjanci podsumowują pracowity weekend.

Polska Policja dziś
( KGP, 11.08.2017 )

Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą
( Słupsk, 09.08.2017 )

Pijany 36 letni kierowca Audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał ulicami Słupska. Po policyjnym pościgu mężczyzna został zatrzymany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego blisko półtora promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem.

Policjanci badają okoliczności wypadku motolotni
( Słupsk, 08.08.2017 )

Policjanci pracowali wczoraj wieczorem na miejscu wypadku z udziałem motolotniarza w miejscowości Dębina. 42-letni mężczyzna lecąc motolotnią, z nieznanych dotąd przyczyn uderzył w dach budynku, a następnie spadł na ziemię. Z obrażeniami ciała został przewieziony do słupskiego szpitala. Sprawę razem z Policją badać będzie Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w Ustce
( Słupsk, 07.08.2017 )

W piątek w godz. 10:00 do 12:00 na plaży w Ustce została przeprowadzona akcja profilaktyczna w ramach działań "Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą", którego patronatem jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Policjantka wspólnie z ratownikiem WOPR i pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku przekazywali turystom informacje w zakresie bezpieczeństwa. W trakcie akcji rozdawane były opaski dla dzieci oraz ulotki informacyjne.

W Ustce zatrzymano oszustów na tzw. „banknot”
( Słupsk, 03.08.2017 )

Policjanci z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o oszustwa na tzw. „banknot”. Sprawcy zostali zatrzymani chwilę po tym, jak próbowali oszukać sprzedawcę w jednym ze sklepów w Ustce. Właściciel sklepu wezwał policjantów, którzy zatrzymali oszustów. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 8 lat więzienia.

Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku drogowego
( Słupsk, 02.08.2017 )

Dzisiejszej nocy w miejscowości Pobłocie doszło do wypadku samochodowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W samochodzie znajdowały się trzy osoby. Pasażerowie z obrażeniami trafili do słupskiego szpitala.

Wybrano najpopularniejszego dzielnicowego
( Słupsk, 25.07.2017 )

W województwie pomorskim zakończył się „Plebiscyt na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”. Najwięcej głosów w plebiscycie w naszej komendzie uzyskała st.sierż. Adrianna Pawłoś, dzielnicowa Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej.

Akcja profilaktyczna na dworcu PKP w Słupsku
( Słupsk, 24.07.2017 )

Słupscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku przeprowadzili na dworcu PKP w Słupsku akcję profilaktyczną pod nazwą ,,Bezpieczna wakacyjna podróż”. Akcja skierowana była do pasażerów komunikacji publicznej i dotyczyła m.in. profilaktyki w zakresie „dopalaczy” oraz zakażeń HIV/AIDS.

Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji
( KGP, 24.07.2017 )

Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z I Zastępcą nadinsp. Andrzejem Szymczykiem, Zastępcą nadinsp. Janem Lachem oraz Zastępcą nadinsp. Heleną Michalak składają specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji, a także ich bliskim.

Święto Policji słupskich policjantów
( Słupsk, 18.07.2017 )

Wczoraj z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak, w słupskiej Szkole Policji odbyły się oficjalne uroczystości z okazji zbliżającego się Święta Policji. Przedsięwzięcie to wspólnie przygotowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku i kadra słupskiej Szkoły Policji. Patronat honorowy nad uroczystością objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Wybił 17 - szyb w restauracji swojego szefa
( Słupsk, 14.07.2017 )

26 - latek ze Słupska odpowie za wybicie siedemnastu szyb w jednej z miejscowych restauracji. Straty jakie spowodował swoim czynem, pokrzywdzony wycenił na 5 tysięcy złotych. Zatrzymanemu słupszczaninowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani przez policjantów w chwili gdy okradali dom
( Słupsk, 13.07.2017 )

Policjanci z Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do budynku w trakcie budowy. Przestępcy próbowali ukraść instalację elektryczną, którą wcześniej zerwali ze ścian domu. Pokrzywdzony właściciel budynku wycenił już straty na kwotę 5 tysięcy złotych. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty włamania, za które kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejna wizyta litewskich policjantów w Słupsku
( Słupsk, 11.07.2017 )

Słuchacze litewskiej Szkoły Policji z Kowna, po raz kolejny już gościli w Słupsku. Wizyta gości z za wschodniej granicy odbywała się w ramach europejskiego programu "Erasmus plus”. Wczoraj Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski pożegnał wracających do domu litewskich funkcjonariuszy.

Samorząd Gminy Ustka wspiera policjantów - w wakacje na bezpieczeństwem turystów czuwać będzie więcej funkcjonariuszy
( Słupsk, 07.07.2017 )

Od początku lipca nad bezpieczeństwem turystów i mieszkańców w Rowach czuwa większa liczba policjantów. Komendant Miejski Policji w Słupsku inspektor Andrzej Szaniawski osobiście przywitał 8 funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Gdańska, którzy wspólnie z policjantami z Ustki w sezonie letnim będą dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny w Gminie Ustka. To przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu samorządu tej gminy.

Słupscy policjanci podczas obchodów amerykańskiego Święta Niepodległości
( Słupsk, 06.07.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku uczestniczyli w festynie zorganizowanym z okazji amerykańskiego święta niepodległości. Uroczystości odbyły się w podsłupskim Redzikowie gdzie powstaje baza antyrakietowa. Udział w festynie wzięło około 3 tysięcy mieszkańców powiatu i turystów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali nie tylko sprzęt policyjny ale równi chętnie fotografowali się z policjantami.

Słuchacze litewskiej Szkoły Policji w słupskiej komendzie
( Słupsk, 28.06.2017 )

Słuchacze litewskiej Szkoły Policji w Kownie odwiedzili wczoraj słupską komendę. Gości przywitał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji, mł.insp. Tomasz Majkowski. W trakcie spotkania omówiono charakterystykę oraz obszar działania naszej jednostki. Atrakcją dla naszych gości był pokaz tresury psów służbowych. Jeszcze w tym tygodniu litewscy słuchacze pełnić będą wspólne służby z naszymi policjantami.

Najbardziej popularny dzielnicowy - plebiscyt
( KWP Gdańsk, 27.06.2017 )

W województwie pomorskim w komendach miejskich i powiatowych Policji służbę pełni 397 dzielnicowych, którzy wezmą udział w "Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim".

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
( Słupsk, 23.06.2017 )

W miejscowości Korzybie zorganizowana została impreza w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". W organizację zaangażowały się instytucje i służby z gminy Kępice. Policjanci przedstawili część swoich umiejętności oraz omówili z uczestnikami kwestię bezpieczeństwa nad wodą.

Poradnik "Hymn Polski" czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów
( MSWiA, 23.06.2017 )

Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana "Hymn Polski" powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey - dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.

Posterunek Policji w Potęgowie z alkotestem
( Słupsk, 22.06.2017 )

Długi weekend trwający od 14 do 18 czerwca, to czas odpoczynku dla szerokiego grona osób. Dla policjantów ruchu drogowego oznacza to okres wytężonej pracy, by wszyscy, którzy wybierają się w podróż samochodem, mogli czuć się bezpiecznie. Większą niż zwykle liczbę funkcjonariuszy drogówki widać było na ulicach Słupska, trasach wylotowych i wlotowych do miejscowości nadmorskich, szczególnie Ustki, a także na głównych szlakach komunikacyjnych. W czasie kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci.

Podsumowanie "Bezpiecznego Weekendu" na słupskich drogach
( Słupsk, 19.06.2017 )

Długi weekend trwający od 14 do 18 czerwca, to czas odpoczynku dla szerokiego grona osób. Dla policjantów ruchu drogowego oznacza to okres wytężonej pracy, by wszyscy, którzy wybierają się w podróż samochodem, mogli czuć się bezpiecznie. Większą niż zwykle liczbę funkcjonariuszy drogówki widać było na ulicach Słupska, trasach wylotowych i wlotowych do miejscowości nadmorskich, szczególnie Ustki, a także na głównych szlakach komunikacyjnych. W czasie kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci.

Tak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Film
( KWP Gdańsk, 13.06.2017 )

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo twoje i twojej rodziny - zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.

Słupscy policjanci uwolnili zakładników z rąk terrorysty
( Słupsk, 07.06.2017 )

Zamaskowany terrorysta z karabinem maszynowym i plecakiem, w którym znajdowała się imitacja bomby, "zaatakował" jedną ze słupskich szkół. Na miejscu natychmiast pojawili się policyjni antyterroryści, którzy obezwładnili napastnika. W trakcie poszukiwań ukrytej w szkole bomby ewakuowano uczniów i personel. Choć zdarzenie okazało się być tylko symulacją i ćwiczeniami, wszyscy uczestnicy tych działań podeszli do nich bardzo poważnie i na serio.

Ruszyła akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"
( KWP Gdańsk, 05.06.2017 )

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą".

Policjanci zabezpieczyli pół tony kg krajanki tytoniowej
( Słupsk, 05.06.2017 )

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Słupsku zabezpieczyli pół tony krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 24 - letniego mieszkańca powiatu słupskiego. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgnąć ponad 300 tysięcy złotych. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Kolizja w Słupsku - siedmioro dzieci trafiło do szpitala
( Słupsk, 02.06.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczali wczoraj miejsce kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sobieskiego. W zderzeniu trzech pojazdów, w tym autobusu komunikacji miejskiej ucierpiało siedmioro dzieci- uczniów jednej ze szkół podstawowych w Słupsku, opiekunka klasy oraz kierująca uczestniczącego w kolizji citroena.

Policjanci ze słupska kolejny raz na podium
( Słupsk, 02.06.2017 )

Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zajęła II miejsce w VI Mistrzostwach Policji Garnizonu Pomorskiego w Piłce Siatkowej. Słupscy policjanci otrzymali także puchary dla najbardziej wyróżniających się zawodników mistrzostw. Najlepszym atakującym w województwie okazał się - podkom. Łukasz Filipczak, a w kategorii rozgrywających zwyciężyła - sierż. szt. Wioletta Lewandowska - obydwoje z KMP w Słupsku. Kapitanem słupskiej drużyny był insp. Andrzej Szaniawski - Komendant Miejskiej Policji w Słupsku.

Trzykrotnie łamał sądowy zakaz kierowania pojazdów - teraz na rok pójdzie do więzienia
( Słupsk, 31.05.2017 )

Karę 1 roku pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdów oraz wpłatę 10 tysięcy złotych na rzecz ofiar wypadków drogowych, taki wyrok usłyszał wczoraj 22 - letni słupszczanin, który za jazdę po pijanemu miał trzy aktualne zakazy sądowe.

Aż 8 pijanych kierowców zatrzymali policjanci w Słupsku
( Słupsk, 29.05.2017 )

Aż ośmiu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policjantów ze Słupska to bilans minionego weekendu na drogach powiatu słupskiego. Jednym ze sprawców tego przestępstwa był 28-letni kierowca seata, który wczoraj podczas kontroli drogowej próbował wręczyć łapówkę dwóm słupskim policjantom. W ten sposób sprawca chciał nakłonić funkcjonariuszy do odstąpienia od dalszych czynności służbowych. Temu kierowcy za próbę wręczenia łapówki grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności . Pozostali nietrzeźwi kierujący oprócz utraty prawa jazdy muszą liczyć się z karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W szopie oprócz amfetaminy miał marihuanę i tabletki extazy
( Słupsk, 29.05.2017 )

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji Słupsku wyjaśnili sprawę posiadania znacznych ilości narkotyków przez 25 - letniego słupszczanina. Na jego posesji, w przydomowej szopce oprócz 500 gramów haszyszu, 150 g amfetaminy i 150 g marihuany, śledczy zabezpieczyli blisko 300 kg nielegalnej krajanki tytoniu oraz części samochodowe pochodzące z kradzieży. Wartość zabezpieczonego mienia to prawie 270 tysięcy złotych. Sąd aresztował słupszczanina na dwa miesiące. Grozi mu kara kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Znaleziony telefon odnieśli do Komisariatu Policji
( Słupsk, 25.05.2017 )

Sześcioro uczniów z gimnazjum nr 2 i 3 w Słupsku otrzymało wczoraj wyróżnienia od Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku. Uczniowie ci, na początku maja znaleźli wartościowy telefon komórkowy zagubiony wcześniej przez mieszkankę Słupska. Gimnazjaliści nie wahając się ani chwili odnieśli go na Policję.

Nietrzeźwy jeździł pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów
( Słupsk, 25.05.2017 )

Kolejny raz zarzuty niestosowania się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdu usłyszy 28-letni mieszkaniec powiatu słupskiego. Zatrzymali go policjanci ruchu drogowego po tym jak we wtorek wieczorem po raz kolejny-czwarty jechał samochodem w stanie nietrzeźwości. Sąd w ubiegłym roku orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo 28 latkowi grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas demonstracji
( Słupsk, 24.05.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku zabezpieczali pokojową pikietę w sprawie rozbudowy drogi krajowej s-6 łączącej Słupsk z Trójmiastem. W demonstracji wzięło udział ponad stu uczestników. Dzięki profesjonalnemu logistycznemu przygotowaniu się policjantów do organizacji demonstracji, nie doszło do żadnych incydentów.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku oddali 6 litrów krwi
( Słupsk, 23.05.2017 )

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku we czwartek oddawali krew dla osób potrzebujących. Przed słupską komendą policji przy ulicy 3- go maja, przez cały dzień zaparkowany był autobus, w którym personel medyczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku obsługiwał zgłaszających się krwiodawców. Dzięki organizacji tej szczytnej akcji udało się zebrać 6 litrów krwi, która wspomoże tzw „bank krwi”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.

12-latkowie ze Słupska odnalezieni. Chłopcy są cali i zdrowi
( KWP Gdańsk, 21.05.2017 )

Dwaj 12-latkowie, których od wczoraj poszukiwali policjanci zostali odnalezieni na terenie Słupska. Chłopcy są cali i zdrowi. Wkrótce zostaną przekazani rodzicom. Policjanci szczegółowo ustalą wszelkie okoliczności tej sprawy, te informacje przekażą do Sądu rodzinnego. Serdecznie dziękujemy za medialne publikacje naszego komunikatu wraz z wizerunkiem zaginionych.

Pijana wjechała w sklep
( Słupsk, 19.05.2017 )

Nawet dwa lata pozbawienia wolności grozi 18 - letniej mieszkance gminy Ustka, która będąc pod wpływem alkoholu spowodowała kolizję z samochodem i wjechała w witrynę sklepu. Jak się okazało 18 -latka nie miała uprawnień do kierowania.

Podróbki na sklepowym regale
( Słupsk, 17.05.2017 )

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku skontrolowali butik, w którym sprzedawano podrobioną odzież. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk podróbek damskiej odzieży, torebek, obuwia oraz okulary. Wartość oryginalnych produktów mogłaby sięgać nawet 30 tys. złotych. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów właścicielce butiku grozi kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.

Ukradł ogrodzenie aby sprzedać na złom
( Słupsk, 17.05.2017 )

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku wyjaśnili sprawę kradzieży 14 - przęseł ogrodzeniowych, do której doszło w miniony weekend. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali 48 - letniego mieszkańca gminy Kobylnica. Powstałe straty to blisko 5 tysięcy złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ukradł samochód bo potrzebował "podwózki"
( Słupsk, 16.05.2017 )

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 45 - letniemu mieszkańcowi gminy Ustka, który w niedzielę w miejscowości Możdzanowo ukradł wartego kilka tysięcy złotych volkswagena golfa. Sprawca zatrzymany został przez policjantów w Słupsku, gdy próbował wyjechać z miasta. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie ponad dwa promile.

Ukradł 2 laserowe dalmierze- zatrzymali go policjanci
( Słupsk, 15.05.2017 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mężczyźnie, który z jednego z marketów budowlanych w Słupsku ukradł dwa dalomierze laserowe o wartości 1200 złotych. Sprawcę, który uciekł ze sklepu zatrzymał wezwany na interwencję patrol policji z Komendy Miejskiej w Słupsku.

Uczniowie ze słupskiej "Dwójki" z wizytą w Komendzie Policji w Słupsku
( Słupsk, 12.05.2017 )

Gośćmi słupskich policjantów byli uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 8 ul. Grottgera. Młodzież przyglądała się pracy przewodników psów służbowych i dowiedziała się na czym na co dzień polega specyfika ich pracy z psem. Odwiedzając stanowisko kierowania "tzw "dyżurkę", uczniowie na "żywo" przekonali się jaką wagę mają dzwoniące niemal non stop telefony alarmowe 997 i 112.

Policjanci wręczyli nagrody uczestnikom powiatowego konkursu
( Słupsk, 12.05.2017 )

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Słupsku wzięli udział w zakończeniu Powiatowego Konkursu Profilaktycznego pod hasłem „Porzucamy złe nawyki na rzecz profilaktyki”. Nagrody laureatom wręczali: wicestarosta słupski Rafa Konon, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin z powiatu słupskiego, komisarz Wojciech Bugiel i przedstawiciele Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Słupsku.

W mieszkaniu miał namiot z marihuaną
( Słupsk, 10.05.2017 )

Prawie pół kilograma marihuany oraz uprawę 37 krzaków marihuany zabezpieczyli kryminalni z zespołu do walki z przestępczością narkotykowa w Słupsku. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Jak wstępnie oszacowali śledczy, z zabezpieczonej plantacji zatrzymany mógł wyprodukować blisko 1000 porcji dilerskich. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz ich uprawę, grozi kara na czas nie krótszy od lat 3.

Słupscy Policjanci podczas 72 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej
( Słupsk, 09.05.2017 )

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, Szkoły Policji w Słupsku oraz Straży Pożarnej uczestniczyli wczoraj w miejskich uroczystościach z okazji 72 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Pod pomnikiem Żołnierza Polskiego złożono wiązanki kwiatów, były okolicznościowe przemówienia, apel poległych i salwa honorowa.

Policjanci Oceniali uczniów walczących w turnieju Bezpieczeństwo W Ruchu Drogowym
( Słupsk, 09.05.2017 )

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wzięli udział w zakończeniu powiatowego turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów pod okiem funkcjonariuszy policji zdawali testy z teorii oraz pokonywali rowerem tor przeszkód. Spośród 35 drużyn z całego powiatu słupskiego, do ścisłego - wojewódzkiego finału zakwalifikowały się cztery miejscowe szkoły. Gratulujemy!

Na Olimpiadzie promowali policyjny mundur
( Słupsk, 05.05.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku uczestniczyli w „I Słupskiej Olimpiadzie Wiedzy o Pierwszej Pomocy Przedmedycznej” dla 28 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu słupskiego. Pokazy zastosowania technik przedmedycznych, sprzętu policyjnego i tresury psów służbowych były atrakcją, która przyciągnęła uczniów i nauczycieli do stoiska policyjnego. Podczas olimpiady wśród przyszłych absolwentów funkcjonariusze promowali służbę w mundurze i podpowiadali jak wygląda rekrutacja i jakie należy spełnić warunki aby wstąpić w szeregi Policji.

Bezpieczniej na pomorskich drogach
( KPW Gdańsk, 05.05.2017 )

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego to jedno z podstawowych zadań Policji. Polska, na tle innych krajów europejskich, ciągle wypada gorzej zarówno pod względem liczby wypadków drogowych, jak i ich skutków. Z tego powodu, pomorska policja realizuje szereg przedsięwzięć, które mają ograniczyć liczbę wypadków drogowych i ich skutki. Pierwsze cztery miesiące bieżącego roku pokazały, że wysiłek, który policjanci wkładają w swoją pracę, daje wyraźne efekty.

"Moja Komenda" w smartfonie
( Słupks, 05.05.2017 )

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku realizują policyjny program „Dzielnicowy bliżej nas”. W ramach tego programu spotykają się ze społeczeństwem, diagnozują problemy i pomagają w ich rozwiązaniu. Podczas rozmów zachęcają mieszkańców do korzystania z aplikacji na telefon "Moja komenda", a także o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Słupszczanie już 1500 razy odwiedzili Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
( Słupsk, 05.05.2017 )

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji, ale nie pilnych. Mieszkańcy regionu słupskiego od początku roku zaznaczyli ich już prawie 1500. Policjanci każde zgłoszenie weryfikują i mają na to kilka dni. Warto przy tym pamiętać, że gdy potrzebujemy interwencji pilnej należy telefonować pod alarmowe numery Policji 997 lub 112.

Oszuści nadal działają - Policja ostrzega
( KWP Gdańsk, 28.04.2017 )

Na terenie województwa pomorskiego odnotowujemy zgłoszenia dotyczące usiłowania bądź dokonania przestępstw tzw. metodą "na wnuczka" lub "na policjanta" dlatego Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął współpracę z Wojewodą Pomorskim, w ramach której za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) mieszkańcy informowani są o występujących zagrożeniach. POLICJANCI APELUJĄ - NIE POZWÓL SIĘ OSZUKAĆ!

Debata społeczna dotycząca cyberzagrożeń
( Słupsk, 27.04.2017 )

Na terenie gimnazjum nr 5 w Słupsku odbyła się debata społeczna zatytułowana "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" zorganizowana przez słupskich policjantów oraz kierownictwo szkoły. Hasłem przewodnim było bezpieczne korzystanie z internetu i unikanie zagrożeń związanych z cyberprzestępczością.

Szkolenie dzielnicowych z krajowych map zagrożeń bezpieczeństwa
( Słupsk, 26.04.2017 )

W auli Komisariatu Policji I w Słupsku odbyło się wczoraj szkolenie dla dzielnicowych naszej komendy. Zakres szkolenia obejmował głównie Krajowe Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa. Prowadzący szkolenie omówili również bieżące zadania dzielnicowych oraz podziękowali za udział w programach profilaktycznych.

Policjanci ze Słupska o bezpieczeństwie na drodze
( Słupsk, 24.04.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku włączyli się do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo". W związku z tym w sobotę podczas imprezy plenerowej w Parku Kultury i Wypoczynku, imprezy rozpoczynającej sezon motocyklowo - rowerowy, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Słupsku zorganizowali stoisko profilaktyczne oraz briefing dla dziennikarzy prezentujący główne cele kampanii.

Ruszyła kampania MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo"
( MSWiA, 24.04.2017 )

Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Policjantka na scenie teatru
( Słupsk, 21.04.2017 )

Spektakl w Teatrze Nowym w Słupsku, a zaraz po nim wizyta na scenie sierż. Edyty Żuk i rozmowa z dziećmi na widowni, to element współpracy jaką nawiązała Komenda Miejska Policji ze Słupska z teatrem. Temat przedstawianej przez aktorów sztuki „Szary domek”, był doskonałym pretekstem aby porozmawiać z dziećmi o zasadach zachowania bezpieczeństwa w domu oraz korzystania z internetu

Grupowanie się młodzieży na krajowej mapie zagrożeń
( Słupsk, 21.04.2017 )

Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla obywateli, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach. Z jej możliwości skorzystał we wtorek mieszkaniec Kępic w powiecie słupskim. Naniósł na mapę zgłoszenie o miejscu grupowania się młodzieży i spożywania alkoholu pod nowo powstałym lokalem gastronomicznym w Kępicach.

W pożarze mieszkania zginął 53- letni mężczyzna
( Słupsk, 20.04.2017 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają przyczyny pożaru mieszkania, do którego doszło wczoraj rano w Szczypkowicach w gminie Główczyce. W pomieszczeniu tym ujawniono zwłoki 53- letniego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, iż przyczyną pożaru było zaprószenie ognia od niedopałka papierosa.

Odpowie za posiadanie ekstazy
( Słupsk, 20.04.2017 )

Kryminalni z Komisariatu II w Słupsku postawili zarzuty 32 – letniemu mieszkańcowi tego miasta, u którego w mieszkaniu zabezpieczono woreczek z tabletkami ecstasy. Za to przestępstwo słupszczanin może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę - pijany kierowca trafił do policyjnego aresztu
( Słupsk, 18.04.2017 )

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem i w trakcie kontroli drogowej próbował wręczyć łapówkę dwóm słupskim policjantom. W ten sposób sprawca chciał nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszych czynności służbowych.

Policjanci zabezpieczali miejsce śmiertelnego wypadku na krajowej szóstce
( Słupsk, 18.04.2017 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę na drodze pomiędzy Słupskiem, a Bierkowem. Zginęła 64-letnia kierująca toyotą auris. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kobieta wyprzedzając w miejscu niedozwolonym kolumnę samochodów, w wyniku kolizji z jadącym w tym samym kierunku volvo straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w przydrożne drzewo.

Znaleziono zwłoki mężczyzny - Policja szuka świadków
( Słupsk, 18.04.2017 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają okoliczności śmierci 39-letniego mieszkańca Słupska, którego ciało w niedzielę 9-go kwietnia znaleziono w przydrożnym rowie pomiędzy Wielichowem, a Pęplinem. Zebrane przez śledczych informacje,wstępnie wskazują, iż mężczyzna był uczestnikiem wypadku drogowego i mógł być potrącony przez nieznany pojazd.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń
( Słupsk, 14.04.2017 )

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, zatrzymali 34-letniego mężczyznę, mającego związek z handlem i dystrybucją nielegalnego tytoniu. Podczas przeszukania samochodu kryminalni zabezpieczyli ponad 180 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, iż właściciel nielegalnego towaru naraził Skarb Państwa na straty conajmniej w wysokości 140 tyś. złotych. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Dowiedz się w święta czy w twojej okolicy jest bezpiecznie? - odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
( Słupsk, 14.04.2017 )

W okresie przedświątecznym i w okresie świąt na ulicach wszystkich miast pojawi się więcej funkcjonariuszy policji. Mundurowi przeprowadzać będą nie tylko kontrole drogowe, ale też pojawią się w okolicach centrów handlowych, dworców czy przystanków autobusowych. Jednocześnie, przed wieloma nieprzyjemnymi lub nieszczęśliwymi zdarzeniami uchronić możemy się sami- odwiedź krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa.

POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ - nowa edycja konkursu
( Słupsk, 14.04.2017 )

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”. Celem konkursu jest wyróżnienie funkcjonariuszy Policji, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie oraz zaangażowaniem w budowanie lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze.

Aplikacja Moja Komenda - dzielnicowy na wyciągnięcie ręki
( Słupsk, 13.04.2017 )

Aplikacja "Moja Komenda" czyli tak naprawdę elektroniczny dostęp do najważniejszych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu czyli dzielnicowych. To tak naprawdę sposób komunikacji z funkcjonariuszami i ułatwienie kontaktu z policjantem. Nie masz jeszcze tej aplikacji? Czas ją ściągnąć.

Policjanci z lekcją o cyberprzestepczości
( Słupsk, 12.04.2017 )

Cyberprzemoc ," hejting, nienawiść oraz mit internetowej anonimowości były głównymi tematami dyskusji Policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku.

Wizyta komendanta w bazie antyrakietowej
( Słupsk, 12.04.2017 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski, na zaproszenie kapitana Ricka Gillberta odwiedził powstającą w Redzikowie bazę antyrakietową Marynarki Wojennej USA. Spotkanie dotyczyło zacieśnienia wzajemnej współpracy i miało charakter roboczy.

Ukradł sąsiadce worki z węglem-zatrzymali go policjanci z Damnicy
( Słupsk, 11.04.2017 )

Policjanci z Damnicy zatrzymali 25-letniego mieszkańca tej gminy, który włamał się do szopy swojej sąsiadki. Sprawca wyłamał skobel z drzwi, a następnie z wnętrza pomieszczenia ukradł dwa worki węgla. Mężczyzna, został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Profilaktyka - lekcja policjantów w Słonowicach
( Słupsk, 11.04.2017 )

Pouczającą okazała się lekcja pt "bezpieczeństwo w domu" przeprowadzona przez Policjantów z Komendy Miejskiej w Słupsku w Szkole Podstawowej w Słonowicach. Wyjątkowe zainteresowanie uczniów wzbudziła multimedialna prezentacja pokazująca w jaki sposób zadbać o własne bezpieczeństwo oraz co zrobić aby nie stać się ofiarą przestępstw.

Policjanci zabezpieczali miejsce śmiertelnego wypadku na krajowej szóstce
( Słupsk, 10.04.2017 )

Policjanci ze Słupska wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w piątek w Nowej Dąbrowie na drodze krajowej K-6. W zderzeniu dwóch pojazdów ciężarowej scani, która najechała na tył skręcającego w lewo audi 80, śmierć poniosła 39-letnia pasażerka osobówki. Trzy ranne osoby znajdujące się w audi w tym 8-letni chłopiec przewiezione zostały do słupskiego szpitala gdzie nadal pozostają pod opieką lekarzy. Funkcjonariusze apelują do kierowców aby zachowali szczególną ostrożność oraz stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

Za pobicie pracownika ochrony trafili do aresztu
( Słupsk, 10.04.2017 )

Policjanci ze Słupska zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież rozbójniczą w jednym z miejscowych sklepów. Sprawcy, najpierw ukradli artykuły spożywcze, a następnie pobili interweniującego pracownika ochrony. Napastnikami okazali się 36 i 37-letni bracia. Wobec młodszego sąd zastosował już areszt tymczasowy, natomiast starszy był poszukiwany przez sąd w związku z wyrokiem za inne przestępstwa. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w oparciu o mapę zagrożeń
( Słupsk, 07.04.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wczoraj prowadzili działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa "niechronionych uczestników ruchu drogowego". Cykliczna organizacja tych działań ma spowodować nie tylko zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych ale także ma wpłynąć na zwiększenie świadomości pieszych i rowerzystów zakresie wzajemnego bezpieczeństwa. Podczas akcji funkcjonariusze objęli nadzorem miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń.

Monitoring pomógł policjantom w rozpoznaniu kieszonkowców
( Słupsk, 07.04.2017 )

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku wyjaśnili sprawę kradzieży kieszonkowych, do których dochodziło w autobusach miejskich. Działania kryminalnych oraz prezentowany w środkach masowego przekazu zapis monitoringu, doprowadziły do ustaleń, z których wynika, że sprawcami są dwie 60- letnie osoby – mieszkańcy powiatu koszlińskiego. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przedszkolaki u policjantów
( Słupsk, 06.04.2017 )

Gośćmi słupskich policjantów były wczoraj dzieci z przedszkola "Poziomka" z Włynkowa. Maluchy przyglądały się pracy przewodników psów służbowych ucząc się przy tym bezpiecznych zachowań wobec tych zwierząt.

Pijani awanturowali się w urzędzie miasta - zatrzymali ich policjanci
( Słupsk, 06.04.2017 )

Policjanci z Ustki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy awanturując się naruszyli nietykalność cielesną i znieważyli interweniujących funkcjonariuszy Straży Miejskiej z Ustki. Sprawcy będąc w stanie nietrzeźwości próbowali zakłócić porządek obrad w miejscowym urzędzie miejskim. Zgodnie z zapisem w kodeksie karnym, za znieważenie funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Okradali sklep z odzieżą używaną
( Słupsk, 06.04.2017 )

Nawet do 5 lat więzienia może grozić 31-letniej kobiecie i 57- letniemu mężczyźnie zatrzymanym wczoraj przez Policjantów z II Komisariatu w Słupsku w związku kradzieżą w jednym z miejscowych secondhandów. Sprawcy działając wspólnie ukradli używaną odzież na kwotę łączną 1400 złotych.

SpoKREWnieni
( MSWiA, 05.04.2017 )

List Ministra SWiA z podziękowaniem za udział w akcji „Spokrewnieni Służbą”

Słupscy policjanci na podium ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kyminalnej roku 2017.”
( Słupsk, 03.04.2017 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski uroczyście wręczył nagrody czterem policjantom reprezentującym słupską jednostkę podczas wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2017.” W kategorii policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo śledczą , I Miejsce w Gdańsku zdobył podkom. Krzysztof Stefanowski , obecnie kierownik Referatu DŚ z Komisariatu II Policji w Słupsku. W ogólnej klasyfikacji reprezentacja ze Słupska zajęła III miejsce. Gratulujemy.

"Czujny Senior" policjanci o bezpieczeństwie
( Słupsk, 03.04.2017 )

Pod takim hasłem policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji, uczniami miejscowych liceów z klasami o profilu policyjnym oraz słuchaczami Szkoły Policji przeprowadzili w miniony piątek akcję profilaktyczną skierowaną do seniorów. W autobusach oraz na przystankach autobusowych pojawiły się plakaty przypominające, jak uchronić się przed oszustami działającymi metodą "na wnuczka". Funkcjonariusze w rozmowach z seniorami zwracali im uwagę na bezpieczeństwo w środkach komunikacji miejskiej oraz ostrzegali przed kieszonkowcami.

Ewaluacyjna debata społeczna w Ustce
( Słupsk, 31.03.2017 )

Wczoraj w sali konferencyjnej UM w Ustce odbyła się debata ewaluacyjna pn. "Bezpieczny Senior". Moderatorami byli policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Inicjatorami i organizatorami spotkania była Pani Barbara Paszkiewicz z Uniwersytetu III Wieku w Ustce oraz nadkomisarz Grzegorz Gadoś Komendant Komisariatu Policji w Ustce.

Drewnianą pałką pobił 70-letnią kobietę
( Słupsk, 27.03.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 56-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój, do którego doszło w ubiegłym tygodniu. Sprawca wieczorem, w jednym z miejscowych parków uderzył drewnianą pałką w głowę 70 - letniej kobiety i używając wobec niej przemocy, wyrwał jej torebkę. Zatrzymany usłyszał już zarzuty rozboju. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec sprawcy trzy miesięczny tymczasowy areszt.

BIAŁO-CZERWONA. PORADNIK
( KGP, 23.03.2017 )

Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.

Kryminalni w Słupsku zatrzymują osoby związane z narkotykami
( Słupsk, 17.03.2017 )

Wczoraj Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zrealizowali interwencje gdzie zatrzymano do wyjaśnienia łącznie 6 osób związanych z przestępczością narkotykową. W trakcie realizacji tych interwencji, kryminalni zabezpieczyli ponad 60 gramów marihuany. Sprawcy tych przestępstw dzisiaj zostaną przesłuchani. W zależności od treści przedstawianych im zarzutów, za posiadanie narkotyków grozi im kara od 3 nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w oparciu o mapę zagrożeń
( Słupsk, 16.03.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wczoraj prowadzili działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa "niechronionych uczestników ruchu drogowego". Cykliczna organizacja tych działań ma spowodować nie tylko zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych ale także ma wpłynąć na zwiększenie świadomości pieszych i rowerzystów zakresie wzajemnego bezpieczeństwa. Podczas akcji funkcjonariusze objęli nadzorem miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń.

26-latek okradał swojego pracodawcę
( Słupsk, 14.03.2017 )

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26- letniemu mieszkańcowi gminy Dębnica Kaszubska podejrzanemu o kradzież pieniędzy w jednym z miejscowych punktów gastronomicznych. Sprawca, jak ustalili policjanci wykorzystał nieobecność swojego pracodawcy i ukradł saszetkę z zawartością kilku tysięcy złotych przeznaczonych na zakup towarów. Policjanci odzyskali skradzione mienie i przekazali już właścicielowi.

Policjanci zatrzymali pedofila
( Słupsk, 13.03.2017 )

Kryminalni ustalili, że 26-letni mieszkaniec powiatu słupskiego prawdopodobnie regularnie współżyje płciowo z 13-letnią dziewczynką. Zatrzymany mężczyzna poza tym przestępstwem, usłyszał również zarzuty posiadania i udzielania narkotyków małoletniej. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Spożywanie alkoholu na krajowej mapie zagrożeń
( Słupsk, 08.03.2017 )

Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla obywateli, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach. Z jej możliwości skorzystał mieszkaniec Ustki. Naniósł na mapę zgłoszenie o spożywaniu alkoholu przy ul. Banacha 13 w Ustce.

Policjanci poszukują zaginionego 37- latka
( Słupsk, 03.03.2017 )

Komisariat Policji II w Słupsku został powiadomiony o zaginięciu Romana Smentek zam. Redzikowo lat 37

Policjanci ze słupska spotkali się z seniorami
( Słupsk, 03.03.2017 )

W świetlicy przy Kościele Św. Faustyny w Słupsku policjanci spotkali się z osobami starszymi, które zostały zapoznane z nową koncepcją pracy dzielnicowego oraz z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Omówiono również zagrożenia dla osób starszych ze strony oszustów oraz metody ochrony przed nimi.

Słupscy policjanci honorowo oddają krew
( Słupsk, 03.03.2017 )

Policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oddają dziś honorowo krew. Zorganizowany udział policjantów w tym szczytnym celu, jest odpowiedzią na apel Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.

Mieszkańcy zgłaszają wykroczenia drogowe na krajowej mapie zagrożeń
( Słupsk, 02.03.2017 )

Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla obywateli, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach. Od początku roku odnotowano wiele zgłoszeń dotyczących wykroczeń w ruchu drogowym. Policjanci słupskiej drogówki reagują na każde zgłoszenie i każdy sygnał naniesiony na mapie.

Policja poszukuje sprawców kradzieży
( Słupsk, 01.03.2017 )

Komisariat Policji II w Słupsku prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży portfela z zawartością pieniędzy, dokumentów oraz karty bankomatowej, które miało miejsce w dniu 3 lutego 2017 roku w autobusie linii nr 25 w Słupsku na trasie ulic 3 Maja - Wojska Polskiego. W toku prowadzonego postępowania uzyskano zapis monitoringu, na którym widnieje wizerunek sprawców przestępstwa, którymi są kobieta i mężczyzna.

Poszukiwany przez Interpol zatrzymany przez policjantów w Ustce
( Słupsk, 01.03.2017 )

Współpraca słupskich i usteckich policjantów kryminalnych z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji doprowadziły wczoraj do szybkiego ustalenia miejsca ukrywania się i zatrzymania mężczyzny poszukiwanego przez Interpol. Zatrzymany obywatel USA poszukiwany był przez służby amerykańskie za przestępstwa na tle seksualnym. Obecnie zatrzymany 39-latek przebywa w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Przed policjantami schował się pod zlewem
( Słupsk, 24.02.2017 )

Wczoraj wieczorem kryminalni Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary 6 miesięcy więzienia za popełnione przestępstwa. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania, schował się w szafce pod zlewem. Policjanci znaleźli 35 latka i doprowadzili go do aresztu, gdzie spędzi najbliższe pół roku.

Grupowanie się młodzieży na krajowej mapie zagrożeń
( Słupsk, 21.02.2017 )

Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla mieszkańców, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach. Z jej możliwości skorzystał mieszkaniec miasta Kępice w powiecie słupskim. Naniósł na mapę zgłoszenie o miejscu grupowania się młodzieży na ul. Sikorskiego w Kępicach.

Podwyżki dla funkcjonariuszy służb i pracowników cywilnych
( MSWiA, 17.02.2017 )

Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.

ZOSTAŃ POLICJANTEM
( KWP Gdańsk, 15.02.2017 )

Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij do nas email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres: dobor@gd.policja.gov.pl. Odpowiemy na twój email, otrzymasz termin złożenia dokumentów (we wtorki pracujemy do 17.30, jeżeli pracujesz daj nam znać - dostosujemy termin składania dokumentów do twoich potrzeb). Masz pytania ? Dzwoń ! 58 32-15-500, 58 32-15-556, 58 32-15-161, 58 32-15-273. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą składać dokumenty po uprzedniej rejestracji na adres e-mailowy: dobor@gd.policja.gov.pl. Zgodnie z kolejnością zgłoszeń, każdemu kandydatowi zostanie wskazany drogą mailową lub telefonicznie termin złożenia dokumentów.

Policjanci rozdawali odblaski
( Słupsk, 15.02.2017 )

Komenda Miejska Policji w Słupsku oraz Szkoła Rodzenia projektu "Zdrowie - Mama i Ja" w Słupsku w dniu 14.02.2017 r. zorganizowały akcję profilaktyczną "Błyśnij miłością do dziecka", która została przeprowadzona w mieście oraz powiecie słupskim.

Wypadek autobusu w Ustce
( Słupsk, 15.02.2017 )

Wczoraj wieczorem na terenie Ustki doszło do wypadku z udziałem autobusu. Przewożący 30 pasażerów autobus po wcześniejszym zderzeniu z pojazdem osobowym kierowanym przez obcokrajowca zjechał do rowu. Do szpitala trafiły 3 osoby, w tym kierowca autobusu. Na miejscu pracowali funkcjonariusze słupskiej drogówki oraz grupa dochodzeniowa z technikiem kryminalistyki.

Ujawnione wysypisko śmieci
( Słupsk, 15.02.2017 )

Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla obywateli, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach. Oprócz przekazywanych informacji o spożywaniu alkoholu, nieprawidłowego parkowania, odnotowujemy również zgłoszenia z kategorii "dzikie wysypiska śmieci". Działanie policjantów jest natychmiastowe. Od zeszłego roku funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Bezpieczniej również dzięki Tobie! - Krajowa Mapa Zagrożeń
( Słupsk, 14.02.2017 )

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia, tj. od 1 lipca 2016 roku, mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.

Policjant w Liberii
( Słupsk, 14.02.2017 )

Po blisko dwóch latach spędzonych w Republice Liberii, do Słupska wrócił asp. Piotr Kasprzyk, policjant słupskiej komendy. Od maja 2015 roku pełnił służbę w ramach Polskiego Kontyngentu Policyjnego Misji ONZ (UNMIL). W trakcie misji pełnił stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego Policji ONZ w Liberii, gdzie między innymi koordynował wymianę informacji oraz wspomagał proces szkolenia Policji.

Policjanci pomagają bezdomnym
( Słupsk, 09.02.2017 )

Wczoraj w godzinach nocnych policjanci ze Słupska, wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Strażnikami Miejskimi ze Słupska przeprowadzili działania, w trakcie których sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne: opuszczone altany na działkach, pustostany, śmietniki, strychy, klatki schodowe. Celem akcji było uchronienie tych osób przed niebezpieczeństwami związanymi z wychłodzeniem organizmu oraz ustalenie nowych miejsc gromadzenia się osób bezdomnych. Dodatkowo, w trakcie prowadzonych działań, policjanci realizowali zadania związane z ogólnopolskim spisem osób bezdomnych.

Akcja profilaktyczna "Błyśnij miłością do dziecka"
( Słupsk, 07.02.2017 )

Komenda Miejska Policji w Słupsku oraz Projekt "Zdrowie - Mama i Ja" finansowany przez Miasto Słupsk i realizowany przez SPMZOZ w Słupsku, pragną zaprosić Państwa na akcję profilaktyczną związaną z bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego - dzieci przewożonych w wózkach dziecięcych. Akcja pt. "Błyśnij miłością do dziecka" odbędzie się w dniu 14 lutego na terenie miasta i powiatu słupskiego, a poprzedzona będzie spotkaniem policjantów z kobietami w ciąży, które odbędzie się w dniu 10 lutego 2017 r.

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 6
( Słupsk, 06.02.2017 )

W minioną sobotę, na prostym odcinku drogi krajowej nr 6 doszło do wypadku samochodowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W samochodzie znajdowało się sześć osób, a kierujący pojazdem 22 letni mężczyzna, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Ankieta dotycząca krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa
( Słupsk, 06.02.2017 )

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wzięcie udziału w badaniu sondażowym dotyczącym Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wypełnienie ankiety zajmie od 3 do 5 minut. Państwa opinie są dla nas bardzo cenne i pozwolą na ulepszenie oraz dalszy rozwój aplikacji.

Kłusownik zatrzymani przez policjantów
( Słupsk, 31.01.2017 )

Policjanci z Komisariatu Policji w Główczycach zatrzymali 53-letniego mieszkańca tej gminy podejrzewanego o kłusownictwo. Śledczy na jego posesji zabezpieczyli nielegalnie pozyskane mięso sarny oraz kilkanaście sztuk wnyków służących do uprawiania tego procederu. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Listy gratulacyjne od Komendanta Głównego Policji
( Słupsk, 31.01.2017 )

Dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, kom. Sylwester Ponikiewicz oraz st.asp. Daniel Kopacki otrzymało listy gratulacyjne od Komendanta Głównego Policji za zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Dowódca amerykańskiej bazy antyrakietowej w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku
( Słupsk, 26.01.2017 )

Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Andrzej Szaniawski gościł we wtorek przedstawicieli Marynarki Wojennej USA, dowódcę powstającej w podsłupskim Redzikowie bazy antyrakietowej kapitana Ricka Gillberta oraz szefa ochrony bazy lt. Kylea Strobecka. Spotkanie miało charakter roboczy. Dotyczyło zacieśnienia wzajemnej współpracy i nawiązania kontaktów.

Odprawa Roczna w Komendzie Miejskiej Policji W Słupsku
( Słupsk, 25.01.2017 )

W Komisariacie Policji I w Słupsku odbyła się roczna odprawa służbowa poświęcona wynikom pracy słupskich policjantów w 2016 roku. W spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza jednostki i komisariatów podległych KMP w Słupsku. Gościem specjalnym był zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wczoraj oddali 8 litrów krwi
( Słupsk, 25.01.2017 )

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wczoraj oddawali krew dla osób potrzebujących. Przed słupską komendą policji przy ulicy 3- go maja, przez cały dzień zaparkowany był autobus, w którym personel medyczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku obsługiwał zgłaszających się krwiodawców. Dzięki organizacji tej szczytnej akcji udało się zebrać 8 litrów krwi, która wspomoże tzw „bank krwi”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.

Policjanci w Smołdzinie zorganizowali dzieciom ferie
( Słupsk, 23.01.2017 )

Policjanci ze Smołdzina zorganizowali festyn rodzinny dla dzieci, które nie miały możliwości wyjechać na ferie i pozostały w domach. Oprócz zabaw na śniegu, konkursów, przejażdżek bryczką, pieczenia kiełbasek i wielu innych atrakcji, dzieci podczas pouczającej pogadanki otrzymały od policjantów odblaski. Mundurowi przypomnieli dzieciom i ich opiekunom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

Marihuanę miał w mieszkaniu
( Słupsk, 17.01.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku zatrzymali wczoraj 26-letniego mieszkańca tego miasta w związku z posiadaniem narkotyków. W jego mieszkaniu śledczy zabezpieczyli dwa pakiety foliowe, wewnątrz których znajdowało się ponad 80- gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ruszyła kampania pn. „WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU”
( KGP, 17.01.2017 )

Zima rozpoczęła się na dobre. Jak co roku na stokach narciarskich pojawi się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Również jak co roku nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach.

Policjanci o bezpieczeństwie podczas ferii
( Słupsk, 13.01.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku podczas zbliżających się ferii zimowych wezmą udział w zaplanowanych spotkaniach świetlicowych z dziećmi, które na półkoloniach spędzają ferie zimowe. Mundurowi przypominają uczestnikom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

Mieszkańcy Ustki nie dali się oszukać przestępcom metodą „na wnuczka”
( Słupsk, 12.01.2017 )

W środkach masowego przekazu możemy znaleźć informacje o kradzieżach dokonywanych na osobach starszych. Różnią się metody: na wnuczka, na funkcjonariusza Policji itp., ale cel sprawców jest jeden–oszukać ofiary i ukraść oszczędności nierzadko całego życia. Wczoraj Policjanci ze Słupska i Ustki otrzymali kilka zgłoszeń gdzie sprawcy w rozmowie telefonicznej próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych. Dzięki czujności poszkodowanych osób, które zorientowały się że mają do czynienia z oszustami, nie doszło do przekazania pieniędzy. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego-działania policjantów ruchu drogowego w Słupsku
( Słupsk, 11.01.2017 )

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wczoraj prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo "niechronionych uczestników ruchu drogowego". Cykliczna organizacja tych działań ma spowodować nie tylko zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych ale także ma wpłynąć na zwiększenie świadomości pieszych i rowerzystów zakresie ich bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwracają uwagę na używanie przez "niechronionych" elementów odblaskowych np., kamizelek czy opasek.

Ukradł swojej dziewczynie samochód
( Słupsk, 05.01.2017 )

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 32 - letniemu mieszkańcowi województwa wielkopolskiego. Mężczyzna w minioną środę ukradł swojej dziewczynie wartego ponad 30 - tysięcy Volkswagena golfa i będąc także pod wpływem alkoholu zderzył się z Citroenem saxo. W zdarzeniu tym ucierpiała 19-letnia pasażerka Citroena.Wydarzenia z roku 2016

Wydarzenia z roku 2015

Wydarzenia z roku 2014

Wydarzenia z roku 2013

Wydarzenia z roku 2012Komenda Miejska Policji w Słupsku
al. 3-go Maja 1
76-200 Słupsk
tel. 59 848 01 00
© 2006-2017
Komenda Miejska Policji w Słupsku
Wszelkie prawa zastrzeżone