Policja na straży środowiska naturalnego powiatu słupskiego

Policja na straży środowiska naturalnego powiatu słupskiego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"

"Policja na straży środowiska naturalnego powiatu słupskiego"

Komendant Miejski Policji w Słupsku podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku umowę o dofinansowanie, ze środków PO RYBY 2007-2013, projektu pn. "Policja na straży środowiska naturalnego powiatu słupskiego". Głównym celem projektu jest zachowanie różnorodności biologicznej i chronionych gatunków ryb powiatu słupskiego, dzięki wyposażeniu KMP w Słupsku w specjalistyczny sprzęt przeznaczony do walki z kłusownictwem wodnym.

Realizacja przedsięwzięcia ma na celu poprawę efektywności działań Policji, ukierunkowanych na ochronę fauny i flory powiatu słupskiego, a w szczególności na zwalczanie kłusownictwa wodnego. W ramach projektu planowany jest zakup sprzętu do ochrony środowiska i zwalczania kłusownictwa, m.in.: łodzi motorowej z przyczepką, samochodu terenowego, przyczepki do przewozu quada, kamery termowizyjnej oraz noktowizorów.

Pomysł na wykorzystanie pieniędzy ze środków unijnych na ochronę środowiska naturalnego powiatu słupskiego narodził się w ubiegłym roku. W marcu 2014 roku Komenda Miejska Policji w Słupsku złożyła do Słowińskiej Grupy Rybackiej wniosek o dofinansowanie projektu. Wniosek ten otrzymał najwyższą ocenę wśród ekspertów Słowińskiej Grupy Rybackiej i przekazany został Urzędowi Marszałkowskiemu.

Łączna kwota przedsięwzięcia to ponad 280 000 PLN, z czego prawie 200 000 PLN stanowić będzie dofinansowanie ze środków unijnych, zaś ponad 80 000 PLN przekażą samorządy Gminy Kobylnica, Gminy Ustka i Starostwo Powiatowe w Słupsku. Realizacja programu przewidziana jest na I połowę 2015 roku.

Szkolenie policjantów w walce z kłusownictwem

Konkurs "Policja na straży środowiska naturalnego powiatu słupskiego"

Powrót na górę strony