Aktualności
-
Bezpieczne wakacje – kontrole autokarów.
Słupscy policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wyjazdów na szkolne wycieczki czy kolonie. Przed podróżą funkcjonariusze dokładnie sprawdzają stan techniczny autokarów, weryfikują dokumenty oraz upewniają się, że kierowca jest trzeźwy, wypoczęty i posiada odpowiednie uprawnienia. Każda taka interwencja kończy się wydaniem protokołu z kontroli, który kierowca może następnie okazać organizatorowi wyjazdu.
-
Czasowy zakaz noszenia broni na obszarze miasta Gdańska
W dniu 3 czerwca 2026 r. w Dzienniku Ustaw RP pod pozycją 725 opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 maja 2026 r. w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni lub przemieszczania jej w stanie rozładowanym.
-
Dziecięce Zawody Rowerkowe na Stadionie 650-lecia!
W niedzielę na Stadionie 650-lecia wystartowały „Dziecięce Zawody Rowerkowe”. W wydarzeniu wzięło udział kilkuset uczestników. Na zawodach pojawili się także słupscy policjanci, którzy sprawdzali wiedzę i umiejętności jazdy na jednośladzie najmłodszych uczestników.
-
Działania policjantów na miejscu pożaru w Charnowie.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku od wczoraj zabezpieczają miejsce pożaru w Charnowie.
-
Policjant ze Słupska wyróżniony odznaczeniem Ministra Zdrowia
Słupski Policjant - aspirant Tomasz Rumiński, prócz służby w Policji pomaga również innym. Dzieli się tym, co ratuje ludzkie życie. Za oddanie ponad 20 litrów krwi policjant został uhonorowany specjalnym odznaczeniem Ministra Zdrowia.
-
Wyższe stopnie służbowe dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.
W ubiegłym tygodniu podczas odpraw kadry kierowniczej słupskiej komendy odbyły się również wręczenia rozkazów dla policjantów, którzy awansowali na pierwszy stopień służbowy w korpusie aspirantów Policji.
-
Kompletnie pijany pędził 110 km/h w terenie zabudowanym, został zatrzymany po pościgu. 44- latek jeszcze dziś usłyszy wyrok.
Policjanci słupskiej drogówki zatrzymali 44-letniego gdynianina, który w terenie zabudowanym rozpędził swoje BMW do 110 km/h, a na próbę zatrzymania go przez policjantów przyspieszył i zaczął uciekać. Był kompletnie pijany, a samochód, który prowadził, był niezarejestrowany.
-
Nietrzeźwi kierujący. Policjanci podsumowują weekend na drogach.
Policjanci zatrzymali 4 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice swoich pojazdów, mimo że wcześniej pili alkohol. Zatrzymana do kontroli 37-latka już usłyszała wyrok.
-
Bezmyślnie narażał dzieci na niebezpieczeństwo. Tym razem jazda zakończyła się mandatem
Policjanci ruchu drogowego nie mogli wyjść ze zdziwienia, gdy zatrzymali osobowego busa. W środku mężczyzna przewoził swoje dzieci bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Skończyło się mandatem.
-
Pod wpływem kokainy za kierownicą! W domu 25-latka funkcjonariusze znaleźli prawie kilogram narkotyków
Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu słupskiego, który prowadził samochód pod wpływem kokainy. W domu mężczyzny kryminalni zabezpieczyli blisko kilogram marihuany i kokainy. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu do 10 lat więzienia.
-
Podsumowanie działań poszukiwani.
Policjanci podsumowali działania poszukiwani: wynik to cztery osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości- zostały już osadzone w aresztach.
-
Policjanci podsumowują długi weekend drogach.
Policjanci słupskiej komendy podsumowali działania w czasie długiego weekendu na słupskich drogach. Skontrolowano blisko 500 uczestników ruchu drogowego.
-
Młodzież w murach słupskiej komendy.
W ubiegłą środę Komendę Miejską Policji w Słupsku odwiedziła młodzież z klas o profilu mundurowym. Na uczniów czekało wyposażenie oraz pokaz wyszkolenia psów służbowych.
-
Policjanci zatrzymali 56-latka, który ukrywał w swoim domu ponad kilogram narkotyków
Policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową słupskiej komendy zatrzymali 56-latka, który w miejscu zamieszkania ukrywał około kilograma narkotyków oraz dopalaczy. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 2 miesiące.
-
Zadbaj o bezpieczeństwo - długi weekend przed nami
Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. W tym okresie na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklistów, rowerzystów oraz pieszych.